Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 08 2022 04:38:59
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

SKYLINK UŽ MÁ TOP PIRÁTA PARTNERA ?!

SAT DEMOLITIONDiskusia na Parabole dnes poukázala na článok, ktorý zverejnil portál Živé sk.

Jeho podstatou, popri iných, je informácia o tom, že Skylink si najal detektívnu kanceláriu na odhaľovanie pirátskych poskytovateľov služby Skylink.

V jeho sieti ako prvý na Slovensku uviazol sólokapor TOP predajca ako zmluvný partner Skylinku.

Skylink s Top predajcom ukončil zmluvu a vec posunul trestným oznámením na trestnoprávne pokračovanie.

Detektívna kancelária sa vraj činí a má rozpracovaných množstvo ďalších predajcov Skylinku.

Okrem týchto pirátskych aktivít sa ďalšie odohrávajú cez samotných poskytovateľov prístupu k internetu Skylinkom nazývaných ako " malí operátori ".

Nakoľko sa uvedené informácie zakladajú na pravde a kedy príde rad na najväčších pirátov, to je zatiaľ otázne.

Možné je ale aj to, že ide iba o zahmlievaciu kampaň.

S cieľom prekryť fakt, že Skylink bol verejne označený ako spoluvinník.

Za nečinnosť.

Keďže zahraničné servery masovo umožňujú načierno prístup k full službe Skylink za pár dolárov.

A poctiví zákazníci tieto straty uhrádzajú v neustále sa zvyšujúcich servisných poplatkoch.

Pokračovanie...

Luteran , November 20 2017 16:59:47 13 Komentáre · 8210 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

okap , November 20 2017 17:42:43
jg sa točí ako kapor v sieti, keďže očividne stále nevie čo má robiť, podľa mňa truhlári sa na jar spamätajú a dosadia manažment, ktorí urobí rázne kroky vpred aj za cenu krátkodobého zníženia zisku. Informácia o detektívnej kancelárii je opäť výsmech zákazníkom a ukážka nemohúcnej snahy riešiť takýto závažný problém.
Luteran , November 21 2017 06:55:03
Problém tzv. Skylinku je predovšetkým v jeho základe, ktorý je založený na podvode.

V praxi to znamená presne to, že JG funguje len ako taký slizký chameleón.

Nikdy sa neprezentoval pred verejnosťou ako naozajstný zástupca firmy.

Asi dobre vedel prečo.

Firmu v podstate reprezentujú predajcovia SAT TV, väčšina na zmluvnej báze s M7 a možno ani to.

Bežnou praxou celého tohoto podvodu Skylink je stav, kedy TOP predajcovia Skylinku hrajú hru proti záujmom samotného prevádzkovateľa.

Ak príde zákazník Skylinku, urobia jednu vec.

Takú, ktorá im od zákazníka prinesie akýkoľvek profit.

Najhoršie je to, že si dopredu nepremyslia, či ten profit je legálny.

A tak sa roztáča kolotoč špiny, za ktorú nesie zodpovednosť značka Skylink.

A teraz to už treba všetko celé riadne rozbaliť.

Kto najviac a ako kradne okolo Skylinku... ?
Milan99 , November 21 2017 11:18:12
Základ podvodu vidím v samotnom servisnom poplatku. Od začiatku je každému zainteresovanému zrejmé, že to nie je poplatok za servis, ani za žiadne reálne služby.

Samotný poplatok je amorálny a jeho neustále navyšovanie je bezočivý výsmech všetkým zákazníkom (či skôr rukojemníkom). Prirovnal by som ho k typickému mafiánskemu výpalnému. Ak neexistuje legálna možnosť obrany pred ním, obete hľadajú alternatívne možnosti. Niet sa čomu čudovať. Z bezprávia nikdy nemôže vzniknúť právny stav. Trestanie (zatiaľ obvinenie) porušovateľov zákona je správne, v tomto prípade by sa však trestaním jedných legalizovala amorálnosť a nespravodlivosť niekoho iného. Cieľom práva (zákonov) by mala byť spravodlivosť. V právnom štáte by mal vyšetrovateľ zisťovať všetky súvislosti, vrátane motívu, ktorý v porušeniu zákona viedol.

Nedá sa vylúčiť, že J.G. s nasadením súkromnej agentúry práve otvoril "pandorinu skrinku". Ak by sa prípadu ujal schopný vyšetrovateľ a sudcovi by záležalo na spravodlivosti, výsledok by mohol byť iný, ako J.G. očakáva.
Ale pri súčasnej "vymožiteľnosti práva" je očakávanie spravodlivosti asi značne optimistické...
Luteran , November 21 2017 11:43:09
Milan, čo ste napísali je OK.

Problém okolo Skylinku má však, čo sa podvodu týka, omnoho širší záber dotýkajúci sa nielen zákazníkov Skylinku, predajcov SAT TV a celého trhu elektronických médií.

JG verejne tvrdí, že všetci predajcovia SAT TV sú podvodníci a piráti, lebo predávajú zariadenia a satelitné prijímače umožňujúce ich zneužitie.

Zároveň tvrdí, že všetci zákazníci sú zlodeji, lebo si nechcú platiť platené programy, zdieľajú karty a dokonca sa nájdu aj najdrzejší, ktorí si dovolia niekoľko dní vôbec nezapnúť prijímače !

Skutočná katastrofa je, že čestných zákazníkov a predajcov Skylink nechráni, ale okráda a zastrašuje.
okap , November 21 2017 12:09:22
pojem serpo skylink zaviedol z dôvodu aby opticky nepoprel svoje bilboardové vyhlásenia, keď chcel odlákať zákazníkov digi tv na svoju stranu, faktom je, že ponúkať 40 programov grátis je logicky nemožné. Základnú ponuku nemal neustále navyšovať klonmi hlavných tv staníc, mal vytvoriť programový balík sk+cz, ktorý by tieto zmeny selektoval. Určite by zarobili viac už niekoľko rokov pred dnešným dátumom. Na druhej strane asi možno bolo podmienkou vysielateľov zaraďovať ku svojej hlavnej stanici klony bez obmedzení. Aj napriek tejto podmienke mal skylink v minulosti zareagovať a postaviť sa proti tejto reklamnej hre a nájsť schodnejšie východisko ako 56eurové serpo na slovensku. Ale neočakávam žiadne veľké pohyby na našom trhu, akurát budú postupne odpájať crw z ice kariet a ľudia si budú postupne poslušne vymieňať boxy za ready. Ziatiaľ si piráti poradia s kódovaním irdeta a kolobeh pôjde opäť ďalej. Z uvedeného vyplýva, že predajcovia by sa mali orientovať na predaj digi tv a preáavať to po 4 prístupy naraz, vtedy by sa to už naozaj oplatilo. Ale aj Skylink počúva svojich predajcov a číta diskusie na odborných fórach, tak možno sa poučia. Lebo každá veľká diskusia prináša poučenie. T-com zaviedol pred časom jednu veľmi dobrú vec a to priamy predaj svojich tv služieb priamo v domácnostiach naštvaných zákazníkov z iných platforiem. A tu sa im veľmi darí, uvidíme dokedy. Možno to uvidíme povedal slepý, ale myslím si, že po hospodárskom výsledku skylinku v tomto roku môžeme očakávať zmeny k lepšiemu ak sa vymení menežment a s ním aj prístup ku zákazníkom i predajcom.Takže príjemní sviatky priatelia predajcovia...
Luteran , November 21 2017 14:08:55
Pán okap, riešme fakty, nefantazírujme...

Tiež nerobme reklamu firmám, ktoré sa príliš nelíšia od praktík Skylinku.
Milan99 , November 21 2017 17:05:02
Odpojenie CRW na ICE je logický krok. Logické však nie je to, čo robí Skylink.
Irdeto funguje aj v UNI čítačke, s tým by problém nebol. Ale to ich "vyššie zabezpečenie" už nie. Nedávno som zistil aj na mojej ICE karte, že v Iredeto móde už v UNI čítačke nefunguje. Tým stratila karta svoju pôvodnú univerzálnosť. V čase, keď si kartu zákazníci kupovali, bola certifikovaná čítačka len odporúčaná.

Logicky z toho vyplýva otázka, prečo potrebuje bezplatná programová ponuka Digital "vyššie zabezpečenie"? Aj toto dokazuje, že servisný poplatok nie je využívaný na servis pre zákazníkov.

Osobne si nemyslím, že ľudia si budú postupne "poslušne vymieňať boxy za ready". Časť áno. Časť tých, ktorí majú prijímač s CI slotom, si kúpi CAM. Pre náročnejších je "Skylink ready" vyslovene neprijateľný (pre mňa určite). Niektorí využijú TV s DVB-S tunerom. Takže dopyt po CAM stúpne určite.

Časť zákazníkov však využije zmenu na definitívny odchod od Skylinku. Ak by vo freeSAT pouvažovali a zaradili by HD verzie programov (ktoré aj tak vysielajú) do základnej ponuky, mnohí by si namiesto nového prijímača, či CAM, kúpili freeSAT kartu. Aj pri súčasnom stave to časť zákazníkov urobí.

Ak si niekto musí kúpiť nový prijímač, tak si rovno môže kúpiť prijímač s podporou HEVC a prejsť k ANTIK Satu. Dva roky služby si môže predplatiť za 24 EUR a ešte na tom ušetrí. U seba mám odskúšaný príjem s 80 cm parabolou. Ak je anténa kvalitná a presne nastavená, rezerva v príjme je porovnateľná s DiGi TV, či Mágio Satom.

A časť prejde k službám s pravidelným mesačným poplatkom a s prenájmom prijímača.

Ak si k tomu pridáme koniec predaja kariet Irdeto a začiatok prechodu Skylinku na Viaccess, "tlaky" na ukončenie vysielania ďalších českých programov na našom území, a hlavne dlhodobo negatívne skúsenosti zákazníkov s cenovou "politikou", tak to s predajom "ready" prijímačov nevidím tak optimisticky.

Skylink týmto svojim ktorom stratí dôveru veľkého množstva platiacich zákazníkov. A to sa určite prejaví. Pri rozhodovaní sa, do čoho investovať ďalšie peniaze, je dôvera veľmi dôležitá.
Milan99 , November 21 2017 17:16:39
Opravujem preklep:
Skylink týmto svojim krokom stratí dôveru veľkého množstva platiacich zákazníkov. A to sa určite prejaví. Pri rozhodovaní sa, do čoho investovať ďalšie peniaze, je dôvera veľmi dôležitá.

A ešte k tomu "vyjadreniu" J.G. To by potom podľa jeho "logiky" každý predajca výpočtovej techniky bol "pirát". Lebo každý počítač umožňuje inštaláciu nelegálneho softvéru, či jeho využitie na nelegálnu činnosť. A podobných príkladov je veľa.
Súdne rozhodnutie, na ktoré sa odvoláva, neriešilo možnosť, ale konkrétnu činnosť konkrétneho predajcu. Trestný čin je čin.
Luteran , November 22 2017 09:43:15
Milan, problémom Skylinku nie je to, že stratil dôveru zákazníkov.

Hlavný problém Skylinku je ten, že je netransparentný, prepojený na rôzne priam zločinecké skupinky, ktoré načierno cicajú peniaze od ľudí.

Ľudia sú myslené takí aj onakí, t.j. ktorí vo všeobecnosti ani nevedia, že sú pripojení na nelegálny informačný zdroj a spolupodieľajú sa na trestnom čine

Potom sú takí jedinci, ktorí za " odplatu " vedome využívajú nelegálnosť a zaštiťujú sa ospravedlnením, že boli Skylinkom okrádaní.

Najväčšiu skupinu ľudí tvoria zákazníci, ktorí poctivo doplácajú na bohaté platy, odmeny menežérov, akcionárov a s nimi spolupracujúcimi skupinami Skylink.

Niet pochýb o tom, že poctivci v ČR a SR sú riadne vyciciavaní, lebo reklama v médiách na klamlivé akcie za 1 eur nie sú zadarmo.

A kolotoč podvodov sa tak neustále točí.

Pán okap tvrdí, že je to OK a tak to bude ešte pár rokov.

Ak nezosilnejú vonkajšie vplyvy na zmenu, určite bude snaha o zotrvanie kšeftu Skylink pokračovať.
Milan99 , November 22 2017 14:27:24
Áno, súhlasím. Problém vidím hlavne v "prepojení" na štátne inštitúcie a verejnoprávnu televíziu.

Je zaujímavé, že protimonopolný úrad "nechápal", v čom spočíva monopol na sprístupnenie satelitného vysielania plateného z verejných financií.
Je až komická "slepota" SOI, ktorá dodnes "nevidí" porušovanie Zákona na ochranu spotrebiteľov, ktoré spočíva vo viazanosti služieb na "servisný poplatok". Hoci iné podnikateľské subjekty za rovnaké konanie bežne sankcionuje:
http://www.uspesne-podnikanie.sk/prevadzkujete-ubytovacie-zariadenie-na-co-sa-zameriava-kontrola-zo-soi

Na pomoc prišla RTVS, ktorá vydala vlastnú kartu, čím pomohla "maskovať", že z verejných zdrojov plne financuje službu, ktorú následne monopolný Skylink občanom spoplatňuje.

A pomohol aj Towercom vytvoriť ilúziu "konkurenčného prostredia" so svojou kartou Voľná telka. Kde dnes táto "skvelá" služba je?


S tou dôverou som to myslel tak, že po "opatreniach" Skylinku časť jeho zákazníkov bude stáť pre nutnosťou ďalšej investície. A práve pri rozhodovaní o nej bude hrať dôležitú úlohu strata dôvery. Preto si nemyslím, že dotknutí zákazníci si budú "poslušne" kupovať Skylink ready prijímače. Ak si to v Skylinku nerozmyslia (napr. neponechajú CW aspoň pre balík Digital), tak o množstvo platiacich zákazníkov prídu.
Luteran , November 22 2017 18:49:49
Milan, OK.

Neriešme teraz, prečo štátne úrady dohľadu a kontroly nepodnikli nič v záujme verejnosti vo veci podvodu Skylink.

Mali to prosto prikázané " zhora ".

Veď vieme, v akej krajine žijeme, viď kauza nástenkový tender a vlastne megakauza je riadenie štátu komunistickou svoločou.

A navyše a najhoršie na celej veci je to, že samotné vedenie EU sa postupne, vzhľadom na Brexit, utečeneckú kauzu a umelovyvolávanú ekonomickú krízu postupne stáva mamutom na hlinených nohách, ktorý si prehadzuje horúce zemiaky tam a späť.

Menežéri Skylinku budú v prospech svojich účtov naťahovať podvodnícku hru dovtedy, kým niekoho riadne nenapália.

Zatiaľ to zvládajú celkom elegantne pod krídlami Astorgu, čo je akýsi guláš, ktorý sa dá ešte prihrievať a pridávať doň ingrediencie, ktoré dokážu zakryť pachuť podvodu.

Príklad jednej z ingrediencií ja akcia Skylink za 1 eur....
Milan99 , November 26 2017 19:50:28
Musím opraviť moju informáciu o karte ICE, ktorá už nefunguje v UNI čítačke v Irdeto móde. Zrejme zlyhal prijímač. Škaredé počasie počas víkendu som využil na testy a karta v Irdeto móde stále funguje.
Luteran , November 28 2017 07:39:49
Milan, ono to bude asi tým, že po sérii pokusov so zasielaním inštrukcií na zmeny režimu kariet ICE sa objavilo množstvo nežiadúcich problémov.

A tak sa všetko vrátilo do " starých koľají ".

Prevádzkovateľ nerieši pirátov, ale snaží sa získať novostarých zákazníkov " amnestiou " reaktivácie pripojenie nečinných kariet.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,438
Najnovší člen: ifuqav
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás