Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 04 2022 05:39:48
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

NEVYZNÁTE SA V RTVS KARTE ? NEROZUMIETE KOMU A PREČO PLATÍTE KONCESIU ?!

BLESKOVKAPostarší pán sa mi včera sťažoval, že mu vypli kartu Skylink a on nie je ochotný zaplatiť 34 eur na rok.

Vravím mu, plaťte si cez SIPO, ušetríte 10 eur.

On ale nakoniec vyrukoval s tým, že pozerá TV Lux, TV Noe, Šláger a to mu na Skylinku stačí.

A chcel by Senzi a potom by zaplatil Skylinku aj viac, len nech mu dajú Senzi.

Aby som sa popýtal u Skylinku, prečo tam nie je Senzi.

Vysvetľujem mu, že ani TV Lux, Noe a Šláger nie je cez Skylink, no neveril mi ani za svet.

Veď on si platí koncesiu, tak nech Skylink to Senzi vybaví a stále si húdol dookola to isté.

A tak si vravím, čo je toto za svet, vysvetľujete, neveria Vám a stojí nám to za tú stratu času ?

A teraz otvorme kapitolu podvodné karty RTVS.

Urobil som malý prieskum medzi profesionálmi SAT a TV, takmer nikto o kartách RTVS nevedel !

A keď som im vysvetľoval podstatu, neverili, že existuje taký nezmysel ako sú karty RTVS.

Načo by komu bola karta RTVS a načo by niekto za niečo také vyhadzoval peniaze ?!

Fakt je, že niekto za tie karty RTVS naše peniaze z koncesií vyhadzuje.

Profesionáli si ale stále húdli svoje, to neexistuje.

Keď im veci vysvetľujem, reakcia je úžasná.

To ma nezaujíma, ja STV vôbec nepozerám, žiadnu kartu RTVS nepotrebujem !

A keď sa ich pýtam, či vedia, prečo platia koncesiu.

Odpoveď je, musí sa a hotovo.

A tak si vravím, čo je toto za svet, vysvetľujete, neveria Vám a stojí nám to za tú stratu času ?

A potom som si uvedomil, sakra, existujú tu ešte vôbec nejakí profesionáli SAT a TV ?!

A keď príde naozaj karta Towercom, kruh kšeftu sa uzavrie a už si budú robiť naozaj čo chcú ?

Luteran , July 04 2015 14:06:32 9 Komentáre · 7142 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

okap , July 05 2015 08:27:21
o karte RTVS vedia všetci ekonomicky aktívni predajcovia sat. techniky, vedia tiež aj to, že pohnútkou pre vznik karty bol vzor z ČR, a pre ľudí, ktorí nemajú signál z DVB-T je táto karta potrebná, lebo platia koncesiu a aspoň niečo za ňu od štátu dostanú. Opäť sa opakujeme, tieto fakty sú jasné ako facka. Počas tohtoročnej uhorkovej sezóny skôr rozmýšľajme ako by sme podobným dôchodcom pomohli keď chcú Senzi tv, ktorá je podľa mňa pre Slovákov zaujímavejšia ako Šláger. Zdrojom môže byť DVB-T a kombo prijímač s kartou RTVS by postačoval. Ja ako divák tiež nepozerám komerčné sk tv kvôli nekonečný reklamným breakom. Učme dôchodcov si vyberať efektívne programy a vysvetľovať im, že nežijeme v komunistickom hybride ale v počiatočnej fáze rozvíjajúceho sa kapitalizmu, kde nič nieje a nebude nikdy zadarmo, dnes to pochopia občania aj na Peloponézskom poloostrove. Prajem príjemné leto
Luteran , July 05 2015 20:53:40
Pán okap, len drobná pripomienka zo dňa 17.4. 2015

Prečo sa karty Skylink, ktoré koncesionári vlastnia, jednoducho nepretransformujú na karty RTVS ?
[A.D.]: Skylink nie je produkt RTVS. Nevieme ovplyvnit produktovu strategiu M7 a svojvolne preregistrovat karty na RTVS. Samozrejme, rokovali sme a stale aj rokujeme o tejto moznosti. Avsak v sucasnosti M7 nema ziadnu platnu zmluvu ani suhlas na sirenie VP programovych sluzieb. V momente ako legitimizujeme pristup a sirenie verejnopravnych programovyc sluzieb v platforme Skylink, urcite budeme ziadat M7 group o zavedenie moznosti preregistrovat existujuce karty (vratane ICE) na tzv. RTVS karty oslobodene od servisneho poplatku. Rovnaky rezim ma aj CT – nevidime na tom nic zle, nutnou podmienkou je zmluvny vztah s M7, ktory neexistuje a podmienkou k nemu je dohoda na sporne temy (tie mozme rozobrat osobne)

To aby ste nezabudli, v akej krajine žijete a kto a ako tu veci " riadi " za peniaze daňových poplatníkov bez akejkoľvek kontroly.

O tom ale asi naozaj už nemá význam diskutovať.

My Slováci si jednoducho nevieme urobiť poriadok ani len s verejnoprávnou inštitúciou, do ktorej každý mesiac povinne platíme milióny a oni sa tam jednoducho " stratia ".

Užite si aj Vy leto a na jeseň sa možno spoločne detailne pozrieme na kauzu karty RTVS.
Milan99 , July 09 2015 14:07:01
Na tento "príbeh" nenachádzam slov. V zásade som o tom už v minulosti písal, je to "uzavretý kruh". Títo ľudia majú volebné právo a sú to prevažne oni, ktorí volia politikov, ktorí sú zodpovední za okrádanie nás všetkých. Veď on ani nevie, čo je to koncesia a ešte chce za ňu stanicu Senzi.

Výber sledovaných staníc tiež hovorí veľa. Náboženské stanice a kultúrny odpad v podobe staníc Šláger a Senzi. RTVS vysiela kvalitnú folklórnu reláciu Kapura, ale tá mu nechýba, jemu chýba gýč na Senzi (ak sa tam výnimočne objaví aj niečo hodnotnejšie, tak o tom netuším, lebo tento odpad dokážem sledovať len pár sekúnd počas prepínania). Voľné publicisticko spravodajské programy mu tiež nechýbajú. To je potom "radosť" takýchto ľudí okrádať.

Najnovšie si môže kúpiť kartu "voľná telka" (ak má vhodný prijímač), je to lacnejšie ako SP na rok. Ale ak sa nespamätá, tak z neho budú v budúcnosti ťahať peniaze aj tam.
http://www.zive.sk/clanok/106380/startuje-bezplatna-satelitna-tv-ake-stanice-ponukne
Luteran , July 09 2015 17:26:28
Milan, ja by som tých starkých neodsudzoval, majú právo, aby sa im páčilo to, čo si vyberú.

Problém je predsa niekde úpne inde a nie v nich.

Nezamysleli ste sa nad podstatou veci ?

Ako je možné, že to Senzi vysiela cez DVB - T a nevysiela cez SAT ?!

Pritomvysielanie cez SAT je omnoho lacnejšie a dosah neporovnateľný.

Je to dané samozrejme niečim iným.

A to je dôsledok neštandardného trhu a teda celej našej spoločnosti.

Kartu Towercom zatiaľ nekomentujem, zbieram relevantné informácie priamo od zdroja.
Milan99 , July 09 2015 20:50:14
Áno, každý má právo vybrať si, čo sa mu páči, a čo nie. Ale uvedomelosť a kultúrna úroveň jednotlivcov sa následne prenáša do celej spoločnosti. Ak jednotlivec ignoruje politické a spoločenské dianie, tak ako môže kritizovať spoločnosť, v ktorej žije a ktorú sám ovplyvňuje? A že gýč patrí k najsledovanejším televíznym programom, tak to je smutné. Chápem, že starší ľudia majú radi ľudovú hudbu. Folklór mám rád aj ja, preto ma hnevá, akým spôsobom sa na týchto "hudobných" staniciach degraduje.

Ku satelitným kartám Towercomu pribudli ďalšie zaujímavé informácie. Vraj sa nedohodol s Markízou (ktorej zabezpečuje šírenie satelitného vysielania) na zaradení SD vysielania do bezplatnej ponuky a chce zachovať duplicitné vysielanie SD aj HD verzií programov aj po roku 2016:
http://www.zive.sk/clanok/106386/volna-telka-markizu-nemozeme-ponuknut-zadarmo-pridame-hd-stanice

Tieto informácie spochybňujú pôvodne deklarovaný zámer. Zaujímavé by bolo aj poznanie, či nedávny predaj Towercomu bol reálny, alebo len fiktívny. Svoju úvahu z diskusie, čo by mohlo byť v pozadí, dopĺňam aj tu:

Desiatky operátorov nemali problém dohodnúť sa s Markízou na šírení SD vysielania, a Towercom, ktorý Markíze zabezpečuje satelitné vysielanie, sa nedohodol???
A možno ani nebol záujem dohodnúť sa. Terestriálna Plustelka sa asi veľmi nepredáva a inak by tomu nebolo ani so satelitnou verziou. Väčšina divákov by zaplatila jednorazový poplatok, aby sa vyhla servisnému poplatku Skylinku. Towercom síce má dostatočné príjmy od televízií, ktorým zabezpečuje satelitné vysielanie, ale prečo nevytiahnuť nejaké peniažky aj z vreciek divákov? Ak v bezplatnej ponuke bude chýbať jedna sledovaná telvízia a tá sa zaradí do nejakého plateného balíčka (v ktorom nemá čo hľadať), tak sa ten balík bude predávať ľahšie. A to bude asi lepšou motiváciou pre Towercom, ako nejaká "dohoda".

Ešte absurdnejšie vyznieva požiadavka na ďalšie šírenie SD vysielania. Televízory s SD rozlíšením sa už dávno nepredávajú a na tých, čo ľudia ešte majú, sa žiadne satelitné vysielanie nedá priamo naladiť. K príjmu je nevyhnutný STB, pričom programy v HD rozlíšení sa na SD televízore dajú sledovať bez straty kvality, čo naopak ale neplatí. HD prijímače sa predávajú už dávno a ceny sú nízke. Vymeniť o rok zopár zastaralých SD satelitných prijímačov by bolo určite efektívnejšie, ako vysielať televízne stanice duplicitne v HD aj SD rozlíšení. Pre Towercom by to ale malo výhodu, každú TV stanicu by šírila 2x a 2x by inkasovala aj poplatky za ich šírenie. V konečnom dôsledku to aj tak vždy zaplatí divák (spotrebiteľ vo vyšších cenách tovarov a služieb inzerujúcich firiem).
A možno by si trh so Skylinkom pekne rozdelili. Skylink by ryžoval na HD vysielaní, z ktorého by urobil predraženú "luxusnú záležitosť", a Towercom by inkasoval nižšie poplatky za nezmyselné SD vysielanie. A ak bol nedávny predaj Towercomu len formálny, tak všetky zisky by skončili v jednej "schránkovej spoločnosti". Však Ja a Ty?
Luteran , July 11 2015 09:37:55
Milan, napísali ste peknú a obšírnu úvahu, vďaka.

Problém je samozrejme v tom, že na Vašu dobrú úvahu nikto nezareaguje, keďže nikto z bežných ľudí nie je schopný problematiku pochopiť.

A z radov našich kolegov v brandži ju nepochopí 99 % a to smo ešte k nim bol milosrdný.

Milan, Vašu úvahu treba skrátiť a priblížiť pochopeniu ľudí, ale ani tak to asi nič neprinesie.

Jednoducho povedané, všetko sa začína u povinného koncesionárskeho poplatku a tieto peniaze, čo sú milióny eur mesačne sú kľúčom k trhu elektronických médií na Slovensku.

A politická mafia má svojich ľudí na kľúčových miestach v RTVS, na úradoch, ministerstvách a samozrejme vo významných elektronických médiách.

Takže kruh je uzavretý a potom sa už iba hrá hra s podvedomím ľudí.

A k tomu podvedomiu sú kľúčom samotné stanice a programy.

A ich presunom, vypnutím, prehodením programov na inú stanicu ľudí manipulujete.

No a my síce všetko vieme, ale nič nezmôžeme, keďže sa ako profesionáliv brandži nedokážeme zjednotiť !
zelenak , July 16 2015 23:03:54
smejeme sa hlasno smiley

http://www.parabola.cz/clanky/5618/pokuta-9-a-pul-milionu-korun-pro-provozovatele-platforem-skylink-a-cs-link/
Luteran , July 17 2015 07:50:51
Pán Zeleňák, asi ste trafili klinec po hlavičke !

Tomu sa už naozaj treba skôr smiať ako to brať vážne.

" Volá Franto z ČTU Jardovi do Luxemburgu.

Poslyš Jardo něco Ti tam musím jakože dát, to víš jinak se v tom bude ta eurokomise špárat a muže z toho být problém.

Hele dáme tam 9 a pul a ješte Ti z toho Parabola udelá reklamu.

Jakože jste v tom nevinne, nevedeli jste, oni Vám jakože Ty zákony vubližujou. a rozumíš takový ty žvásty.

No a Ty to pak použiješ jako dobrej argument na skasírovanní tech oslu co Ti posílají servisáckej poplatek.

No a pak mi nezapomen poslat pár melounú na účet do Švýcar ! "

No povedzte, nie je ten svet SAT TV krásne jednoduchý ?!

A Skylink, tak to je naozaj bomba nad bomby.

A aby tej srandy nebolo dosť, máme ešte karty RTVS a karty Towercom.

Asi by bolo treba urobiť stretnutie SAT a TV na báze zábavy a vtipu, pozvať Jardu a všetci by sme popukali od smiechu.zelenak , July 18 2015 01:44:28
"Popuk SKYLINK"
nová TV stanica v základnej ponuke smiley

komentáre, pokuty, smiechoty - to všetko naladíte na " Popuk Skylink " ( pozor, prelaďuje sa podľa počasia a výšky SP smiley )

presne tak, nič iné ako smiať sa nám neostáva ... niet právneho štátu , ktorý by mal v preambule " blaho národa svého o dústojnosti usilující " ... smiley

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,437
Najnovší člen: charleshicktw
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás