Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 04 2022 12:29:04
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

SATÁK1 NA PARABOLE, VĎAKA, M7 JE UŹ KADE-TADE , MÁ "HOVORCU" A ZMLUVU S TOWERCOM ??!!

SAT technikaNa Parabole sa v diskusii málokedy nechá čosi, čo má o Skylinku informačnú hodnotu, dlhšie ako pár minút.

Teraz sa tak stalo, vďaka prispievateľovi Saták1.

Ten kohosi oslovil emailom a Martin sa chytil, odpovedal.

Podarilo sa správu registrovať, pre istotu, kým to zmažú.

Tak sa pokochajte odkazom Martina, stojí to za to !

Martin sa nám snaží povedať, že oni v M7 sú nič, iba "muzikanti".

Za všetko sú zodpovední zmluvní partneri kade-tade v ČR, v SR ...

Martin, vďaka a Vy ste odkiaľ a čo máte na starosti, keď tak pekne "spievate" popri tých muzikantoch ?!

Žeby, nový hovorca M7, ktorý subjektívne hodnotí zdroje, dáta od 3 do 15, nič nezhoršuje, je STATICKÝ a bohatý na informácie a má odlišné názory !

Bože, kam sa ten svet rúti, veď nám už netreba študovať a vedieť, stačí len KECAŤ!!!

Martin a tá ZMLUVA s TOWERCOMom ohľadom STV je Váš "prekec" za ktorý Vás šéf nepochváli, alebo to máte naozaj až takto nešikovne ošetrené ?!


Luteran , September 23 2013 22:57:08 21 Komentáre · 3629 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

zelenak , September 23 2013 23:03:42
práve som dočítal tú diskusiu ...
tak ma chytila taká depka, že či vôbec má pre mňa zmysel venovať sa problematike SAT príjmu ... ale fakt, úprimne, stojí to za to ?
Luteran , September 23 2013 23:07:32
Pán Zeleňák, má to zmysel, netreba upadať na duchu, len v tom treba trocha "poupratovať".

Teraz to nevzdávajte, treba vydržať, snáď neurobíte radosť neprajníkom ?!
zelenak , September 23 2013 23:10:18
stretnutie bude aj keby mi SKYLINK hádzal polená pod nohy smiley ...
ale inak naozaj zvažujem svoje pôsobenie v tomto segmente ... máme predsa svoje roky a nemáme už toľko energie ...
Luteran , September 23 2013 23:15:01
To s tými rokmi je pravda, preto to chce nový pohľad na vec.

Treba sa sústrediť na veci, ktoré pozitívne posunú dopredu celú branžu SAT TV.

Tým je na začiatok tá Vaša akcia a verím, že po nej získate novú energiu.

Budeme sa snažiť pomôcť Vám.
zelenak , September 23 2013 23:28:01
... to je síce pekné ... ale organizovanie tejto akcie , mi okrem iného, priblížilo aj kopec vecí o ktorých som ani netušil ... myslím v negatívnom zmysle ... preto ten stav - negatív smiley ... som zvedavý, aké názory a podnety budú v BB 4.10. 2013 ... inak ďakujem za podporu ... kdeže sú tie časy SATTECHov smileysmiley
Luteran , September 23 2013 23:30:36
Pán Zeleňák, OK.

Prajem Dobrú Noc.
satelit1 , September 23 2013 23:34:09
Pokial mam pocit,ze to co robim robim dobre a pre ludi tak s tym neplanujem seknut.Kazdy mame nejake poslanie a pozerat sa na to pesimisticky asi nic nevyriesi.Ak by sa na pecenie chleba vykaslal pekar z malej pekarne lebo mu pri pekarnicke postavili supermarket tak tiez by boli jeho dlhorocny zakaznici sklamani.Zvykli by si casom na to horsie co tam dostanu ale potom to aj tak okolo nas vyzera.
Vycitaju mi,ze som na zakaznikov prilis dobry a potom mi tu chodia z celeho okresu a zneuzivaju to ale co narobim,zabijem sa ked som sa tak vyucil za minulych cias.Zazil som dobu ked som pod pultom schovaval vcr panasonic a dostal za to aj nieco bokom...nehanbim sa za to,taka bola doba.To uz dnesny 20-30 rocny asistent predaja ako ich dnes nazvali nezazije a asi ani nepochopi...
Na kazdeho mam iny cenik,aj to je asi moj problem.Ak pride chlapik ktory sa mi pocas doladenia balika Mini ani nepozrie do oci lebo sa hrabe v novom mobile a dava mi iba prikaz ako to chce tak zaplati 5 euro za pre mna minutu tukania do dialkoveho,ak pride ako dnes stara mniska nech jej doladim polsky Trwam a presuniem Lux na jednotku tak jej poviem,ze je to OK a nech sa za mna pomodli...
Asi to uz takto nejako dozijem.
zelenak , September 24 2013 00:01:27
p.satelit1
musím uznať, že máte síce kus môjho JA ale ja som fakt totálne znechutený ... ja tiež nedokážem častokrát od ľudí niečo vypýtať za služby - a to sa im venujem napr aj 30 a viac minút ... ale práve toto je to čo ma deptá , ľudia si to jednoducho nevážia a ani im len nenapadne, že by sa mali spýtať , čo sú dlžní ... ako inak im to dať najavo - okrem možnosti s tým "seknúť" ? pre ľudí môžeme robiť dobre dlho ale potom príde napr. otázka - a nemal som ten čas radšej venovať svojim deťom ? lebo naše deti sú tým najlepším zrkadlom ...( a ja mám tých zrkadielok naozaj dosť ... )
toto je moja dilema ... mne môže byť nejaký SKYLINK a všetci mecenáši s bielymi goliermi totálne ukradnutí ... sú to chudáci , ktorí nikdy nespoznajú ako chutí naozajstný život ...
zelenak , September 24 2013 00:03:15
p-Luterán
na stretnutí pokecáme smiley
dobrú ...
zelenak , September 24 2013 01:00:44
tak to si si pomýlil svetové strany VF smiley

ja som nikomu jamu nekopal ...
kúp si kompas a skús hľadať ( vyrývať ) ďalej ...
Luteran , September 24 2013 09:34:57
wader, zatiaľ neviem, či sú to viacerí, alebo iba jeden, dvaja s viacerými nickmi, budeme ich riešiť podľa správania sa.

Máme už registrovaného aj jglisnika, čo asi nebude originál, no ale čo už, taká je doba elektronického sveta.
zelenak , September 24 2013 11:15:14
šok je slabé slovo , dnes som dostal odpoveď od SOI :

SLOVENSKÁ OBCHODNÁ INŠPEKCIA, ústredný inšpektorát
Prievozská 32, p.p. 29, 827 99 Bratislava

Váž. pán
Ing. Zdenko Zeleňák
mailto: csat@csat.sk

Naša zn. Vybavuje Bratislava
3282/55/13 Ing. Ričovská 11.09.2013

Vážený pán inžinier,

obdržali sme od Vás pozvánku na neoficiálne stretnutie predajcov TV a SAT techniky, ktoré sa bude konať 4. októbra 2013 v Banskej Bystrici.
Slovenská obchodná inšpekcia (ďalej len SOI) sa nemieni zúčastniť tohto podujatia. Napriek tomu pokladáme za účelné oboznámiť Vás s našim stanoviskom k Vami spomínanému zasielaniu ponúk satelitnou platformou skylink.

V danej súvislosti uvádzame, že SOI obdržala niekoľko podnetov od spotrebiteľov, ktorým bola od „skylinku“ doručená zásielka, ktorú si nevyžiadali. Nejde však o dobierky, ale o obyčajné listové zásielky, spotrebiteľovi zasielané bezplatne na jeho korešpondenčnú adresu, ktorých prevzatie nie je podmienené žiadnou platbou.
Podľa našich informácií sa zo strany satelitnej platformy skylink jedná o zasielanie ponúk adresátom z vlastnej databázy, ktorí majú zaregistrované a aktivované karty na satelitný príjem.
Tieto zásielky nemožno považovať za nevyžiadané, nakoľko sú zasielané výlučne zákazníkom skylinku, ktorí so zasielaním udelili súhlas pri uzatváraní zmluvy o poskytovaní služieb satelitného príjmu. Súhlas vyjadrili kúpou satelitného hardvérového vybavenia a aktiváciou karty, kedy súčasne akceptovali všeobecné obchodné podmienky (ďalej len VOP).
Uvedený postup je v súlade s VOP prevádzkovateľa satelitnej platformy skylink.

Podmienky výmeny karty sú riešené vo VOP a za určitých podmienok bonusované a zvýhodňované.
VOP predaja tovarov a poskytovania služieb si určuje predávajúci resp. poskytovateľ služieb. Ich zmena je bežnou praktikou a ak sú zmeny vykonané korektne a týmito zmenami nedochádza k porušovaniu platnej legislatívy, možno ich realizovať.
Ak vo VOP bolo vymienené právo ich zmeny, ako i zmeny cenníka, a ak k tejto zmene poskytovateľ služieb mieni v budúcnosti pristúpiť, nejedná sa o konanie v rozpore s predpismi. Podstatné je, aby užívateľ bol o zmenách informovaný v dostatočnom časovom predstihu a aby užívateľovi bolo umožnené zrušiť zmluvu, ak so zmenami nesúhlasí. V tejto súvislosti je postačujúce, ak je spotrebiteľ o zmenách informovaný jedným z možných spôsobov (adresne poštovou zásielkou, sms správou, e-mailom, telefonicky alebo prostredníctvom web stránok).

Karty na príjem satelitnej televízie, majú deklarovaný čas použitia: „bez časového obmedzenia po dobu vysielania programov v balíku CS link alebo po dobu životnosti karty“.
Ak však životnosť karty uplynula a nie je ju v zmysle vyššieuvedeného možné použiť po uplynutí jej životnosti, je potrebné ju vymeniť tak, ako to bolo deklarované už od r. 2010, kedy sa začal postupný prechod na nový dekódovací kryptovací systém, o.i. za účelom zabránenia pirátskeho a neoprávneného odoberania satelitného signálu a taktiež z dôvodu postupného ukončovania podpory technológie podmieneného prístupu CryptoWorks zo strany jeho dodávateľa, z ktorého dôvodu je potrebné zaviesť novú technológiu Irdeto. Tento prechod do budúcna má zaistiť technické skvalitnenie služieb, vrátane lepšieho zabezpečenia a minimalizácie poruchovosti.

Podľa bodu 4.2.5 VOP sa poskytovateľ zaväzuje najmä vyúčtovať užívateľovi nevyhnutne nutné náklady v prípade, keď bol poskytovateľ nútený z technických, prevádzkových alebo iných dôvodov pre zabezpečenie príjmu programov prostredníctvom satelitu uskutočniť technické opatrenia, ktoré vyžadujú výmenu karty (prelomenie kódu, skončenie životnosti systému podmieneného prístupu a pod.). V týchto prípadoch sa poskytovateľ zaväzuje doručiť novú kartu na adresu užívateľa oznámenú poskytovateľovi pri registrácii.

Napriek tomu, že zastávame stanovisko, že riešenie problémov, súvisiacich s poskytovaním služieb satelitného príjmu nepatrí do kompetencie Slovenskej obchodnej inšpekcie, ale Telekomunikačného úradu SR, v záujme ochrany spotrebiteľov sme v rámci nadštandardného postupu oslovili príslušný kontrolný orgán v Luxemburgu, keďže prevádzkovateľom satelitnej platformy Skylink na území Slovenskej republiky je spoločnosť M7 Group S.A., so sídlom 2, RueAlbert Borschette, L-1246 Luxembourg, Veľkovojvodstvo Luxemburské, kde Slovenská obchodná inšpekcia nie je príslušná konať, ani nemá kompetencie vykonávať kontrolu.

Po obdržaní odpovede od kontrolného orgánu v Luxemburgu, posúdení celej záležitosti a zaujatí stanoviska budeme spotrebiteľskú verejnosť informovať prostredníctvom našej web stránky, príp. aj iných dostupných oznamovacích prostriedkov.

Ak spotrebiteľovi v súvislosti so službou skylink vznikla akákoľvek škoda, túto si môže uplatňovať jedine súdnou cestou, a to prostredníctvom všeobecného miestne príslušného súdu podľa svojho bydliska.

S pozdravom


Mgr. RNDr. Nadežda Machútová
ústredná riaditeľka SOI


............................................................................................

pani riaditeľka vôbec nepostrehla ( alebo nechcela , to fakt neviem ), že som písal o nevyžiadaných dobierkach
a nie o tomto :
Nejde však o dobierky, ale o obyčajné listové zásielky, spotrebiteľovi zasielané bezplatne na jeho korešpondenčnú adresu, ktorých prevzatie nie je podmienené žiadnou platbou.


takže, máme ďalšiu krásnu tému - o čom je SOI ?
Luteran , September 24 2013 11:41:48
Pán Zeleňák, zasa ste urobili kus fantastickej roboty !

Ten text, ktorý Vám zaslali, má cenu zlata.

Odhaľuje praktiky a spôsoby ako funguje SOI !

Keďže ich zákazníci v súvislosti so Skylinkom otravujú a oni nemôžu, nechcú, nesmú riešiť chúlostivý prípad, tak v opojení MOCOU a AROGANCIOU napíšu takúto STUPIDITU.

Tá stupidita je studnicou, z ktorej budeme dlho čerpať, lebo doteraz som ani nevedel, že SOI má vo svojich radoch až takýchto EXPERTOV na SAT TV !

Pán Boh "ochraňuj" túto mafiánsku republiku.
zelenak , September 24 2013 12:34:03
ja som žasol nad tým textom ... skutočne to bude- ako ste nazvali - studnicou z ktorej sa dá čerpať.

túto odpoveď SOI zašlem všetkým predajcom SKYLINKu , ktorých mám v databáze, a aby mi niekto nevyčítal , že som zaujatý, tak to pošlem aj p. Borisovi a osadenstvu "SKYLINK" smiley ... už teraz mám ale veľkú obavu z toho, čo všetko ešte do 4.10.2013 pribudne čo si zaslúži mimoriadnu pozornosť , budem mať dilemu, čo skôr zaradiť do programu ...
okap , September 24 2013 19:15:53
Na SOIke nemajú odborníkov na SAT TV, len pani riaditeľka prebrala do svojej odpovede viac citácií zo stanoviska Skylinku k uvedenej problematike
Luteran , September 24 2013 19:49:39
Pán okap, no to je práve tá hrôza, neúcta a vôbec, že my sa nad niečím v tejto mafiánskej krajinke ešte pozastavujeme.

Fuj, fuj, fuj a to to ešte berú ťažké prachy z našich daní !
zelenak , September 24 2013 23:55:18
netreba mať odborníkov v SOI, to nie je potrebné, stačí zdravý úsudok a pozorne čítať a načúvať ... , samozrejme, hlavne treba byť neutrálny, žiadne bočáky ... lenže v tomto bananistane , kde žijeme, je neutrálny asi už len vzduch čo dýchame ... smutné ... a najmä ubíjajúce keď si pomyslím do akého bahna hádžeme naše deti ...
jazer31 , September 25 2013 06:53:56
pan zelenak, nase deti to maju jednoduchsie oproti nam. mozu oddist do usa a tam zacat novy zivot, lenze to sme my v mladosti nemohli...iba ak emigrovat alebo sa poucit napr. z krizoveho vyvoja.
nakoniec, aj teraz sa da poucit z tzv. postkrizoveho vyvoja.
zelenak , September 25 2013 07:14:31
p. jazer31
iste, majú také možnosti, Vy by ste ale tiež opustil rodičov takýmto spôsobom ? že odísť navždy za hranice ? Ja to zažívam na vlastnej koži, najstaršia ( vydatá dcéra ) žije s manželom v Nemecku, nevyčítam jej to, s jej schopnosťami by sa tu nemala kde uplatniť, ďalšia dcéra žije so snúbencom v Brne a aj tam zostane / docentúra , vedecký výskum / tá je aspoň bližšie ... no a ďalšie moje deti ... obávam sa , že tu asi tiež neostanú ... ale v kútiku duše si prajem aby sa vrátili na Slovensko ... alebo aby boli aspoň bližšie ...
okap , September 25 2013 09:55:27
Nezabudnite na možnosť p. wader, že čakať na návštevu vašich detí môžete aj v domove pre seniorov s opaterou od 500€ mesačne na osobu, čo je hrozné pomyslenie, aspoň pre mňa. Pre uvedený dôvod svojho jediného syna mám v susednom okrese, nemá minimálnu mzdu a je pomerne šťastný, lebo nesleduje politiku ale svoju rodinu a koníčky. Chcem tým len povedať, že vysťahovalectvo nieje východisko, ale je to len východisko z núdze. Prepáčte, príspevky idú od témy, už aby bol október...
Luteran , September 26 2013 09:35:46
Vážení páni Zeleňák, wader, okap, vďaka Vám za úprimné ľudské vyjadrenie.

Naša doba nie je zlá v tom, že nie sú možnosti, tie sú, ibaže ich zneužívajú ľudia, ktorí obsadili kľúčové miesta a posty v štáte zvanom SKG t.j. Slovenská Komunistická Gubernie.

Slovensko malo šťastie v generáciach ľudí pred nami, ktorí našli túto krásnu krajinku, prepožičali si ju, krvopotne budovali a výsledok je dnešný stav v štáte.

Predošlá generácia vrátane nás prenechala MAFII všetok priestor a krajina tak aj vyzerá.

Bordel v zákonoch, bordel všade vôkol, špina v potokoch, v prírode čierne skládky a ľudia akože nemajú čo ROBIŤ !!!

No nemajú, lebo štát a teda MAFIA kradne a akože ZAMESTNÁVA svojich straníckych ÚRADNÍKOV a tí s ľuďmi hrajú špinavú hru cestou úradov práce a iných úradov, ktoré Slovákom neposkytujú SERVIS, ale naopak vytvárajú sieť, ktorá ich dusí, gniavi.

A kto je na VINE ?

No my všetci, nie mladá generácia, my otcovia, mamy, dedovia, babky, pradedovia, prababky, pretože sme toto všetko dovolili svojou ľahostajnosťou, lenivosťou, hlúposťou.

To je presne ako bordel okolo Skylinku, niektorí sa snažíme veci zmeniť a MAFII vrátane pána Foga sa úspešne darí ľudí rozbíjať, zahmlievať, klamať, len aby boli apatickí, poslušné bábky a len aby pokračoval ten BORDEL, ktorý je pre nich ZLATÁ BAŇA.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,437
Najnovší člen: charleshicktw
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás