Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 04 2022 11:55:50
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

NOVÉ DIGI SAT TV - NOVÍ ĽUDIA VO VEDENÍ - PRVÉ KROKY

SAT MYSTERYStojaté vody satelitného biznisu na Slovensku, dokonale blokované spoločnosťami M7- Skylink - Towercom, má šancu, v pozitívnom slova zmysle, " rozčeriť " nový prevádzkovateľ.

DIGI SLOVAKIA po odkúpení spoločnosťou Slovak Telecom v roku 2013, urobila technickú a programovú reštrukturalizáciu svojho nového satelitného vysielania.

Slovak Telecom už predtým, v konkurenčnej pozícii, prístup k satelitnej službe poskytoval cez Magio SAT na družici štyri stupne západne, kde mal počet abonentov cca 30 000.

DIGI TV na pozícii jeden stupeň západne disponovalo počtom abonentov cca 280 000, Slovak Telecom preto zvažoval, ktorú pozíciu uprednostní pre ďalší rozvoj služby.

S ohľadom na cenovo citlivých abonentov sa rozhodol poskytovať službu naďalej z pôvodnej pozície DIGI TV, jeden stupeň západne.

Táto skutočnosť je výhodná nielen pre abonentov DIGI TV, predpokladá sa tu masívny presun nespokojných zákazníkov Skylink, z pozície 23 stupňov východne.

Ďalším dôležitým faktom je zvýšenie kvality programov a samotného vysielania DIGI TV, vďaka zmene vysielacieho štandardu z MPEG - 2 na DVB - S2 / MPEG - 4.

Táto zásadná skutočnosť, spolu s navýšením prenosovej kapacity, umožní efektívne a pružne konfigurovať vysielanie HD a SD programov v optimálnej kvalite.

DIGI TV v predchádzajúcej podobe trpela neduhmi výpadkov signálu pri zhoršenom počasí a kvalita, hlavne pri športových programoch, bola pri veľkoplošných TV neprijateľná.

Ďalším, mimoriadne pozitívnym faktom je skutočnosť, že organizačné, programové a technické zabezpečenie nového DIGI SAT TV bude riadené priamo zo Slovenska.

Oproti doterajším konkurenčným službám typu PAY TV DTH cez satelit, je tu pre Slovensko prvýkrát šanca priamo reagovať na záujmy slovenských abonentov a partnerov.

Nové DIGI TV musí vytvoriť optimálnu organizačnú štruktúru pre zabezpečenie funkčnosti systému tak, aby najspokojnejší boli samotní zákazníci.

Popri technickom zabezpečení funkčnosti vysielanej služby je najdôležitejší ľudský faktor v kontakte so zákazníkom.

Kto sú kľúčoví ľudia vo vedení DIGI Slovakia zabezpečujúci úspešnú realizáciu novej služby ?

Generálnym riaditeľom Digi Slovakia je Ing. Marcel Šatánek, absolvent STÚ Bratislava, od roku 2002 Slovenské Telekomunikácie, 2003 - 2005 Slovak Telecom, 2005 - 2008 Tawasul Telecom Kuwait, 2008 - 2013 Slovak Telecom, september 2013 DIGI Slovakia.

Technickým riaditeľom je Ing. Denisa Matejková Herdová, absolventka Ekonomickej Univerzity v Bratislave, od roku 2002 - 2006 Orange, 2006 - 2010 T- Mobile, 2010 - 2013 Slovak Telecom, september 2013 DIGI Slovakia.

Kto sú ďalší spolupracovníci, ako bude fungovať nová organizačná štruktúra ?

Ako je DIGI Slovakia pripravené na spoluprácu s profesionálnymi súkromnými firmami SAT TV, ktoré abonentskú sieť bývalého DIGI TV vybudovali ?

Tieto firmy sú už v tomto okamžiku oslovované zákazníkmi DIGI TV s rôznymi požiadavkami.

Abonenti hľadajú info, nevedia sa dovolať na zákaznícke linky, žiadajú o technickú pomoc a pod.

Firmy SAT TV navyše disponujú obrovským množstvom zákazníkov Skylink, ktorí sú nespokojní a hľadajú riešenie, ktorým by mohlo byť pripojenie sa k novému DIGI TV.

Firmy SAT TV a zákazníci za účelom získania informácií, koordinovania svojich požiadaviek a riešenie problémov sa môžu kontaktovať cez email slovsat@slovsat.sk

Vzhľadom na očakávaný záujem o službu DIGI SAT TV je tu predpoklad množstva otázok a praktických problémov.

Tie už budeme ako profesionálni predajcovia SAT TV analyzovať v pravidelných pokračovaniach tohto článku, vždy podľa aktuálneho vývoja.

Pre riešenie problémov a spokojnosť zákazníkov je nutná oficiálna spolupráca profesionálnych firiem SAT TV s DIGI Slovakia.Luteran , May 05 2014 19:42:56 0 Komentáre · 4181 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,437
Najnovší člen: charleshicktw
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás