Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 04 2022 14:10:58
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Z TV NA SAT CEZ "PREVODNÍK", PRIJÍMAČE SKYLINK BEZ KARTY A ZLÉ ČASY

SAT MYSTERYChodia za mnou ľudia a dávajú mi dosť často veľmi podivné otázky.

Už prišli takíto štyria a vravia, kúpil som si nový televízor, potrebujem "prevodník", aby som si mohol pripojiť satelitnú anténu.

Prevodník sa myslí konektor na jednej strane IEC samec a na druhej F samica.

Prvým trom som sa snažil dlho-predlho vysvetľovať, že je to blbosť, keďže majú iba tuner DVB-T a žiadny DVB-S.

Neverili, hádali sa, dvaja utekali domov a vraj mi prinesú dôkaz, že sa mýlim a aj doniesli.

Prvý puzdro na CI modul a druhý hrubú knižku s obrázkami !

A zasa si nechceli dať vysvetliť, že musia mať v tom svojom TV zabudovaný satelitný tuner.

Štvrtému "satelitnému šialencovi" som už bez "kecov" a reptania "prevodník" predal s dovetkom, aby to ani nechodil reklamovať.

No neprišiel to vrátiť a bol ešte múdry, čo na to poviete ?

Najnovšie chodia " satelitní mudrlanti " odkojení Parabolou a zháňajú prijímače, ktoré bez karty prijímajú Skylink !

A ja sa nestačím diviť, keďže im tvrdím, že nič takého si na Parabole nemohli prečítať.

Potom zistím, že áno, je tam o tom zmienka v diskusii, za čo Parabola nemôže.

Nerozumiem však, prečo na Parabole neurobia normálny článok, ktorý by veci o prijímačoch Skylink bez karty objasnil.

Prečo, no asi preto, lebo im vyhovuje to i ono.

Ešte na koniec jedna bláznivá novinka.

Viete o tom, že vládni mudrlanti a poslanci pripravujú od 1.4.2014 taký zákon, aby zákazník do 7 dní mohol bez udania dôvodu vrátiť akýkoľvek tovar ?

Som zvedavý, ako to bude s kartami, navyše registrovanými a nehovoriac o prijímačoch.

Kto si kúpi čosi zafúľané, rozbalené.

Vidíte predajcovia SAT TV, čakajú nás likvidačné časy !

Kiežby som sa mýlil.
Luteran , January 11 2014 19:49:34 28 Komentáre · 6239 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

okap , January 12 2014 08:08:23
Zákazníkom ste mali vysvetliť, že púzdro je na modul s kartou pre príjem kódovaných programov z DVB-T napr. u nás služba Plustelka. Prevodník/redukcia/ s koaxiálnym je vhodná aj na príjem DVB-T ako improvizovaná prútová anténa v silnom signály pri priamom výhľade na vysielač, Mudrlanti na príjem emulovaného Skylinku sú u mňa odpálkovaní s vetou, že to bude možne len do konca marca 2014, kedy M7 neoficiálne ohlásila odpojenie CRW. Ak by sa mudrlant predsa len našiel a tlačil na predajcu, pošlem ho do iného obchodu, ak mi neverí, prípadne keby som bol v Prešove, pošlem ho na tržnicu do Mukačeva ku lepším odborníkom než som ja. Skôr M7 by mala zabrániť internetovému zdieľaniu kariet skylink a tu by sa mali otvorene na Parabole vyjadriť, či sú toho schopní alebo neschopní, lebo tu uchádza zisk predajcom, nie na emulovanom cryptoworkse. Tých 7 dní je možno dobrá vec pre zákazníkov, teda aj napr. pre mňa, lebo keď si chcem kúpiť tovar väčšej ceny napr. kameru cez e-shop, tak kupujem mačku vo vreci, taká kamera sa v kamenných obchodoch nepredáva, lebo je určená pre poloprofesionálne účely a popis tech. paramertov v eshope nedáva dostatok informácií. tak isto navigácie do auta v minulosti nefungovali korektne, ale mali skryté "softwérové" chyby, ktoré sa dali zistiť až po niekoľkých dňoch prevádzky. A tie skryté chyby majú aj niektoré sat. prijímače, v prípadoch, že výrobca nahráva vedome do svojich výrobkov nedotiahnutý software. Takže osobne to celkom schvaľujem. Čo sa týka kariet tu vidím problém, ale dá sa to ošetriť podpisom dohody s predajcom o nemožnosti vrátenia karty, lebo prihlásenie karty je nevratný proces.Kartu považujem za spotrebný materiál, takže prihlásená už nieje neporušená a napr. pol litra nepokazeného mlieka sa nebude dať vrátiť
Luteran , January 12 2014 10:01:18
Pán okap, vďaka za množstvo podnetných informácií.

Uvidíme, ako to celé v parlamente dopadne.

Myslím teraz na ten zákon o vrátení tovaru, lebo nechce sa mi veriť, aby také "múdre hlavy" počúvali nás a zaradili satelitnú kartu medzi spotrebný tovar.

Jedno je isté, prevádzkovať kamennú predajňu SAT TV bude pomaly nemožné, pokiaľ sa náklady nebudú kompenzovať z inej menej rizikovej a lukratívnejšej činnosti.
okap , January 12 2014 11:05:39
Pri prihlásení karty Skylink je nejaké forma zmluvy uzatváraná, takže myslím si , že by to malo stačiť. Ak vyhrá v SOI- ke zdravý rozum, tak nieje problém, dôležité je nepodľahnúť tlaku záujmových skupín. Parketa pre Združenie predajcov....Satelitný biznis skončil dávnejšie, teraz lem prežívame, treba to kumulovať s iným príbuzným sortimentom alebo službami, to už vieme 2 roky, ekonomická recesia nás brzdí pri rozbiehaní nových plánov..
Luteran , January 12 2014 11:31:35
Pán okap súhlasím a tiež nesúhlasím.

Karta je tovar ako každý iný za 19,90 eur a tu je ten problém pre predajcu.

Médiá zákazníka naučia, že si ju môže pár dní skúšať a potom to môže bez problémov vrátiť !

Pre predajcu marža mizerná, riziko a starosti obrovské.

Prečo takéto problémy nemajú v Nemecku ?

No, lebo tam žiadnu kartu nepotrebujú !

No a to Združenie predajcov, tak tam s Vami súhlasím, lenže...
Milan99 , January 12 2014 11:46:27
O pripravovanej zmene zákona som čítal, ale mal by to byť nástroj proti "šmejdom", takže neviem, či hovoríme o tom istom návrhu. Mal by sa týkať len podomového predaja a tzv. sálového predaja. Preniesť tona všetky formy predaja by bol poriadny nezmysel. To by zákazník mohol vrátiť aj nerozbalené potraviny pred dátumom spotreby a pod.

Pri podomovom predaji bolo možné vrátiť tovar aj doteraz, podstatou návrhu je však niečo ešte závažnejšie. Najskôr musí vrátiť peniaze predávajúci a až potom musí zákazník vrátiť tovar. "Šmejdov" sa to nijako nedotkne, lebo oni peniaze nevrátia vôbec, tu na poradí nezáleží. Ak by chceli poslanci a vláda na tom niečo naozaj zmeniť, tak by zlepšili vymožiteľnosť práva. Lebo akékoľvek právo je zbytočné, ak tu nie je právny štát, v ktorom sa dá právo aj reálne vymôcť.
Ak by sa táto absurdná zmena mala týkať aj internetového (zásielkového) predaja, tak by to viedlo k výraznému zhoršeniu podmienok a v mnohých prípadoch aj k likvidácii. Ak je niekto podvodníkom, tak je podvodníkom ako predajca, aj ako zákazník. Aj v súčasnosti sa stane, že niektorý zákazník zákony zneužije a z internetového obchodu si spraví požičovňu. Napr. si zakúpi pred nejakou oslavou, alebo víkendovou dovolenkou drahú kameru, fotoaparát... a po použití tovar vráti. Tu sa mohol predajca brániť aspoň tým, že vyžadoval vrátenie tovaru v pôvodnom stave s neporušeným obalom, inak si mohol účtovať poplatok. Po prípadnej zmene by predajca musel vrátiť peniaze aj keď nevie, v akom stave mu zákazník tovar vráti, a či vôbec mu tovar vráti. Dôsledky absencie vymožiteľnosti práva sa len prenesú na druhú stranu. Výsledkom by bolo, že časť internetových obchodov by skončila a časť by vyššie riziko preniesla do vyšších cien. Takže v konečnom dôsledku by na to doplatili hlavne zákazníci.
Milan99 , January 12 2014 11:55:26
Na obale karty je napísané, že jeho rozbalením zákazník súhlasí s obchodnými podmienkami poskytovateľa služby a vložením do prijímača si službu aktivuje. To je už zmluvný vzťah medzi zákazníkom a poskytovateľom služby.
Karta je bežným tovarom, len kým je v pôvodnom obale a služba nebola aktivovaná.
Luteran , January 12 2014 12:05:55
Milan, vďaka.

Chystané zmeny zákonov sa budú týkať kamenných predajní o tom viac tu http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/304877-kupeny-tovar-budu-moct-ludia-bezdovodne-vracat/

A tiež nákupov cez web o tom viac tu http://ekonomika.sme.sk/c/7062867/nakupovanie-cez-web-sa-zmeni-dobierky-budu-stat-vsade-rovnako.html

Samozrejme, konečná verzia zákona môže byť omnoho horšia, ako teraz navrhované "blbosti".

Predajcovia SAT TV sú mimo hru, lebo nemajú žiadne oficiálne Združenie, ktoré by hájilo ich záujmy pripomienkovaním pripravovaných zákonov.

Milan, verte tomu, že oni na naše osobné názory brať ohľad nebudú.
zelenak , January 12 2014 14:54:04
páni, ja si myslím, že toto je začiatok konca malých predajní a prevádzok ... ak nebude mať živnostník alebo , teda , podnikateľ, dobrého právnika, má jednoducho smolu, verte mi, že viem o čom píšem, SOI Vám dá pokutu pri hocijakej kontrole, teraz budú mať na nás ešte daniari navrch a keď sa k tomu pridajú "inteligentní" zákazníci , tak amen - tma ... teraz treba dať rýchlo do poriadku registračné pokladnice, povylepovať vzory bločkov, pripraviť komunikačný kábel, zvýrazniť ...bla-bla-bla ...

tak neviem - čo skôr robiť od radosti ...

p. Milan99 - čo sa týka karty , nechcem sa hádať, ale ak to zákazník rozbalí a dá do prijímača a službu si neaktivuje tak podľa tej novely zákona Vám to môže priniesť späť - vymyslí si napr. takú sprostosť, že zasunutím karty do čítačky sa mu "pokazil" vzhľad prijímača a on takú kartu nechce smileysmileysmiley

ja osobne som totálne znechutený a naviac mám mizernú náladu lebo som urobil v živote riadny kiks , priam detinskú blbosť, ale snáď mi PB odpustí smiley

mimochodom dozvedel som sa , že SKYLINK znížil predajcom odmenu pri predaji dotovaných prijímačov ... a iné pikošky ... nuž, ak predajcovia za každú cenu chcú - tak nech majú ...
Milan99 , January 12 2014 15:32:29
Je vidieť, že ľudská hlúposť nepozná hraníc. Snáď zbytok poslancov v sebe nájde aspoň zbytok zdravého rozumu a tento nezmyselný zákon neprejde.
V praxi by to premenilo predajne na požičovne a bazáry s vyskúšaným tovarom. Okrem likvidácie malých predajcov by to posilnilo obchodné reťazce a tlak na rast cien. V spojení s nízkou kúpyschopnosťou obyvateľstva by to mohlo vážne ohroziť ekonomiku. Už v súčasnosti sa objavila deflácia.

K tej karte som vyslovil len svoj názor, môžem sa mýliť. Vychádzal som z toho, že karta nie je tovar sám o sebe, ale je to prostriedok na aktiváciu služby. Ak na kartu raz prešli zápisy, služba bola aktivovaná a samotná karta je použitá a ďalej nepredajná. Otvorením ovalu a aktivovaním služby vznikol obchodný vzťah medzi zákazníkom a poskytovateľom služby.
Luteran , January 12 2014 15:52:01
Pán Zeleňák, buďme radšej pripravení na to najhoršie, aby sme si nechali trocha nádeje, keď to bude veľmi zlé.

To o znížení odmien Skylink je žart, alebo naozaj ?

Milan, Vy ste v podstate odhalili podstatu veci.

Tento zákon je v prospech veľkých predajcov a likviduje malých, aby tí veľkí boli ešte väčší, bohatli a otvorili si viac predajní.

Lebo oni majú peniaze na právnikov, na reklamácie majú špeciálne vyškolených ľudí, zákazníci sú nimi doslova zmanipulovaní a nič si nedovolia.

V malých predajniach je to naopak.

Nechcem sa tváriť ako vizionár, ale jediným riešením pre malých predajcov bolo Združenie, teraz to už je pomaly bezpredmetné.
okap , January 12 2014 17:31:53
Ďalší článok i novom zákone aj s diskusiou http://androidportal.zoznam.sk/2014/01/pozor-nakupovanie-cez-eshopy-sa-meni-na-vratanie-tovaru-budete-mat-viac-casu-dobierky-s-rovnakou-cenou/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=pozor-nakupovanie-cez-eshopy-sa-meni-na-vratanie-tovaru-budete-mat-viac-casu-dobierky-s-rovnakou-cenou
Luteran , January 12 2014 18:47:10
Pán okap, vďaka za odkaz.

No bude to problém, lebo v praxi je to asi tak, ako to napísal v diskusii Vlado.

7 dní je až dosť šialené na to, aby sa ktosi "pohral" a potom vrátil tovar bez udania dôvodu, 14 dní to už je totálne likvidačné.

Proste mafia a veľkopredajne "zapracovali".
zelenak , January 12 2014 21:31:26
pán Luterán, nie je to sranda, je to realita ... mám to z dobrého zdroja ... a údajne, ako mi to kamarát povedal, tak čistý zisk z jedného dotovaného prijímača je cca 5€ ... smiley tak toto by som okamžite stopol, keby som akože predával dotované prijímače... nechápem tých predajcov SKYLINK, to sú ochotní profesionálne pracovať za takýchto podmienok ?
Luteran , January 12 2014 21:45:00
Pán Zeleňák, Vaša informácia je šokujúca !

50 eur by bolo málo, ak je to naozaj omnoho menej, je to šialenstvo.

Ak to nejaký predajca Skylink, za tie peniaze naozaj robí, bolo by dobré vedieť, čo je za tým v skutočnosti.

Neznalosť, naivita, omámenie ?
satelit1 , January 12 2014 23:24:47
p.Luteran tiez som sa snazil pochopit zmysel akcie Dotovany prijimac.Zaujem medzi zakaznikmi by aj bol ale sposob akym to Skylink "predava" je pre obchodnika uplne nezaujimavy.
Nebudem tu popisovat podmienky pre obchodnika...to vsetci vedia,skor ma zaraza to,ze Skylink nezvolil sposob podobny pri predaji kariet.Ved stacilo dat vyrobit napr. 10.000 ks GoSat,dodat ich zmluvnym a overenym predajcom,ti by ich predavali cez akt.web a potom by sa s nimi Skylink vyrovnal tak isto cez aktivacny web,proviziou ako pri aktivacii karty,ak uz chceli obchadzat pokladne.
Takyto sposob by bol pre predajcu urcite zaujimavejsi a mal by o to zaujem takmer kazdy.Stacilo pocuvat cisla na poslednom stretnuti.Tam bolo povedane,ze sa prihlasilo dost predajcov ale realne robi zmluvy iba niekolko,takze 2/3 su iba zaregistrovani,to o niecom svedci.
Ked som patral po okoli,ze preco sa potom hlasia ak to nerobia tak hned prvy mi to objasnil.Doslova mi povedal:ved mne nejde o to aby som to robil ale tym,ze som sa zaregistroval mi Skylink automaticky dodava zakaznikov ktori maju zaujem a kontaktuju infolinku alebo ma najdu na ich webe kde ma posunuli hore.Ja ich potom uz prehovorim na nieco ine...ved robim aj Freesat alebo im dam zlavu a predam to normalne...Jednoducho vysvetlim,ze ta akcia nie je vyhodna.
No to je naozaj super akcia pre Skylink... dalsieho som sa ani nepytal ,iba ma zarazilo,ze sa zrazu objavil medzi tzv. Top,aj ked dovtedy o nom takmer nikto nepocul a sat.robi len ako doplnok k pc...
okap , January 12 2014 23:35:30
M7 to tak robí preto, lebo nemá k dispozícii voľné financie na výrobu napr. 10 000 boxov Gosat, hoci pre službu Austriasat ponúka svoje licencované boxy pod názvom M7. Toto je dôkaz o tom, že Skylink je riadený z Ostravy a nie z Beneluxu
satelit1 , January 12 2014 23:40:50
p.okap s tym by som celkom nesuhlasil.Poznam jedneho z dovozcov tzv. cert. boxov ktore si nechal vyrobit v Cine a viem priblizne kolko ho tam stoji nakup 1000 - 2000 ks .Takze pri zisku za serpo je to pre Skylink asi taka polozka aku daju za vyrobu triciek a iných blbosti do motivacneho programu...
okap , January 12 2014 23:41:55
A predajcovia to naozaj robia len preto, aby získali záujem zákazníka a potom ho už nahovoria na lepšiu ponuku pre obe strany.Keď som bol v minulosti na prvom mieste tabuľky predajcov v regióne, tak naozaj operátorky dali na mňa automaticky kontakt zákazníkovi, ročne som zaregistroval cca 5-10 doporučení, nič zaujímavé v tom čase ale teraz by to určite pomohlo
okap , January 12 2014 23:45:13
Tak prečo je to tak v Austrii pri malom počte abonentov a u nás nie, pri možno väčšom záujme?Myslíte, že chcú podporiť predajcov, v minulosti tam bola marža cca 20€ teraz cca 5?
satelit1 , January 12 2014 23:57:39
o podpore predajcov tu nemoze byt ani reci.Ved si len spomenme ako ta akcia zacinala.Najskor bola urcena iba pre Top partnerov ako jedna z vyhod byt Top.Ked zistili,ze sa im na to Top vy... tak zrazu pre tzv.velky zaujem to dali kazdemu kto prejavil zaujem aj ked satelity predaval iba niekolko tyzdnov...
okap , January 13 2014 00:06:43
Mne sa za tým v hlave stále skrývajú vychodoeurópski podnikatelia so schránkou v daňovom raji. Možno sa mýlim, ale neviem si to ináč vysvetliť. Pozrite sa na stránku Austriasatu a hneď v úvode tam svieti HD box M7
zelenak , January 13 2014 00:10:38
páni,
na základe tejto diskusie nadobúdam pocit, že ktokoľvek z nás, čo tu diskutujeme, by bol lepší manažér pre SKYLINK ako tí , čo sú tam teraz smiley
zelenak , January 13 2014 00:13:09
p.okap
to sa Vám nemusí zdať , mne osobne je to jasné ... neverím, že tam na "Západe" sedí niekto , kto to dokáže takto nekompetentne riadiť ... toto je vizitka "našich" podnikateľov ...
okap , January 13 2014 00:21:11
Hovoril som súkromne s Rasťom B minulý týždeň, myslím si, že to všetko drží v ruke JG spolu so schránkármi v Beneluxe. Je zaujímavé sledovať kam speje vývoj okolo služieb " navždy bez poplatkov" Rasťo sa vyjadril, že to ekonomicky nevyšlo, tak museli zvýšiť serpo. Podľa mňa ďalej už ísť vzhľadom k freesatu nemôžu. Slovak telecom pripraví HD ponuku Digitv s angl. ligou za 15€/ mes a potom možno pojdu platené baliky skylinku trochu dole/ ak si môžu dovoliť predať ročný mini balík v akcii za 40€, tak je to realny scenár./
Luteran , January 13 2014 08:35:16
Vďaka pán satelit a ďalším za zapojenie sa do diskusie a tiež za zaujímavé informácie.

Potvrdili ste to, čo sme predpokladali.

Celý Skylink založený na troch pilieroch.

1.Finta s programami STV, ČT Markíza, Nova.

2. Finta s matkou v Luxemburgu a s 5 "dcérami" v ČR a 1 v SR.

3. Naivní predajcovia, ktorí to financujú 200 eur x 3500 = 700000 Fixne + 3500 x 2000 eur = 7 miliónov eur mesačne vkladmi !!!

Tak o tom je to všetko.

Najdôležitejšia otázka je samozrejme stále rovnaká.

Ako ďalej ?!
Luteran , January 14 2014 20:28:34
Možnosť vrátiť tovar využijú špekulanti !

Viac info tu http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/305261-moznost-vratit-tovar-vyuziju-spekulanti/
Milan99 , January 16 2014 12:20:34
Tu ďalší článok k téme návrhu zákona a zaujímavá je aj diskusia:
http://ekonomika.sme.sk/c/7068325/navrh-martvona-a-brixiho-zo-smeru-by-z-obchodov-spravil-pozicovne.html

Ja som ešte v nedeľu rozoslal názor k návrhu zákona poslancom - predkladateľom zákona aj niektorým ďalším. Odpoveď som dostal od len od poslancov Martvoňa a Brixiho, v odpovedi bolo, že v 2. kole sa to ešte zmení, aby sa z obchodov nestali požičovne.
Odporúčam aj Vám vyjadriť svoj názor, podľa reakcií aspoň zistíte, komu má význam dať v najbližších voľbách svoj hlas.

K už zverejneným reakciám by som doplnil ešte jeden názor. Tento zákon by zneužívali mnohí zákazníci k tomu, aby si doma bezplatne odskúšali "zapožičaný tovar", ktorý by si potom už bez rizika zlej kúpy objednali lacnejšie cez internet. Nanajvýš by si od predajcu prišli žiadať dodatočnú zľavu na tovar, ak mu nevrátia nekúpia si ho inde.
Luteran , January 16 2014 15:03:05
Milan, vďaka za tip a tiež za Vašu aktivitu.

Mne sa už zdá, že sa tu na tomto Slovensku asi všetci zbláznili a najviac samozrejme poslanci za Smer.

Vymyslia paškvil, majú z toho reklamu v médiách a nakoniec ešte budú tvrdiť, že oni iba testovali odolnosť ľudí a firiem a aj tak si prijmú čo chcú.

Problém je predsa v niečom úplne inom.

Otázka znie, prečo niekto vymýšľa takéto zákony ?!

Lebo, ak by to malo byť v súlade so zákonmi v EÚ, tak potom fajn, ale chceme, aby bolo v súlade všetko t.j. vymožiteľnosť práva, zodpovedajúce platy, dôchodky, funkčná štátne správa atď, atď....

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 2
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,437
Najnovší člen: charleshicktw
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás