Home · Články · Fórum · Luterán Blog February 01 2023 22:28:48
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Anténa terestriálna 3-0180

Charakteristika

Terestriálna anténa 3-0180 je určená pre spracovanie televízneho signálu vysielaného v analógovej alebo digitálnej podobe. Anténa je použiteľná všade tam, kde sa vyžaduje jednoduchá a okamžitá inštalácia, prípadne prenositeľnosť, ako napr. camping, chata a pod. V prípade digitálneho vysielania DVB-T je anténa použiteľná v širokom teritoriálnom rozsahu vzhľadom na účinnosť. Anténa sa vyznačuje príjemným dizajnom a jej ovládacie prvky zabezpečujú užívateľovi efektívne naladenie na príslušný vysielač v závislosti na danej frekvencii.Technické parametre

Zisk antény v pásme VHF je 20 dB ą 2.
V pásme UHF je zosilnenie je 36 dB ą 2.
Mechanické nastavenie kruhového dipólu je možné v rozsahu 90°. Dve teleskopické antény umožňujú frekvenčné naladenie antény. Zabudovaný zosilňovač má plynulú reguláciu zisku potenciometrom. Anténa má indikáciu zapnutia do siete a indikáciu aktivácie zosilňovača. Na zadnom paneli sa nachádza integrovaná účastnícka šnúra pre pripojenie na televízor a tiež vstup pre ďalšiu anténu. Napájanie antény je pomocou integrovaného zdroja 220 V, v aute je možné napájanie 12 V.

Praktické skúsenosti

Anténa 3-0180 bola testovaná v dosahu vysielača DVB-T Prešov a DVB-T Košice. Porovnanie vlastností s bežnými anténami typu pasívny dipól, prípadne aktívna anténa s pevným zosilňovačom potvrdila výhodnosť tejto antény. V rôznych podmienkach príjmu sa osvedčila možnosť naladenia antény na signál a rovnako tiež nastavenie zosilnenia. To viedlo vo väčšine prípadov v okrajových častiach príjmu k výsledku, kedy anténa 3-0180 spracovala signál bezproblémov a ostatné antény toto nedokázali.


Technické vlastnosti: 9
Dizajn: 9
Cena/Výkon: 10
MC: sada: 590,- Sk
Štát pôvodu: EÚ
Predajca: LUT-SAT-RADIO

Komentáre

Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 2
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,453
Najnovší člen: luca05
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás