Home · Články · Fórum · Luterán Blog February 01 2023 23:44:34
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Anténa DVB-T TR 87000

Charakteristika


Vysielanie digitálnych terestriálnych televíznych a rozhlasových programov v lokalitách Košice, Prešov, Banská Bystrica, Zvolen, Bratislava, Malacky a okolie prináša prvý kontakt užívateľov s technológiou DVB-T. Počet ponúkaných typov prijímačov narastá a pre ich využitie je potrebná anténa na príjem signálu. Vzhľadom na vlastnosti šírenia signálov je možné u tohto príjmu úspešne použiť tzv. "izbové" antény. Ich účinnosť je vysoká a inštalácia jednoduchá. Anténa TR 87000 bola úspešne vyskúšaná vo všetkých lokalitách na Slovensku i v prihraničnej oblasti s Poľskom.Technické parametre


Anténa je prednostne určená pre spracovanie digitálnych terestriálnych, prípadne analógových signálov v pásme VKV, VHF, UHF t. j. 47,5-105 - 860 MHz. Anténa je vybavená parabolickým odrážačom, v strede ktorého sa nachádza osmičkový dipól. Pre nastavenie frekvenčného doladenia sú k dispozícii dve teleskopické antény, ktoré povytiahnutím a nastavením na smer signálu zvyšujú účinnosť antény. Napájanie antény: 12 V pre automobily a karavany, 220 V pre striedavé napájanie. Anténa má zosilňovač s reguláciou: v pásme VHF 20 dB, v pásme UHF 36 dB.

Praktické skúsenosti


Anténa TR 87000 bola vyskúšaná v mobilných podmienkach príjmu s pripojením na prijímač Ferguson CF-2000. Príjem sa porovnával s prútovou anténou bez zosilňovača. Výsledky boli nasledovné. Na okrajoch príjmu dominovala anténa TR 87000. S jej pomocou bolo možné spracovať príjem nastavením prvkov a reguláciou zosilnenia v podmienkach, kde prútová anténa nezabezpečovala stabilný obraz, alebo žiadny. Technické parametre, dizajn a cena túto anténu predurčujú na rýchle a jednoduché využitie pre príjem DVB-T.


Technické vlastnosti: 9
Dizajn: 9
Cena/Výkon: 10
MC: sada: 590,- Sk
Štát pôvodu: Nemecko
Predajca: LUT-SAT-RADIO

Komentáre

Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,453
Najnovší člen: luca05
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás