Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 08 2022 03:16:16
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

READY, BODY, MINULOST, VEČNOSŤ...

SAT DEMOLITIONV branži SAT TV sa každý normálny nádeja, že po dovolenkách sa im biznis rozbehne aspoň na polovičné obrátky voči tomu, čo bolo niekedy aj v tých najhorších mesiacoch zvykom.

Partia, alebo kartel Ready sa nádeja, že sa naplnia sľuby a oni zarobia majland na státisícoch predaných mašín.

Uvidí sa, čas ukáže, ale dobre to nevyzerá.

Nick minulost na Solid Europe dnes ľudí vystrašil hrozbou kolapsu Skylink kariet v prijímačoch s UNI čítačkou.

Takýto samovražedný scenár možný je a jeho aktivácia by mohla mať nepredstaviteľné následky.

Predstavte si, čo by tak asi urobili bratia Česi, ktorí sú už riadne "nabudení".

Kedysi, za normálnych čias fungovania Skylinku a CS Linku obe spoločnosti podporovali jedine predaj kariet.

Firmy boli povzbudzované k predaju motivačnými akciami.

Kúpili sme 1000 kariet, predali ste ich koncovým zákazníkom a mali ste 1000 na výmenu za kadečo.

Dominoval v tom CS Link, mal to premyslenejšie, Skylinku to trvalo, než mu to došlo.

Sky a CS sa okrem kariet ničomu inému nevenovali.

Ani nemohli, nakoľko všetky licenčné práva boli a sú vzťahované na kartu a šmitec.

Logicky, pretože Sky a CS fungovali a žili na trhu len preto, lebo garantovali príjem základných programov bez ďalších poplatkov.

Teraz je Skylink v zlej situácii, nakoľko zhĺtol CS Link a chcel by trhu diktovať aj cez prijímače.

Mohol by, najprv by ale musel vyriešiť problém základných programov cez STV a ČT.

Mačkopes je nejasný, kamarátske sročky mútia vodu a ľudia karty nechcú, lebo je to nejasné, hrozia pokuty atď.

Čakajú nás technické pokusy, dnes napríklad Ready prijímače nedokázali urobiť nič so zápismi, trvalo im to večnosť...

P.S.

Keby Vám náhodou "vypršalo predplatné na základné programy", nezúfajte, Skyready niečo vymyslí.

Len pozor na Sky, to viete, registrácia, ochrana atď.


Luteran , July 11 2013 15:11:47 14 Komentáre · 3036 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Luteran , July 11 2013 19:22:51
minulost, ešte troška slušnosti a bude z Vás človek. Takže, trvalo to cca 3 hodiny, boli to 2 karty z chaty, niekoľko mesiacov nepoužívané. Jedna vložená do Arivy 220, druhá do Ready Zirkon. Výsledok remíza, nabehli v oboch súčastne. Máte ešte nejaký problém, okrem toho, že to je celé na hlavu, čo sa kariet a zápisov týka ? Pravdaže, Vy v tom problém nevidíte žiadny. Kľúče raz týždenne, zápisy kade-tade a občan platca výpalného serpo a zástrčkového je idiot. No, veľmi ste mu nepomohli.
Luteran , July 12 2013 07:23:51
No vidite minulost, chvíľočku ste boli človekom a to je ten Váš obrovský problém ! Pravdaže nielen Váš, teraz už je podružné, či to hráte, že tomu nerozumiete, alebo naozaj tomu nerozumiete ? Abeceda je od A po Z. A je začiatok a Z je koniec. Pri Z sú asi tak tie programy PAY TV. To sú také, kde prevádzkovateľ nakúpi za vlastné prachy programy, prenajme si kapacitu na družici, kúpi počítač, objedná si kartičky a zamestná chlapca, ktorý sa trocha vyzná v PC. No a potom treba už len jedno. Pošle chlapca do Číny na školenie, alebo ani nemusí, kde kúpil Digital Scrambler Pay TV Management System povedzme u pána Yang za 4000 - 8000 USD. Chlapec kartičky ponapaľuje, programy zakóduje a hurá poďme na Slovensku, i v ČR zarábať. Fajn, všetka úcta ako kovaný demokrat, vyznavač podnikania, ktoré spája svet to vrelo podporujem. Chcete založiť akciovku, dajme do toho spoločné peniaze a poďme do toho !!! Bude nás 1000, dáme po 5000 eur a je to 5 miliónov eur. Ak to nestačí, oslovíme potencionálnych akcionárov. A možno nájdete aj banku, ktorá Vám požičia. Toto sa nazýva klasické ako ľalia súkromné podnikanie. Mimochodom fungujem v ňom už takmer 25 rokov !!! A tu mi niekto ide vysvetľovať rozdiel medzi čistým súkromným podnikaním a medzi podvodmi, ktoré uskutočňujú bandy napojené na strany a tunelujúce moje dane ako občana a podnikateľa. Vy minulosť o serióznom podnikaní nemáte ani potuchy. Aby ste mohli podnikať, musíte byť najprv občanom v nejakom štáte a ten štát vytvára právny rámec pre fungovanie spoločnosti. Faktický rámec to je infraštruktúra t.j cesty pre autá, mosty, informačné siete, verejnoprávne vysielanie TV, R atď. To sa financuje z daní. Máte priame, nepriame dane a bla bla. Štát zo zákona garantuje slobodu šírenia a príjmu informácií. Ak dnes zrušíme STV a prestaneme pýtať od občanov štátne koncesionárske výpalné, som prvý za, lebo by sme ako občania strašne veľa získali. A kto by stratil milý pán minulost ?. Ja a občania nie. To Vy a Vaša banda podvodníkov ! Vy mi raz ukradnete prachy ako občanovi na koncesii STV, potom mi ich ukradnete druhýkrát cez moju firmu na koncesii STV, akože za zamestnancov, ktorí už doma zaplatili tiež, potom mi to ukradnete ešte raz cez koncesiu štátnych firiem, ktoré ju tiež platia a potom to ukradnete cez STV, ktorá to pošle Towercomu a ten nemá nič s kamarátom M7 a možno SRO77SKCZ, ktoré chce výpalné SERPO, všakže ?!!! minulost, na začiatku som Vás pochválil za to, že ste začali chvíľku uvažovať ako človek. Teraz k druhému Vášmu Ja. Ste naozaj taký hlúpy ? Radšej dúfam, že ste iba poskokom napojeným na tieto podvody. Maličký článoček v mafiánskej reťazi, vyplašený klamár, ktorý bojuje v hlávke s tým čo vie, že pravdou nie je. Tak Vám držím palce na ceste poznania.
majsat007 , July 12 2013 10:36:58
@minulost - nezmysel, obcan koncesionar ma zo zakona zadarmo iba 1 mux - verejnopravny,
ze ich technicky prijima viacej, nijako s koncesiami nesuvisi
bradek , July 12 2013 15:56:27
@minulost , ano plalatim koncesie, a ziadem , opakujem ziaden multiplex nechytam, nemam pokrytie. je to normalne? co mi na to poviete?
satelit1 , July 12 2013 16:42:53
Asi to tu cita aj niekto zodpovedny za zmeny kodov prave na verejnopravnej tv a chce nam to este viac komplikovat :-) od obeda som mal minimalne desat telefonatov s tym problemom,ze im vypadli Stv 1 a 2.Ak som sa pytal na typ prijimaca tak to boli prevazne starsie Opensaty,Opticum a dokonca 2x Openbox ...Takze bude veselo ak sa zajtra dovalia slovaci na chaty a maju tam starsie prijimace...samozrejme volaju mne aj ked to pokupili kde sa dalo lebo do Skylinku sa vraj dovolat neda smiley
majsat007 , July 12 2013 18:42:40
Pripominam - ze zavaznost skylink/m7 spociva v tom, ze nieto statnej moci, ktora by veci okolo skylinku dokazala vobec skontrolovat.
- Slovenska obchodna inspekcia nemoze skontrolovat - ci slogan "bez dalsich poplatkov" nebol zavadzanim spotrebila.
- Telekomunikacny urad nemoze zasiahnut pretoze Skylink tvrdi ze je obsahova sluzba a nie elektronicka komunikacna sluzba ktora spada pod regulaciu TUSR. A ci vobec je mozne, aby sa obsahova sluzba dostala k uzivatelom bez toho, aby uzivatel nemal uzavretu zmluvu aj s prevadzkovatelom telekomunikacnej siete.
- Protimonopolny urad tiez nekontroluje ci M7 z pozicie subdodavatela podmieneneho systemu pre Towercom na strane distribucie, nezneuziva svoje postavenie - ked zakodovany signal obratom spristupnuje pre svoj biznis, hoci prevadzkove naklady suvisiace s kodovanim uz raz hradia samotne televizie.
...
Luteran , July 12 2013 19:03:27
majsat, áno, máte pravdu a práve kvôli tomuto obrovskému chaosu zapríčinenému nečinnosťou úradov sa celý tento " serpostroj na peniaze "v jednom momente môže a asi aj dostane do stavu nezvládateľnosti. Je to dané množstvom reťazovo prepojených záujmových skupín, ktoré na luxus potrebujú čoraz viac peňazí. A tie už jednoducho nebudú, jedine, že to zatiahnu cez dvojnásobok koncesie a serpa.
Luteran , July 12 2013 19:10:36
bradek, napísali ste pravdu a ani neviem, čo na to povedať. Môžem sa iba ospravedlniť za bandu, ktorá tento štát ovláda, to Vám asi nepomôže.

satelit1, takýto úkaz v spojení s prijímačmi som neregistroval. Boli ale ľudia s CS Link kartami, tie u nás dnes boli 3, jedna TaT a dve modré Skylink. Takže asi CW.
satelit1 , July 13 2013 12:00:08
@minulost
Ja sa nestazujem,ja iba konstatujem,ze Skylink komplikuje svojim zakaznikom zivot a pritom by si sami mali spytovat svedomie lebo sa pricinili tomu chaosu ktory tu vladne ohladom vypadkov kariet v tzv. nelicencovanych citackach.Preco min. pred 7-5 rokmi nerobili taku READY kampan ako robia teraz,vtedy im nevadilo,ze ich najvacsi partneri dovazaju na slovensko desattisice Redionov,Opensatov,Openboxov,Opticumov,Illusionov...hlavne,ze od nich nakupovali aj desattisice kariet ci uz T&T,slovaklink-skylink alebo gital-cslink.To aby "upozornili" zakaznika vyriesili malymi pismenkami na obale karty,ak vobec....Vsetko vsak slapalo ako hodinky,takze nepotrebovali nikoho upozornit,nikto sa na nic nestazoval.
Kazdy kto predava sat.dlhsie vie ako sa menil trh za posledne roky,popri bezproblemovych Humaxoch 5500 sa predavali hlavne Kaony 570,230 a Homecast 150,200cr ,neskor pribudol 3000cr .Najdlhsie vydrzal asi Topfield 6000.To som spomenul samozrejme tie nejbeznejsie ,take ludove znacky ktore sa rozsirili po celom regione sk+cz.Po ukonceni vyroby Humax 5500 sice prisiel 5500+ ale ten uz mal svoje chyby a nedosiahol popularitu svojho predchodcu.Ostatne znacky postupne ukoncili vyrobu oblubenych typov alebo prichadzali s novinkami ktore uz neboli Crw pripadne to riesili Ci slotom a nutnostou dokupit modul. Trh vsak bol hladny po sat.prijimacoch a kartach, tak sa zacali dovazat spominane "nelicencovane" prijimace za vyhodne ceny.Vtedy mal distributor kariet zasiahnut ,ved mal na to vela moznosti,stacilo nedodavat karty tym ktori to dovazali alebo umiestnit na obal karty velky,10cm pismenami napis - pouzivat iba v Cryptoworks Ready prijimaci. Ak by to tak bolo tak by teraz mali pravo na to tvarit sa - My nic - my sme v tom nevinne,kazdy predajca,kazdy zakaznik o tom bol od zaciatku predaja nasich kariet informovany a karty sme predavali iba cez nasich partnerov,ktori boli neustale upozornovani na nutnost dodavat k nasim kartam SkCrwReady box...To by sa vsak pocet zakaznikov Skylink/Cslink dnes pohyboval na urovni Freesatu a o tych by ziadne M7 ani nezavadilo.
Luteran , July 13 2013 14:35:45
bradek, za neomaleného minulost sa ospravedlňujem.

satelit, napísali ste to precízne, len nečakajte normálnu odpoveď od nicku minulost, ktorý má jasno iba v špinavostiach a z chaosu Skylink profituje. Nakoniec ste aj sám popísali podstatu celého problému. LUT-SAT-RADIO ako prvé začalo oficiálny predaj kariet Slovaklink v SR a ČR a dovolím si povedať, že som tomu maximálne nezištne pomohol. Vtedy ešte Rádiokomunikácie nevedeli ako to celé rozbehnúť a my ako firma sme ako jediní robili predaj kariet a modulov TV LUNA a vzájomne sme mali tento vzťah zmluvne podchytený. Na tej zmluve, právnych a licenčných podmienkach sme spoločne strávili množstvo času. Po zániku TV LUNA sme boli ako firma LUT-SAT-RADIO majiteľom know-how uvedenej zmluvy. Keď ma Rádiokomunikácie požiadali o spoluprácu, to know-how som im bezplatne poskytol, nešpekuloval som. Bolo to hlavne preto, lebo najprv to chcela Rada PVR a aj Rádiokomunikácie urobiť tak, aby to satelitné vysielanie bola iba distribučná trasa pre Vysielače a TKR, pretože nevedeli ako to ošetriť pre individuálny príjem. Vtedy som jednak urobil veľký mediálny tlak cez Solid Europe, aby niečo také nebolo možné a potom som súhlasil, ak to otvoria pre verejnosť, poskytnem know-how grátis. No a logicky tam bola dohoda, že satelitné prijímače budú čo najdostupnejšie pre verejnosť v rámci ponuky slobodného trhu bez akýchkoľvek obmedzení. Rada v tej dobe dokonca v podmienkach ani nedefinovala kryptovací systém, ten bol a mám dojem, že aj doteraz je uvedený ako digitálne vysielanie MPEG-2 !
furicka , July 16 2013 07:22:11
minulost:
Neučil ce ocec, že mal by ši mac uctu ku staršim??? a by ši mal buc slušny k ľudzom? a tu še chceš zrobic frajirom, bo ce tvuj ocec nemotivoval. Kedz ce nemotivoval, tak ja ci hutorim, že ši skvely chlop
a že je dachto chto ce ma rad. Pišem ci to po vychodňarsky, žeby to ňebuľi ľen dajake filozoficke slova, aľe slova chlopa. Ja som p. Luterana stretnul a bul to normalny čľovek, schopny pomosc, ľen toti pňaci zos Towercomu. Aľe či bul eštebak abo ňe - ja by som ňerozdzeľoval, aľe by som ho mal rad taky aky je. A ja mu verim, ľebo vyžarovala zos ňeho dobrota.
Luteran , July 16 2013 21:43:40
Pán furicka, vďaka, pobavili ste ma a "ešči raz šumne dzekujem".
iwona88 , September 26 2013 12:38:29
Vďaka za cenné informácie a čas na depilacja laserowa katowice dermatologia estetyczna katowice lifting bez skalpela
iwona88 , October 02 2013 10:42:53
Celkom zaujímavé sú tiež meble rattanowe ratan rattan

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,438
Najnovší člen: ifuqav
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás