ELOSYS 2015 HODNOTENIE
Pridal Luteran Dátum October 18 2015 10:19:53
Skončil sa 21. ročník medzinárodnej výstavy Elosys...
Podrobné novinky
Skončil sa 21. ročník medzinárodnej výstavy Elosys.

Za celej jeho existencie bol oproti minulému roku zaznamenaný najciteľnejší úbytok vystavovateľov.

Táto skutočnosť sa však paradoxne neprejavila na návštevnosti.

A tak sme mali možnosť znova sa stretnúť so všetkými, ktorých zaujíma všetko okolo pojmu elektro...

Z brandže SAT a TV bola na výstave iba naša firma LUT-SAT-RADIO a to sa prejavilo v zvýšenom počte odborných diskusií a polemík, ktoré sme vzájomne absolvovali.

Najväčší záujem pútala služba AntikSAT, ktorú mnohí s úžasom zaregistrovali a čudovali sa, že o nej nikdy nikde nepočuli.

Popri množstve pozitívne obohacujúcich debát som zistil jednu nepríjemnú skutočnosť.

Narastá nám počet mladých ľudí, ktorí nemajú o problematike šírenia TV a SAT signálu ani potuchy a pod vplyvom bulvárnych médií šíria medzi sebou a laickou verejnosťou úplné nezmysly.

Čo s tým ďalej ?

Najväčšiu vinu pripisujem nám profesionálom, ktorí sme málo aktívni.

Veď v hale č.1, ktorá na poschodí bývala predtým zaplnená stánkami firiem, teraz kraľoval prázdny priestor zaplnený prázdnymi stoličkami a konali sa tam sporadicky akési konferencie takmer o ničom.

Prečo sa tam navyše nerobili aj odborné prezentácie vystavujúcich firiem na témy, ktoré by boli z praxe a priniesli úžitok a poznatky odborníkom, užívateľom a celému Slovensku ?

Verím, že sa tak udeje už pri ďalších Elosysoch a prajem tejto unikátnej výstave, aby prežila terajšie ťažké obdobie a Elosys 2016 sa znova zaskvel ako za starých čias.