Home · Články · Fórum · Luterán Blog July 19 2024 11:16:33
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

OBCE BOŚÁCA A ZEMIANSKE PODHRADIE TV KONCESIU PLATIA, STV NEMAJÚ !

SAT MYSTERYSlovensko je hornatá krajina, TV vysielanie prostredníctvom terestriálnych vysielačov nedokáže zabezpečiť všetkým koncesionárom príjem verejnoprávnych televízií, navyše je takéto vysielanie mimoriadne predražené.

Tento fakt je logický a preto krajiny ako Nemecko preferujú účinnejšiu a lacnejšiu verziu TV vysielania, ktorou je satelitné vysielanie.

Nemecko má precízne prepracovaný systém, ktorý garantuje každému občanovi príjem nemeckých programov všade, najjednoduchšie, najlacnejšie, nekódovane v zmysle technologickej neutrality.

Aká je situácia u nás, to najlepšie dokumentuje príklad dvoch obcí Bošáca a Zemianske Podhradie.

Tie mali predtým, t.j. v časoch analógového vysielania signál zabezpečený z miestneho TV prevádzača.

Po zmene vysielania na tzv. digitálne DVB - T už štát dokrytie oboch obcí digitálnym terestriálnym signálom, z finančných dôvodov, nerealizoval.

Takýchto obcí je na Slovensku obrovské množstvo.

Občania spomínaných dvoch sa s týmto stavom neuspokojili a žiadali predstaviteľov obcí o riešenie problému.

Tí sa obrátili so sťažnosťou na príslušný úrad OŠD Trenčín, ktorý uskutočnil meranie a to potvrdilo nedostatočné pokrytie oboch obcí signálom DVB-T.

Napriek zisteniam, štátne orgány v zastúpení TÚ SR, nič vo veci nápravy nevykonali.

Občania obcí sa logicky cítia viacnásobne poškodení.

Televízny prevádzač bol vybudovaný na pozemkoch obce, sami občania prispeli k jeho výstavbe vlastnými rukami, potom ho bezodplatne previedli na štát a teraz je ich majetok v rukách súkromnej firmy a slúži na úplne iný účel.

Občania tvoria štát, prispievajú naň daňami, na TV vysielanie platia povinne koncesiu a štát sa im formou štátnych úradníkov vyškiera do tváre a vraví, my s tým nič nemáme, zaplaťte si za Skylink servisný poplatok a máte STV !

No ale, občania obcí Bošáca, Zemianske Podhradie a tisíce ďalších už zaplatili, prečo by mali platiť niečo naviac, akejsi firme v Luxemburgu ?!

Existuje riešenie ?

Samozrejme, existuje.

To by ale chcelo dodržiavať zákony a využívať možnosti, ktoré nám garantujú.

Obce Bošáca a Zemianske Podhradie nemajú svoj vážny problém riešiť osamote.

Majú ho riešiť v spojení so Združením miest a obcí, ktoré si môže na pomoc pozvať Združenie SLOVSAT, alebo iné združenie, ktoré sa rozumie danej problematike.

A riešenie by sa našlo raz-dva.


Luteran , February 09 2014 14:23:16 10 Komentáre · 4040 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

zelenak , February 09 2014 17:13:55
rád by som vedel, koho budú občania týchto obcí voliť za prezidenta tejto Džamahírie a koho naposledy volili v parlamentných voľbách ( ja viem, štatistiky by sa dali nájsť ... ) ...
nuž, milí občania Bošácej a Zemianskeho Podhradia , skúste si zabezpečiť šikovného právnika a podať hromadnú žalobu, ktorej predmetom bude vrátenie koncesionárskeho poplatku !!! myslím, že by ste mali uspieť, keď nie na našom súde tak mimo SR určite !
alebo požiadajte Towercom aby Vám všetkým , ktorí máte SAT súpravu pre príjem SKYLINKu, zaplatil SERPO ...
Držím Vám všetkým palce !
Luteran , February 09 2014 17:30:25
Pán Zeleńák, no povedzte, kam to Slovensko speje !

Koľko ľudí vložilo do "riešenia" problému koľko času, energie, viď kópie listov a výsledok je ....veľká nula !

A to som ani nemal priestor uverejniť obsiahly elaborát meraní, ktoré muselo stáť obrovské prachy.

A to všetko platíme my všetci občania spoločne !

A problém sa akože už "rieši" takmer 2 roky !

Ako je niečo také možné v 21. storočí ?!

Slováci sú neskutočne trpezliví, alebo skôr, "zvláštny" národ.
mediabook , February 09 2014 20:29:05
Jedno Podhradie sa spaja s projektom Digitalne Slovensko z roku 2008, kedy nemenovany sukromnik z Topolcian zabezpecil vsetkym domacnostiam satelitne komplety k prijmu Skylink. Ktovie ci im zabezpecil aj vymenu kariet, alebo im prispieva na SERPO, alebo sa na nich ... smiley
Luteran , February 09 2014 21:28:30
Mediabook, robil to pán Rešetka.

Bola to šikovná mediálna finta, t.j. lacná reklama, keďže obec Uhrovské Podhradie má iba 35 obyvateľov, vtedy to bolo cca 15 domácností !

Vzhľadom na rozdelené náklady a šikovnosť nemenovaného PR pracovníka to malo za tie smiešne peniaze veľký mediálny ohlas.
mediabook , February 09 2014 22:05:26
A dalej? Ti ludia tam ziju nadalej. Obec sa premenovala? (samozrejme ze nie). Vyuzivaju tie komplety nadalej? Alebo uz presli na dvb-t? Mohol by z toho byt zaujimavy clanok.
Luteran , February 09 2014 22:18:52
Celé to vtedy v podstate "krachlo" vďaka tomu, že to ani nikdy nemohlo mať až také rozprávkové pokračovanie, aké sa plánovalo.

Firma pripravila tisícky kusov antén s logom Digitálne Slovensko, LNB s potlačou atď.

Nákladné autá s logom Digitálne Slovensko mali po celom Slovensku rozvážať satelitné súpravy atď...

Samozrejme, všetko skončilo na "slovenský spôsob ".

Dedinôčka sa spamätala, odmietla sa premenovať, "šikovný" PR pracovník chcel odrazu na ďalšiu kampaň neskutočné peniaze a už to celé išlo do....
satelit1 , February 09 2014 23:15:20
To boli ine casy a cele ich to stalo menej ako reklama na nejakom bilboarde,kedze firma je dovozcom sat.techniky a karty (ak ich uz neposkytol priamo prevadzkovatel) sa v tych casoch dali lahko ziskat ako bonus za predaj urciteho poctu kariet,co pri takej firme a ich obrate nebol ziadny problem...
Hlavne nebolo ziadne serpo a tzv. refresh karty,certifikovany prijimac a pod. veci boli uplne sci-fi,vsetko slapalo aj bez toho.
Dnes by uz do toho nikto nesiel a Skylink aspon z mojich poznatkov od zaciatku roku dalej straca viac zakaznikov ako ziskava.Posledne preladovanie tomu este viac napomoze,uz to vidim ako sa zajtra budu sypat otazky a nadavky kde maju deti JimJam a manzel Sport1 a za chvilu F&h ,ved sme Vam zaplatili prave pre tieto stanice 130 + 36euro za Next. na cely rok,atd. atd.
Ponuknut dotovany box uz potom chce riadnu davku odvahy,kedze dovera zakaznikov je uz davno prec a predajca si takto este viac pritazi lebo dava zaruku na nieco o com nema vobec predstavu ci a ako bude fungovat o rok.
zelenak , February 10 2014 09:21:53
p.satelit1

to s tými dotovanými boxami je harakiri po slovensky - teda pre predajcov - ja som to tvrdil už pred rokom ( takmer, na jar to bude rok) , že toto bude posledný kliniec , lenže my sme taký národ ... je mi ľúto mojich kolegov, kamarátov, že sa nedokážu zjednotiť .. každý sa bojí o svoju existenciu, vraj aj 100€ im mesačne pomôže ... ale k čomu ? skôr či neskôr padnú na hubu - vďaka službám SKYLINK ... samozrejme, akoby som ich niektorých počul , že Zeleňák sa má, ten už nerobí SKYLINK, venuje sa niečomu inému ... veď práve ..

a čo sa týka Bošácej a ZP , je to typická úkážka postoja "tých" hore smerom k ľuďom ... žiaľ, takto je to už všade , takmer ... ešte sem tam sa nájde nejaká výnimka ale tú treba naozaj hľadať ako ihlu v kope sena ...
okap , February 11 2014 13:11:02
podľa súčasného zákona na SK je platenie tv koncesie viazané na odber elektriny a nie na odber tv signálu, slovensko je celé pokryté elektrinou
okap , February 12 2014 08:05:08
2 milióny nepošlú odhlášku, lebo majú pokrytie signálom, nepokrytých je cca 20 perc. Slovenska, kde je malá časť obyvateľstva, s tým múrom máš pravdu, v konečnom dôsledku je to tek

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 18,427
Najnovší člen: slboVHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás