Home · Články · Fórum · Luterán Blog February 01 2023 23:55:32
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Smrteľné líznutie vojenskej mašinérie

      Atómový hríb nad mestom Nováky mi pripadal ako pozdrav šialených vojenských súdruhov zo sveta studenej vojny. Tí občanov tiež oblbovali strašidlom nenásytného imperializmu a oproti realite ľudu stavali vzdušné zámky, pričom realitou boli zámky všade vôkol v podobe ostnatých drôtov.
Naši dnešní papaláši úspešne pokračujú v šľapajách svojich červených predchodcov bez ohľadu na to, či to kamuflujú pravičiarskou, alebo ľavičiarskou rétorikou. Jednoducho povedané, veci sa opakujú v starom duchu. Keby sa ten atómový hríb a tlaková vlna dali zamaskovať, určite to urobia pod pláštikom čohokoľvek. To viete, moc vždy potrebuje armádu truľkov, ktorí veria politickým žvástom, potom potrebuje armádu utajených nohsledov, ktorí truľkov kontrolujú po krčmách i internete, no a nakoniec je tu aj armáda skutočná, dnes v podobe žoldnierov. Títo chlapci už aspoň nepotrebujú k robote ideologické žvásty. K výplate si môžu privyrobiť účasťou na medzinárodných misiách a doma potom úplne stačí byť dobre pripravený na útok teroristov. Mám však obavu, že ani to už čoskoro stačiť nebude.
Ako zistíte, čo sa odohráva v hlavách ľudí? To by armáda potrebovala akýsi výkonný radar, ktorý odhalí a správne zatriedi myšlienky. Teroristický čin vraj možno v Novákoch úplne vylúčiť. Blbosť na n-tú. Veď existencia celej tej strašidelnej pece v údolí sama osebe bola a je terorizmom na životnom prostredí, o ľuďoch ani nehovoriac. Vyslovujem úprimnú sústrasť rodinám pozostalých, kladiem si zároveň otázku, či máme my v tejto krajinke pod Tatrami všetkých pohromade. Myslím teraz hlavne na rozum. Rozmýšľam nad tým, kde to vlastne žijeme? Koľkože to tu máme na tom našom malebnom Slovensku utajených dolín s časovanými bombami? Stratu ľudských životov nič nenahradí, o to viac človeka mrzí, keď sleduje celú tragédiu prostredníctvom našich médií. Tie to celé zobrali klasickým spôsobom. Hanbím sa použiť výraz bulvárnym. O udalosti informovali, tragédiu rodinných príslušníkov zobrazovali, politickým lídrom dali nadmieru priestoru, aby sa na jej "výslní" poriadne vyhriali. Skutočné záujmy občanov však médiá vôbec nepokryli. Čo sa stalo, to sa už nedá vrátiť späť. Teraz by však mali médiá kutrať po všetkých kútoch a dolinách Slovenska. Je tu toho trocha príliš mnoho, čo nám v krajinke pod Tatrami nefunguje, padá z oblakov, či naopak do oblakov vybuchuje. A to ešte nehovorím o hlúpostiach, ktoré tu lietajú vo vzduchu, a ktoré doslova fabrikujú samotné médiá. Toť, aj v nedeľu jedna pani moderátorka trápila a trápila slovenského chlapca z juhu krajiny a silou mocou od neho chcela počuť, že on si veru ide vyrábať akúsi autonómiu. Chvíľami sa mi zdalo, že aj samotnému chlapcovi, čo už má nejakých tých päťdesiat rokov za sebou, to už pripadalo smiešne. No veď len uznajte. Ak všetko dobre dopadne, tak v decembri konečne padnú primitívne závory v rámci hraníc EÚ pre 10 mladších členov. Predstavte si blázna, ktorý by tie hranice znova vytváral! Pravda, hranice v dušiach a hlavách šialencov tu budú ešte pekných pár desaťročí. Na tom excelentne pracuje mašinéria zvaná koalícia a opozícia. Tá pchá svoj nos všade tam, kde zacíti príležitosť na kšeft. Aj teraz sa niektorým pekne počúvajú žvásty o tom, aký super dobrý zákonník práce sa pripravuje, čo všetko vyrieši v prospech pracujúceho ľudu. Pravda je taká, že tak ako starý zákonník, tak ani nový neporieši základný problém tejto spoločnosti. Ten spočíva v jej komunisticko-kapitalistickej hatlanine, ktorú pestovala predchádzajúca pravicová vláda a tú, žiaľ, logicky ešte rozvinie vláda tzv. socialistov. Reč je o tom, že chlapci a dievčatá v parlamente si v 21. storočí neustále dovoľujú manipulovať s občanom na základe svojej primitívnej straníckej agendy. Jej základom sú peniaze a pohodlný život bez prílišnej námahy a zodpovednosti. Naši "pravičiari" vymysleli kšeft pre strany v podobe štedrej odmeny zo štátneho rozpočtu za hlasy voličov. Keby si členovia strán svoju zábavu platili za vlastné, potom by sa ukázalo, nakoľko je kto pravičiarom, či ľavičiarom.

Komentáre

caorbaa , April 18 2013 05:52:02
These are just about the most Coach Outlet Online effective selection for business travel or perhaps operate. Among the wide selection, Louis Vuitton purses Coach Outlet and handbags include the the majority of renowned ones. One particular with many maybe probably the most Coach Outlet Store Online selected tote companies using the entire world is definitely Louis Vuitton. You will discover plenty Coach Outlet Online if you are prepared to put in the occasion ahead of businesses to find what will greatest satisfy your Coach Outlet Store Online type.You can uncover totes created by this well-known designer's firm around the world additionally, Coach Outlet Store Online on the particular arm of any influential person. No custom company will be replicated greater than Lv. Coach Outlet Store Online Tropez Sizzling Light red signature bank, along with Monogram Murakami design and style. Encouraged Coach Factory Online through Marc Jacobs, the Louis Vuitton Initialed or monogrammed Rubis Selection will be the mixture of Coach Outlet red convertible top and also monogrammed material.Not one within your good friends can even know the distinction Coach Outlet when you show off a new custom made replica purses and handbags as they are made with premium quality products Coach Handbags Outlet still are very inexpensive you can easily acquire more than one. It is often wanting to buy quite a long Coach Outlet Online time as well as continues delivering your eternal assortment for anyone who want to get high quality Coach Factory Online baggage, geared to different situations. Lv luggage are presently having commercials having small young women Coach Outlet when compared with alluring versions that they used previously. Influenced through the France Riviera, Galliera Coach Outlet Game master with Damier Azur fabric can be large as well as simple to utilize with a permanent magnetic drawing a Coach Factory Outlet line under and cozy glenohumeral joint secure.Most of us assurance you may be so astonished once you saw it, and ask Coach Factory Outlet youself is it an original one particular!

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,453
Najnovší člen: luca05
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás