Vtipné fotografie a príbehy na tému SAT TV
Pridal Luteran Dátum August 12 2009 16:34:21
Satelitná technika je celkom iste vážna "veda", ktorá si vyžaduje predovšetkým znalosti, ale i presnosť pri nastavovaní paraboly, dôslednosť pri ladení, či usporiadaní programov a družíc a tiež trpezlivosť pri riešení problémov, ktoré sa občas vyskytnú. Ak je možnosť, vždy sa rád stretnem a pozhováram s konkrétnymi majiteľmi satelitných súprav. Za tie roky ich bolo neúrekom a niekedy sa z vážnej témy vykľuje aj trocha zábavy. Toť minulý týždeň, keď som zastupoval kolegu v predajni, prišiel jeden vetchý starček s požiadavkou na preladenie stanice TA3. Stalo sa, program som mu naladil a presunul na pôvodnú pozíciu. Deduško sa však ďalej vyzvedal, či na Skylinku nepribudli nejaké nové programy.
Podrobné novinky
Satelitná technika je celkom iste vážna "veda", ktorá si vyžaduje predovšetkým znalosti, ale i presnosť pri nastavovaní paraboly, precíznosť pri ladení, či usporiadaní programov a družíc a tiež trpezlivosť pri riešení problémov, ktoré sa občas vyskytnú. Ak je možnosť, vždy sa rád stretnem a pozhováram s konkrétnymi majiteľmi satelitných súprav. Za tie roky ich bolo neúrekom a niekedy sa z vážnej témy vykľuje aj trocha zábavy. Toť minulý týždeň, keď som zastupoval kolegu v predajni, prišiel jeden vetchý starček s požiadavkou na preladenie stanice TA3. Stalo sa, program som mu naladil a presunul na pôvodnú pozíciu. Deduško sa však ďalej vyzvedal, či na Skylinku nepribudli nejaké nové programy. Hovorím, zatiaľ nie, ale neoficiálne tam pridali tri maďarské programy M1,M2 a Duna TV. Vresk toho starého pána mi pripomínal poludňajšiu sirénu. Čožeeeee, Vy sa mi opovažujete ponúkať maďarské programy, do...... Sprostú nadávku na konci vety sa nesluší opakovať. Do mňa v tej chvíli akoby čert vošiel a just som mu tam naladil tie maďarské programy. A na M1 akurát dávali akúsi maďarskú folklórnu muziku. Vravím, ono sa to naladilo samo, ale už aj Vám to vymažem. Ako dedo vrieskal, tak aj stíchol a vraví, ale keď je tam aj muzika, tak to nechajte. A mne to už nedalo a pýtam sa, máte nejaké nepríjemné skúsenosti s Maďarmi ? Žiadne, ale je to hrozné, keď človek dennodenne sleduje, čo to tí Maďari stvárajú. Takže chlapci a dievčatá z mediálnej branže, TA3 nevynímajúc, vidíte čo ste spôsobili?
Z úplne iného súdka je fotografia, ktorú nám poslal náš čitateľ pod pseudonymom Ivory500. Keď som na ňu dnes narazil v sekcii Fórum, smial som sa nad jej obsahom i súvislosťami dlho, predlho. Obsah fotky je výstižný. Satelitný prijímač, ktorý má problém s automatickým načítaním programov sa veľkolepo vypína na podstavci vypodloženom múdrou knihou, čo sľubuje 1000 nápadov a rád pre záhradkárov. Aká to náhoda, aký to paradox. Ono totiž riešenie problémov zákazníkov okolo nemenovaného balíka platenej televízie vyzerá často tak, ako keby ktosi tú knihu pod prijímačom používal ako manuál pre prevádzku satelitnej televízie. V zime to nefunguje, lebo je sneh na parabole, na jeseň je jesenná rovnodennosť, na jar je rovnodennosť jarná, no a v lete ? Vtedy sa to nejako stratí v čase dovoleniek a výletov. Dôležité predsa je, aby sa nestratili mesačné poplatky! Ak by aj Vás postretli zaujímavé príbehy a fotografie z oblasti satelitnej TV, neváhajte a podeľte sa s nimi prostredníctvom časopisu Solid Europe. Prajem Vám pekný zbytok prázdnin, dovoleniek a víkendov.