Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 04 2022 05:18:01
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

NÁZOR SAT PROFI A SKYLINK PREDAJCOV - PETER LABOŠ + Komentáre 12

SAT technikaVážení priatelia SAT TV, keďže sa opäť vyskytol útok na tento portál pri hľadaní pravdy o aktivitách platformy Skylink, tak sme zvolili spolu s prevádzkovateľom portálu možnosť diskusie vo forme vkladania článkov a reakcii na články do okienka článku, aby sme zamedzili útoku hackerov v čase, kedy sa v diskusii odkrývajú pre niekoho neželané fakty.

Všetky doterajšie kroky Skylinku sa mi zdali pomerne logické v rámci legálneho obchádzanie zákonov, ktoré umožnila legislatíva EÚ.

Informácie p. Luterána okolo komplotu finančnej skupiny napojenej na štátostranu za mi až do posledného dňa minulého roku zdali ako výplody fantázie z oblasti sci-fi.

Avšak posledný krok v starom roku a kroky v novom roku ma presvedčili o tom, že môže to byť ešte krutejšia pravda, ako by sme čakali.

Zopakujem mnou zistené fakty v krátkosti:

1. Nelogické závažné znevýhodnenie platby ročného poplatku SERPO u značkových predajcov oproti mesačnej platbe, následné zavedenie platby Serpa na 2 roky dopredu. Zvýhodnenie zavedenia platby cez Sipo a inkaso z účtu, ktoré sa v realite nedá na 100 perc. v súčasnosti zrealizovať,svedčia o tom skúsenosti predajcov SAT TV.

2. Opätovný plán veľkého prelaďovania zväčša platených staníc je pre zákazníkov ďalším nákladom, ktorý nemusia znášať predplatitelia iných platforiem, nepríjemná situácia je to aj pre predajcov, nakoľko sa im húfne postaví do radov veľké množstvo zákazníkov, ktoré nebudú môcť v reálnom čase obslúžiť

3. Informácia o tom že 2/3 zákazníkov M7 je z krajín bývalého Československa nabádajú k úsudku, že nie M7 kúpilo platformu Skylink od slovenskej finančnej skupiny ale opačne, vlastníkom je slovenská finančná skupina a peniaze plynu húfne do daňového raja v Luxemburgu, čím sa možno obchádzajú daňové zákony. Nečinnosť kontrolných orgánov v Česku i na Slovensku svedčí o napojení aktivít slovenskej finančnej skupiny na štátostranu, ktorá je v tejto chvíli pri vesle. Akýkoľvek náznak takýchto myšlienok bol v nedávnom období okamžite nihilizovaný, zosmiešňovaný a potláčaný v zárodku. Všetky náznaky riešenia situácie zo strany predajcov boli utlmené samotnými predajcami, ktorým je aj smiešna provízia za predaj služieb dobrá v súčasnej ekonomickej situácii.

Uvedené fakty má vedú k predpovedi, že platforma Skylink stratí dôveru svojich zákazníkov a postupne i predajcov, opakujúce sa zvyšovanie platieb za servisný poplatok naopak zvýhodní ostatné platformy na našom trhu.

Štátostrana toleruje bezprávny stav kedy 45 % slovenských TV koncesionárov nedostáva tv signál za svoju koncesiu, ale za poplatok odvádzaný do daňového raja, toto svedčí o prehnitosti slovenských politikov, ktorí neváhajú okrádať svojich občanov hneď niekoľkokrát.

No nečudujem sa nikomu, že v takom humbuku nechce žiť ani minútu, ani sekundu a radšej emigruje do oblastí, kde ja právo položené na vyššiu priečku dôležitosti ako je to u nás.

Ale okrádať sa dookola stále nebude dať.

Môže to vybuchnúť vo forme nepokojov, ktoré môžu zrušiť akceptáciu akéhokoľvek nahromadeného bohatstva u niektorých skupín obyvateľstva.

Hospodársky rast v EU nie je všeliekom na riešenie dlhovej krízy.

Apelujem na predajcov SAT TV, aby spolu s vedením platformy Skylink hľadali odpovede na otázniky, ktoré vyvstali z diania v poslednom období.


Peter LabošKomentár č.1

Pán Laboš, pán Luterán

Som v Taliansku už 12 rokov, na Slovensko idem 2x do roka a pomaly to už bude asi iba 1 x kvôli rodičom.

Vždy keď som u nich, žasnem akými problémami sú ťažení, zneužívaní a ako sa Slováci nedokážu brániť.

Taliani sú ako čertií, keby ich tam niekto oklamával ako Skylink, neprežil by týždeň.

Mne nerobí problém meniť si starý prijímač za nový predpísaný HD a zaplatiť poplatok 14,40, mám peniaze a to isté som dal aj rodičom.

To ale takto nemožno pozerať, lebo môj zárobok v Taliansku je neporovnateľný s platmi na Slovensku.

Navyše ľudia na Slovensku povinne cez zásuvku dávajú štátu aj televíznu koncesiu, čo je tiež čudné po toľkých rokoch totality, na ktorej najviac viny mali verejnoprávne televízie a rozhlas.

Ako je možné, že ľudia po rokoch útlaku nechali to, aby ešte platili STV peniaze a tá ich bez kontroly míňa, pričom jej program má od verejnosti ďaleko.

Vždy ma zaujímali veci pokroku, za socializmu som počúval západné rozhlasové vysielanie a mal som satelit od roku 1989.

Odvtedy poznám pána Luterána a poviem iba toľko, " klobúk dolu " za veci ktoré robil okolo SAT TV.

Teraz si občas prečítam Solid Europe, nikdy som nereagoval, lebo na Slovensku nie som, tým veciam nerozumiem, ktoré riešite okolo firmy z Luxemburgu.

Píšem, lebo mi pán Luterán znova pomohol, rodičia mali Skylink problém, ja som už bol na ceste do Talianska, pán Luterán za pomoc nechcel nič iba mi dal "úlohu " napísať, čo som sa sťažoval.

Zaujal ma pán Laboš, ide o to, aby tie problémy s tou firmou M7 neišli do takých problémov, že to môže ohroziť príjem SK programov cez sat.

České programy rodičom nechýbajú, len aby nemali problémy so slovenskými, ako sa teraz stalo, kedy to vypadlo.

Pán Laboš, ako ste to mysleli, že môže byť so Skylinkom horšie, ako ste čakali ?

Môže sa stať, že rodičom to nebude fungovať ?

Sú v doline za Rokycanmi a tam nič okrem satelitu nie je.

Pozdravujem

P.M.


Komentár 2


Dobrý deň pán PM.

V nikoho záujme na Slovensku nie je ohrozenie platformy prípadne obmedzenie programov v akomkoľvek súčasnom balíčku programov.

Chcem len poukázať na to, že ako predajca nechcem prijímať od zákazníkov sťažnosti každých 18 mesiacov na zvyšujúci sa servisný poplatok.

Nechcem tiež, aby ho platili mesačne cez SIPO alebo inkaso z účtu, lebo tohtoročná prax ukázala, že platby prichádzajú neskoro a karty sa v tej chvíli automaticky odpájajú.

Okamžité znovupripojenie u zákazníka neviem zatiaľ vyriešiť, lebo mesačnú platbu neviem prebrať.

Sú to technické veci, ktorým dokonale rozumejú predajcovia.

K téme krutej pravdy len toľko, že som dlho vedeniu firmy dôveroval, možno i slepo, snažil som sa ju i na každom kroku objektívne obhajovať a skutočne som nečakal, že slovenskí vlastníci platformy sa tvária ako cudzinci a robia kroky neštandardné v západnej Európe, ktorými de facto sťažujú prevádzku svojej služby.

Je to apel na predajcov, aby s firmou hľadali riešenia nastolených otázok, ktoré chápeme všetci, len nie všetci ich unesieme priznať verejne.

Všetko je to v prospech zákazníkov a zároveň i predajcov.

Aj napriek všetkým novotám predávam a montujem služby Skylink v presvedčení, že stále je najvýhodnejšia u nás, lebo ponúka hlavné české programy v neobmedzenom množstve.

Problémy pri nechcenom odpájaní kariet môžu byť problémom do budúcna, s fatálnym následkom.

Časť starších zákazníkov môže preto odísť k základnej ponuke Freesatu, ktorá je menšia, ale oveľa bezpečnejšia z hľadiska prevádzky karty.

Očakávam, že 20 eurový ročný serpo vydrží dlhšie než 18 mesiacov, lebo je už na úrovni Freesatu.

Pre predajcov je však problematická cena vzhľadom k tomu, že verejnoprávne programy v Skylinku si sami platia satelitnú distribúciu a Freesat to má vo vlastnej réžii.

Avšak už som sa ukľudnil a jedným dychom poviem, že pravda sa časom vypravdí a že Božie mlyny melú pomaly, ale isto.

Možno aj mne dá Skylink výpoveď, ale viem, že servis predaných kariet a zariadení budem robiť určite aj naďalej, pokiaľ o to budú mať zákazníci záujem.

Ja sám veľmi rád sledujem rôzne typy TV programov a niekedy som z tejto zábavy naozaj nadšený, preto sa aj svojej práci rád venujem a napríklad rád vyhľadávam programové typy pre zákazníkov v bohatých programových štruktúrach prevádzkovateľov európskych televízií.

Prajem veľa zdravia.

Peter LabošKomentár 3

Vážený pán Peter Laboš,

dovoľte aj mne zareagovať na Váš článok a tiež vysloviť poďakovanie za jeho obsah i odvahu veci okolo Skylinku riešiť.

Verte mi, tak ako Vy aj ja som venoval tomuto problému mnoho času a peňazí, čo ale isto všetci spolu nerobíme pre slávu, či ľútosť, sú to iba holé fakty.

Pán Zeleňák, Vy a aj ja sme mali snahu veci Skylink riešiť otvorene, demokraticky, každý svojím spôsobom, vždy ale poctivo.

Aj keď sa na prvý pohľad nič nepodarilo napriek mojim článkom, Združeniu Slovsat, napriek akcii pána Zeleňáka, napriek Vášmu videu na Youtube, nič strašné sa zatiaľ nedeje.

Ostatní predajcovia Skylink neoficiálne, skryto, v zákulisí kritizujú, majú veľkú odvahu, nás nabádajú k aktivite, keď ale príde na "lámanie chleba", zaprú Vás, podrazia Vám nohy.

Nevadí, je tu ale mnoho neznámych a tie sú nebezpečné práve kvôli tomu, že žiadny predajca SAT TV a zákazníci nemajú záruku istoty a garanciu korektnosti vo veciach okolo Skylinku.

Problém je ten, že tzv. "predstavitelia" Skylinku, to čo sľúbia a urobia dnes, neplatí už zajtra, nehovoriac o tom, čo bude o pár mesiacov

Robia to ale tak, teda aspoň dúfam, aby sa celý systém naraz nezrútil a aby hnev zákazníkov a predajcov nepresiahol kritickú hranicu.

Skúsenosti, ktoré za minulý rok máme jasne dokazujú, že ani malá časť z predajcov Skylink nemá záujem dať sa dohromady a vystupovať spolu jednotne.

Všetok ten zápal pre vec zhasne okamžite, keď je treba naozaj niečo urobiť, prípadne zaplatiť 10 eur, tak ako to bolo na stretnutí v Banskej Bystrici.

Aké je teda riešenie, čo robiť, má vôbec význam "lámať si hlavu" nad Skylinkom ?

No a práve to je ten paradox, ktorý mnohí doteraz nepochopili.

Či niekto chce, alebo nechce, Skylinkom sa zaoberať musí ako občan, alebo predajca SAT TV, keďže Skylink je prepojený na koncesie a STV.

To vidím u nás vo firme, hoci oficiálne nie sme partnerom M7, okolo Skylinku máme viac roboty ako predtým, problémy narastajú a zákazníci od "konkurencie" hľadajú riešeniu u nás.

Dochádza k paradoxným javom, keď si oficiálni predajcovia Skylink nevedia rady so zákazníkmi, posielajú ich k nám a my vystupujeme ako akýsi neutrálny Skylink.

Pravda je taká, že spolupracujeme navzájom viaceré firmy, informujeme sa, hľadáme nové riešenia, lebo treba byť pripravený na rôzne alternatívy vývoja situácie.

No ale, čo by predsa len mal urobiť a kto ?

Ja osobne budem pokračovať v tom, čo robím doteraz a neustále.

Pán Zeleňák a pán Laboš by sa mali skontaktovať a slušne povedané trocha "pritlačiť" na pána B., keďže obaja s ním mali nadštandardné vzťahy a to teraz nemyslím v zlom.

Bolo by to dobré kvôli tomu, aby predajcovia SAT TV získali určité informácie, ktoré by im pomohli pripraviť sa na ďalšie postupy.

Uvedené informácie by potom pán Zeleňák zaslal emailom predajcom Skylink, tí by mohli spätne reagovať a po spracovaní reakcií by sa tieto dali použiť ako výstupy na Solid Europe, alebo v iných médiách.

To je jediné, finančne a časovo nenáročné riešenie, ktoré mi napadá.

Či to má význam neviem, podľa toho, ako málo je tu reakcií od samotných predajcov Skylink, teda žiadna, to vyzerá tak, že sú spokojní, alebo budú pasívne čakať, ako to celé dopadne.

Ján Luterán


Komentár 4

Vážený pán Luterán!

Nečinnosť predajcov k uvedenej problematike je daná niekoľkými faktormi:

1. Obdobie sviatkov - niekto chce počas sviatkov mať pokoj a nečíta ani prípadne nereaguje, proste chce mať čistú hlavu.

2. Ekonomický záujem - čím horšie v Skylinku, tým lepšie pre predajcu v konečnom dôsledku na prvý pohľad.

3. Možno niekto sa už na tejto stránke nechce prezentovať - mal som aj ja pár týždňov na jeseň také myšlienky po Vašej reakcii na podnet čitateľa na predajcu, ktorý inzeroval pod svojím menom montáže s 3- ročnou zárukou.

4. Použijem citát z vyjadrenia p. Zeleňáka " Karty sú rozdané " alebo môj citát, " ...je vymaľované " - v tejto branži už nečakajme nejaký zárobok, nemá význam sa rozčuľovať so Skylinkom, rezignácia.

5. Strach pred výpoveďou zo Skylinku, viď napr. Vaša, ktorá bola veľmi " poučne " oznámená všetkým SK predajcom

Keď som svojim kolegom z branže hovoril, že chcem reagovať na vzniknutú situáciu na tomto fóre, tak mi povedali, aby som to urobil na niektorom inom.

Proste mnohí s Vami na 100 % nesúhlasia a preto nereagujú.

Ja považujem SE za jediné fórum, kde sa dá povedať slobodne svoj názor, aj napriek tomu že tiež mám niektoré výhrady k Vašim článkom z nedávnej minulosti.

Ale SE považujem za diskusné pluralitné fórum a preto píšem tu.

Súhlasím s Vami, že situácia okolo krokov Skylinku je príliš dôležitá, lebo je spojená s podstatou TV vysielania na Slovensku.

Myšlienka konzultovať s Rasťom B. nie je zlá, avšak nám neprinesie nič, pokiaľ budeme len traja.

Rasťo nie je zlý človek, poznám sa s ním z Astráckeho tripu na Floridu.

Myslím si, že on možno o celom prepojení SK finančnej skupiny a skupiny M7 ani nič oficiálne nevie, oficiálne aj neoficiálne sa vyjadruje v štandardných intenciách servisnej firmy Skylinku.

Jediný kto je podľa mňa aj ekonomicky aj logicky do toho podvodu zaplatený je JG.

Svedčia o tom jeho oficiálne i diskusné vyjadrenia za posledné 3 roky na relevantných fórach.

Malú vzorku v našej diskusii priniesol p. milan99, ktorého považujem za veľmi schopného človeka v našej skupine " kritikov".

Aj napriek môjmu presvedčeniu informáciu o tejto diskusii pošlem môjmu reg. obch. zástupcovi Skylinku i Rasťovi B.

Čakám len oficiálnu odpoveď v intenciách doterajšej "generálnej línie strany a vlády " Skylinku t.j., že sa o všetkom rozhoduje v Beneluxe.

Ja ešte ku všetkému dodávam, že ak Skylink sa prezentuje ako Pay TV platforma mala by sa tak aj chovať a oddeliť platenú a neplatenú/servisnú/ ponuku.

Mali by ponúkať sami od seba svoje boxy a kartu na zmluvný vzťah.

V tejto chvíli predajcovia úverujú Syklink, čo je scestné a svedčí to o východoeurópskych metódach vedenia Pay TV biznisu.

Pre absolútne pochopenie tejto myšlienky pre čitateľov to poviem po lopate: Pay TV biznis skupina M7 by mala mať k dispozícii svoje prostriedky na nákup zariadení pre záujemcov o ich Pay služby, podľa vzoru Freesatu.

Predajcovia by v takom prípade za províziu sprostredkovali zmluvu so zákazníkom, dodali a namontovali by technické prostriedky Skylinku na príjem služby.

S pozdravom Peter LabošKomentár 5

Dobrý deň,

nie vždy je dostatok času na rozsiahlejšiu diskusiu .

Je škoda, že sa nezachovali príspevky zo starších diskusií, na ktoré by sa dalo naväzovať.

Pred odstránením diskusie stačilo staršie príspevky skopírovať a zachovať ako textovú prílohu.

Prikladám odkaz na zaujímavý článok :
http://www.zive.sk/rtvs-s-ultra-hd-chceme-zacat-prvi-mozno-aj-na-satelite/sc-3-a-314499/default.aspx

Za zaujímavú považujem hlavne túto informáciu:

„Vnímame satelitnú distribúciu v HD ako kľúčovú a je to jedna z našich najväčších priorít už od začiatku budúceho roka".

Naozaj už nemôžeme ignorovať 45 % domácností, ktoré sú v satelitnej distribúcii,“ povedal Doležal.

Toto vyhlásenie je vhodné využiť a žiadať predstaviteľov RTVS o zmenu sprístupnenia ich satelitného vysielania pre divákov.

Môžeme to skúsiť individuálne, možno by bola vhodná nejaká petícia.

milan99Komentár 6

Milan, tie zablokované komentáre sú v pamäti a teoreticky sa dajú "očistiť", avšak vyžaduje si to čas a peniaze.

Ak niekto napíše článok a bude súhlasiť s povolením komentárov s rizikom, že to tam zasa napadnú a " nasypú blbosti " , žiadny problém.

Ja to najbližšie vyskúšam.

Čo sa týka STV, súhlasím s Vami, po skúsenostiach petície odmietam, každý individuálne môže niečo podniknúť.

Ján LuteránKomentár 7

Pán Luterán,

k tým starším diskusiám by som sa už teraz nevracal, dnes by to bolo už určite pracné.

Skôr to bol podnet do budúcnosti.

Myslím si, že znehodnotenie predchádzajúcich diskusií bol len počin jedného psychopata.

Nedokážem posúdiť, čo konkrétne urobil, ale " hackerské" schopnosti by som mu nepripisoval.

To by vedel ovplyvniť aj iný obsah tejto stránky, vrátane hlavných príspevkov.

Mám dojem, že využil len vkladanie odkazov na vzdialený obsah.

Nepomohlo by zrušiť v diskusii vkladanie odkazov na iné stránky, obrázkov... a ponechať diskusiu v čisto textovej podobe?

milan99


Komentár 8

Pán Milan, je to presne tak, ako ste to napísali.

Samozrejme, komentáre chceme ponechať v pôvodnej podobe, lebo takto ako je to teraz, by sa to dlhodobo robiť nedalo.

Ján Luterán


Komentár 9


Dobrý večer.

Posielam reakciu na príspevky p. milana 99

Ano, táto výpoveď šéfa techniky RTVS je jedinou lastovičkou, ktorá vyletela v minulom roku z hniezda RTVS.

Je to však malý pán na veľké rozhodnutia.

Ani Mika nie je kompetentný.

Naším podnetom na sprístupnenie satelitných programov TV koncesionárom sa musí zaoberať Rada RTVS.

Takže asi tak, ale zase sme len 3 predajcovia bez akéhokoľvek inštitucionálneho zastrešenia, takže máme malú šancu.

Peter Laboš


Komentár 10

Reakcia na p. Laboša :

… dúfam, že mňa ste neodpísali, p. Laboš, takže štyria predajcovia (ako muškatieri )

Len nemám čas písať momentálne … trošku neskôr.

Zdraví Vás Z. Zeleňák


Komentár 11

Nedá mi to, aby som sa s Vami nepodelil o dnešnú skúsenosť .

Dal som link na FB SKYLINK - čo sa týka názoru p.Ing.Bažanta - reagoval tam niekto - neviem teraz meno - a nazval ma LUZerom a toto forum za "plátek" provokatérov...

Tak som mu odpísal, že nech sa dá zarámovať ...

O 15 minút zmizli všetky jeho príspevky z FB SKYLINK !!!

Hmmm , tak toto je nádhera, škoda, že som to nestihol nascréénovať smiley ...

Prajem krásny večer.

Z. Zeleňák


Komentár 12

Pán Zeleňák, čo píšete o FB Skylink, tiež to o niečom svedčí.

No ale snáď by sme z toho, čo sa deje okolo Skylinku, neboli prekvapení ?

Pekný večer

Luterán


Pozn. red.
Váš komentár zasielajte na lutsatradio@stonline.sk
Bude vložený priamo do článku.
Luteran , January 03 2014 18:09:27 · Vytlačiť
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,437
Najnovší člen: charleshicktw
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás