Home · Články · Fórum · Luterán Blog February 01 2023 23:34:27
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Nekonečne neskutočný skutok, či chiméra?

      Keby politici na Slovensku potrebovali dobrú tému na oblbovanie občanov, vymysleli by si prípad prepadnutia mladej dievčiny skínmi. Skíni by boli bez vlasov, dievčina by mala maďarskú národnosť a prípad by sa odohral v Nitre, kde sídli jediná vysoká škola s vyučovacím jazykom maďarským. Vymyslený prípad sa však pred niekoľkými mesiacmi stal skutočnosťou. Mladá študentka vyzerala na fotografiách naozaj hrôzostrašne dobitá a hoci Polícia začala po vinníkoch intenzívne pátrať, nikto sa neprihlásil a tak sa ani nikto nenašiel. Politici i médiá na oboch brehoch Dunaja sa pretekali v senzačných vyhláseniach s národnostným podtónom. Z pohľadu bežného občana muselo byť najstrašnejším poznaním zistenie, ako veľa znamená príslušnosť k skupinke, ktorá vie správne rozčeriť politické, finančné a mediálne kruhy. Každý normálny jedinec si vie predstaviť traumu človeka, ktorého prepadnú a zmlátia kvôli výzoru, farbe pleti, názoru, či hoci len prízvuku v hlase. Čo ale robiť v prípade, keď niekto niekoho prepadne len tak, kvôli peniazom, či majetku, čo sa deje dennodenne. Takáto vec sa považuje za samozrejmú a bežný človek je odkázaný skutočne iba na pomoc Polície.
Médiá sa o takéto prípady nezaujímajú, o politikoch nehovoriac. Iná vec je vtedy, keď má prepadnutie bizarný rozmer a skutočne sa stalo. V prípade študentky všetko do seba zapadalo tak, aby sa v tomto prípade dalo povedať, že obeť napadli za to, že hovorila do telefónu jazykom menšiny etablovanej najmä v južných častiach územia Slovenska v rámci Európskej únie. Toto by každý odsúdil ako intoleranciu najhrubšieho zrna. Celý prípad sa však akosi zamotal a Polícia pred verejnosť a médiá predstúpila so šokujúcou informáciou o tom, že skutok, v podobe v akej bol popisovaný, sa nestal. Toto tvrdenie bolo podopreté analýzou sliny na známke, vzorovým písmom na tričku a neexistujúcim telefonátom. Veci vyzerali tak, akoby sa zárodok hroziaceho konfliktu ocitol v patovej situácii. Pár mesiacov sa to tak aj javilo. Jar je dosť skúpa na udalosti a tak sa rozohralo druhé kolo šachovej partie. Ktosi podal trestné oznámenie na študentku za krivú prísahu. Vec nabrala konečne ten správny rytmus, pri ktorom médiá a politici lapili druhý dych. Najprv zahraničný výbor Maďarska spochybnil funkciu štátnych orgánov Bratislavy a následne slovenská europoslankyňa s maďarskou národnosťou v anglickom jazyku v priebehu jednej minúty v Európskom parlamente nepriamo naznačila čoho všetkého je schopná Polícia a justícia. Do scenára hôzostrašnosti o pár dní na milimeter zapadla informácia o samovražde podávateľa trestného oznámenia. Pri takto silnej koncentrácii neskutočných skutočností prichádzajú do úvahy už len temné sily tajných služieb. Zdá sa teda, že celú pravdu vo veci študentka Hedviga sa asi dozvieme len veľmi ťažko. A pritom by stačilo tak málo. Bulvárne televízie sú schopné všetkého. Vedia vyhodiť stámilióny na nepodarene hrané scénky z Karibiku, pričom doma majú realitu za všetky drobné. Stačí len pozvať aktérov celej udalosti do štúdia a vec riadne rozpitvať. Z celej veci treba vylúčiť len politikov. Psychológovia a experti za aktívnej účasti verejnosti by vec dokonale rozpitvali, aby sa už konečne démon intolerancie zbavil čara, ktoré tak dokonale funguje v rámci celej matičky Zeme, Slovensko nevynímajúc. Keby sa však celý prípad dokonale ozrejmil, z čoho by bulvárne médiá vrátane politikov donekonečna živili svoju umelo vyvolanú dôležitosť.

Komentáre

3379 , January 17 2014 08:03:14
They normally have produced Coach Outlet Online an seasoned trusted community from which to attain recommendation early and sometimes. A standard Coach Outlet Gucci bags should includes a dust bag on the after which it a leather care card with serial number.by gentlemen. Coach Factory Outlet Constructed really motivating to be familiar with you might never stay caught you might build business online Coach Outlet Online opportunity website.With the tones,

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,453
Najnovší člen: luca05
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás