Home · Články · Fórum · Luterán Blog February 01 2023 23:08:42
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

OBČANIA ČR a SR MAJÚ VÁŽNY PROBLÉM. PREZIDENT ČR POMôŽTE !

SAT TV VOX POPULIViac ako som ja osobne urobil pre riešenie podvodu Skylink, istotne neurobil nikto na oboch stranách rieky Moravy.

Čo mi to ale bolo platné, mal som z toho len neskutočné finančné výdavky, nervy, ohováranie a výsledok prakticky žiadny.

Keď mi dnes ráno 80 ročná pani plakala, že nemôže zaplatiť vydieračský poplatok a pozerať ČT 1, ČT2, zlomilo ma to.

Čo by som ešte mohol urobiť, koho požiadať o pomoc, veď som písal všetkým, dokonca aj prezidentovi Slovenska a nič !

Potom mi napadlo, že som ešte nepožiadal o pomoc samotného prezidenta ČR.

A tak som to dnes o 11.10 urobil.


Vážený pán prezident Zeman,

dovoľte mi, aby som Vás požiadal o pomoc vo veci mimoriadne dôležitej pre život občanov bývalého Československa.

Občania Slovenska a Čiech po nechcenom rozdelení spoločnej krajiny, boli ubezpečovaní o kontinuite kultúrnej vzájomnosti.

Hlavným pojítkom udržiavania československej vzájomnosti občanov sa stalo satelitné vysielanie verejnoprávnych televízií ČT a STV.

Obidve verejnoprávne televízie za distribúciu SAT signálov vyberajú povinné koncesionárske poplatky a uhrádzajú satelitné vysielanie.

Majitelia satelitných súprav a kariet Skylink mali verejne deklarovaný prísľub na príjem základných programov bez ďalších poplatkov.

V ČR a SR je cca 2,5 milióna majiteľov kariet Skylink, ktorí sa vďaka nečinnosti ( schválnosti ? ) vedenia ČT a STV stali obeťou vydierania.

Finančné vydieranie hrozbou vypínania programov ČT a STV, uskutočňujú neznáme osoby, pôvodne pod hlavičkou firmy M77, M7 a pod.

Táto nelegálna činnosť začala v roku 2012, pokračuje doteraz a stupňuje sa agresivita voči občanom i výška nelegálneho servisného poplatku.

Tisíce občanov SR a ČR podávali sťažnosti na príslušné úrady, Združenie Slovsat oslovilo všetky štátne úrady na Slovensku i ČT a EÚ.

Nelegálnu činnosť malo snahu zastaviť ako jediné ČTÚ, ktoré v roku 2013 udelilo firme M77 dve pokuty v hodnote 15 miliónov Kč.

Slovenské úrady SOI a TÚ SR uvádzali, že sú súčinné s českou stranou a čakajú na výsledok správneho konania ČTÚ.

Žiaľ, štátne orgány oboch krajín a predovšetkým ČT a STV na mimoriadne závažnú kriminálnu činnosť vôbec nereagovali, ľudí neinformovali !

Pokuty udelené ČTÚ vďaka právnej obštrukcii neuspeli, slovenské úrady a STV v danej veci nekonali vôbec a tým napomáhali podvodu.

Katastrofálna situácia však nastala v ČR, kde sa vedenie ČT začalo na podvode nelegálnych servisných poplatkov, priamo zúčastňovať !

Tisícky sťažností koncesionárov ČT ” vyriešili ” tak, že ich prinútili prijať formu zredukovania pôvodnej karty Skylink na akúsi ” kartu ČT “.

Morbídnosť situácie ešte zdôrazňuje skutočnosť, že za dátové zmanipulovanie karty Skylink na kartu ČT, podvodnej firme ešte aj platia !

ČT týmto nehanebným činom prakticky uviedla koncesionárov ČR a SR do omylu a navodila tak dojem, že podvod Skylink je legálny.

Vážený pán prezident Zeman, státisíce rodín v SR zaplatili kvôli možnosti sledovať programy ČT milióny eur zlodejom – vydieračom.

Rovnako státisíce rodín v ČR zaplatili kvôli možnosti sledovať programy STV stovky miliónov korún zlodejom – vydieračom.

Tieto rodiny sú poväčšinou starší ľudia s väzbou na spoločný štát a mladé rodiny s deťmi, ktoré sledujú hlavne program ČTd pre deti.

Tieto rodiny nemajú peniaze navyše, nemajú inú možnosť sledovania verejnoprávnych programov oboch krajín a platia povinne koncesiu.

Tieto rodiny z mála čo majú, sú nútení navyše platiť vydieračom, ktorí nelegálny podvodný poplatok od 1.4.2015 nehorázne zvýšili !

Takúto sumu si už jednoducho nemôžu dovoliť zaplatiť a preto sa s ťažkým srdcom vzdávajú sledovania programov ČT a naopak STV.

Vážený pán prezident Zeman, pomôžte občanom SR a ČR zachovať kontinuitu kultúrnej vzájomnosti a nedovoľte, aby ju likvidovali zločinci !

Váhou osobnosti a úradu zasiahnite a zabezpečte, aby príslušné úrady a samotné verejnoprávne ČT a STV konali v prospech koncesionárov.

Pomôžte zaistiť kontinuitu tak ako bolo garantované, aby programy ČT a STV boli recipročne dostupné pre občanov oboch krajín cez koncesiu.

Ďakujem za pochopenie.

S úctou Ing. Ján Luterán

Luteran , March 07 2015 20:42:09 1 Komentáre · 3341 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

karprox , April 03 2015 21:55:03
Já už jsem ztratil všechny naděje. Dnes mi přišel příspěvek z diskuze, které jsem se před léty zúčastnil. To mne vyprovokovalo k následující odpovědi. Jednalo se o článek na peníze.cz:
Skylink + CS Link: gigant útočí! Kolik stojí zadarmo?

Moje odpověď:
Já nevím na co si tady pořád všichni stěžujete. S 77 to stejně nepohne a s ČTÚ taky ne. Co je zapotřebí - donutit Českou televizi (kterou si všichni platíme a měla by tedy přihlížet v první řadě k našim potřebám a zájmům, a ne k připadným vlastním vedlejším příjmům!) k přechodu na jinou vysílací platformu neovládanou 77! Zvlášť v případě, že by se stejně zachovala i STV, tak by ostatní TV výhledově určitě postupně přešly na stejnou platformu. Od 77 už neuvidíte ani ň! Jediné čeho můžete dosáhnout je připravit ji o zisky z českých a slovenských televizních společností! Já jsem skončil hned první den který chtěli něco platit. Nebudu jim za užitečné a blbé hospodářské zvíře! Slovenské programy jsem obětoval. Myslím, že by ČT a STV měly produkovat nejméně jeden společný program. Současnou iniciativu Novy ke které se připojila i Prima, snažící se zabránit šíření českých programů na Slovensko a slovenských do Čech sice chápu, ale hodnotím ji jednoznačně jako krok nepřátelský k nám divákům. Pokud by byla nabídka dobrých programů uspokojivá, tak bych předvolby všech stanic Novy a Primy prostě smazal úplně stejně jako jsem to udělal se 77!

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,453
Najnovší člen: luca05
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás