Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 08 2022 03:25:13
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

NIE, NEVYKLADÁM KARTY SKYLINK !

SAT DEMOLITIONMal som včera zážitok nad zážitky.

Prišla pani a pán, že ich poslali z Elektroworldu a musím im pomôcť..

Prečo im modrá karta Skylink v " certifikovanom" module nefujguje, hoci ju majú riadne zaplatenú až do septembra 2013.

Skontroloval som kartu v systéme.

Zaplatenú ju mali, vložil som ju do Arivy 220, urobil som reaktiváciu a karta okamžite nabehla.

To som ale robiť nemal.

Starší manželia chceli vedieť, čo som urobil, prečo, ako je to možné a hlavne, či im garantujem funkčnosť karty.

Aj som to celé začal vysvetľovať, ako sme vyžiadali generáciu prednostného zápisu, ako kdesi počítač inštrukciu prijal a zaslal zápis na ich kartu.

Aj ma chvíľku počúvali, zjavne nevedeli o čom hovorím a potom to prišlo.

Pán bol ticho, len pani bola aktívna.

Nás nezaujíma, čo ste s našou kartou robili, my chceme vedieť, či naša karta bude bez problémov fungovať ?!

Bolo toho na mňa viac než dosť.

Rakúšania nám práve dali na STV1 vyrovnávaci gól a k tomu ešte takéto trápenie ?!

Vybral som kartu z prijímača a napadla mi takáto "hnusnosť", za ktorú sa dodatočne ospravedlňujem.

Pani, tá karta môže fungovať minútu, nemusí vôbec a vôbec, uvedomte si, ja karty Skylink nevykladám.

Mojich 20 minút života máte zadarmo, odíďte v Pokoji.

Odišli s vytrvalým hundraním a mne trvalo ďalších 20 minút pochopiť, kde sme sa to dopracovali.
Luteran , May 11 2013 08:02:36 19 Komentáre · 5181 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

okap , May 11 2013 08:33:57
Ja by som doporučil vymeniť kartu a zároveň dokúpiť Ready prijímač, v takom prípade by manželský pár mal veľkú šancu na úspech s kartou Skylink. Jediné riziko prijímača je prípadný reštart v prípade problému s funkcionalitou, ale to je štandard v prípade akejkolvek digitalnej techniky, podobne ako reštart počítača, ak zlyhá nejaká funkcia
Luteran , May 11 2013 09:06:13
Pán okap, vďaka za reakciu. Manželia si kúpili pred cca mesiacom TV Samsung so sat tunerom a modulom od Elektroworldu. Aj im to fungovalo, ibaže prestalo. Oni nič už viac kupovať nechcú, oni chcú, aby im to ďalej fungovalo bez akýchkoľvek problémov. Chlapci z E..ich už mali plné zuby, tak nám ich presunuli. A ak chcete, môžem Vám celú tú príhodu 20 minút popísať podrobne, ale až večer.
okap , May 11 2013 13:15:17
M 7 pripravuje ready TV prijímače v celej Európe, tak dúfam, že takéto prípady už nebudú, nechápem prečo chlapci z E neriešia reklamáciu nového televízora, právne vedomie občanov je na bode mrazu, potom sa nedivme, že politici sú neobmedzení panovníci a robia si z nás sluhov a nevolníkov
Luteran , May 11 2013 13:49:32
Pán okap, dnes doobeda som navštívil E..v PO a bol som si pozrieť moduly čo predávajú. Tie sú OK. Či je OK aj spolupráca predávaných TV so sat a CI, to už je otázne, to ale nevie nikto potvrdiť ani vyvrátiť. Kto je ale všetkému na vine ? No asi nikto iný, len prevádzkovateľ, ktorý manipuluje zápisy tak, aby boli problémy. No a tá Vaša informácia o M7 Ready Európa je tak trocha mimo reality. Prečo ? No, lebo karty Skylink a CS Link majú základ v programoch, ktoré s M7 nemajú nič spoločné. Takže M7 Ready Europe PAY TV môže byť, avšak len pre karty bez základných programov. Je však možný aj taký scenár, že M7 nekalo nahrabe toľko peňazí, že si začne distribúciu základných programov cez vlastné transpondéry. To bude "právne čisté" dokončenie celého podvodu.
Ešte k tým manželom. Oni chcú mať písomne garantované, že im na modrú kartu Skylink nenastane žiadny výpadok programov, keďže to majú uhradené do septembra 2013. Ja som ich odkázal na M7, nech si písomne požiadajú o garanciu. To sa im nepáčilo. Potom nasledovala moja veta Pani tá karta môže...
Večer viac.
okap , May 11 2013 15:07:07
O M7 Ready Európa TV informovala M7 na porade predajcov v minulom mesiaci, viem aj o tom, že sú problémy s modrými kartami, ktoré chce M7 silou mocou vymeniť. Počul som aj z iných zdrojov,že zápisy na modré karty nechodia korektne. Tu vidím problém, 2 roky po zaplatení Serpo by to mali držať v bezproblémovom stave
Luteran , May 11 2013 18:28:10
Pán okap, už rozumiem, kde sa narodila tá super informácia. Pokiaľ viem, tak pán J.G. tam porozprával viac takých "rozprávok". Jedna z nich predpokladá predaj 500 000 Ready prijímačov. Možné to je za dvoch predpokladov. Ten prvý je, že ich ceny rapídne poklesnú. To je ale pomerne na dlhšiu dobu. Ten druhý predpoklad je, že " manipulátori zápisov " začnú šalieť podľa tlaku veľkoobchodníkov, ktorí majú na sklade nepredané Ready zázraky. 500 000 nevymenených kariet CS Link a Skylink je pre JG a spol závanom dobrého kšeftu, takže asi bude zmätok nad zmätok.
Citron , May 12 2013 19:58:31
A najväčšia sranda na tom je, že v dnešnej dobe, kedy mám film a aj dokument aký a kedy chcem, tak mi k tomu úplne stačí naša skromná DVB-T ponuka a väčšine mojich známych tiež a keď Skylink urobí nejaké šachy s kartami a začne ma núťiť zas investovať a kúpiť nejaký ich šrot, tak sa im na to vykašlem a poradím to každému, kto sa ma bude pýtať, ako si má zabezpečiť tv príjem. Bye!
Citron , May 12 2013 20:00:38
a príklad? prečítajte si napr o SateliteBG, alebo o španielskych sat platformách...atď a ruku na srdce, načo mi je 100 programov? na vo*no...Bye!
Luteran , May 12 2013 21:24:35
Citron, máte pravdu v tom, že je nám nanič množstvo zbytočných programov. Tie sú produktom programmerov, ktoré nimi zahlcujú mediálny priestor, aby tam nevnikla konkurencia. No a v čom s Vami nesúhlasím, alebo teda v čom sa mýlite, to je to nešťastné DVB-T v slovenskom ponímaní. Slúži totiž bez akejkoľvek kontroly na prelievanie verejných peňazí podvodníkom za monopolnú, mizernú a podvodnú službu. DVB-T má význam pre dokrytie územia signálom popri satelite v husto osídlených oblastiach. Tam postačuje malý výkon a výsledkom je vysoká efektívnosť dopravy signálu k divákom, za nízke náklady. Žiaľ, realita DVB-T Slovenska je opačná. U nás je to ale všetko zamotané, keďže to celé riadi mafia a ľudia už ani nechápu ako má fungovať normálna spoločnosť.
okap , May 13 2013 09:36:14
Obraz o cenách za vysielanie DVB-T možme nájsť tu http://www.zive.sk/rtvs-zaplati-za-sirenie-dvojky-hd-v-dvb-t-14-tisic-eur/sc-4-a-309051/default.aspx
Luteran , May 13 2013 11:04:50
Pán okap, vďaka za info. Toto je obraz slovenského "šialenstva". Ľudia si ešte stále neuvedomili ako ich štát, teda štátni mafiáni okrádajú. Kto, s kým tento nezmysel za 14 000 eur dohodol ?! Čudo, že sme sa o tých "drobných" 14 000 eur dozvedeli. A čo ostatné milióny, miliardy okolo DVB-T, tie nikoho nezaujímajú.... ?!
satelit1 , May 13 2013 16:19:16
Myslim si,ze tych 14000 su uplne zbytocne vyhodene peniaze za ktore rtvs mohla zakupit napr. jedno bezne auto pre redaktorov v terene...Je potom trapne vyplakavat ,ze im nestacia peniaze od statu a chcu navysovat koncesie ked sa takto hospodari.MS v hokeji su sice sledovane ale zase je potrebne pozerat aj na to,ze kolko percent divakov dvbt ma novy hd mpg4 tv prijimac a tiez je predsa len stv2 menej sledovana nakolko vsetko dolezite bezi na jednotke.V rtvs alebo po starom stv bol ale stale tento problem,ze peniaze isli na vsetky strany len nie tam kde mali.
Je to sice v ich rozpocte mozno zanedbatelna polozka ale ak chceli machrovat za statne peniaze tak mohli pockat na olympiadu.Aj ked je dost mozne,ze to potom urobia znova...ved co tam par tisic smiley

Inak dnes som urobil 9 vymien kariet Cslink za Skylink a dozvedel som sa zase zaujimavu vec o ktorej ma samozrejme nikto zo Skylinku neiformoval,ved naco.Traja zakaznici prisli urobit Vymenu za 28,80.Kedze som o takejto sume nic nepocul pozrel som si predtlaceny sek ktory dostali a docital som sa,ze Skylink im ponuka za 28,80 balicek Mini na 12 mesiacov.Ani jeden z tych troch tuto akciu nevyuzil aj ked som im povedal,ze je to pre nich naozaj vyhodne vsetci mi odpovedali priblizne rovnako...satelit mame na chate a sme tam cele leto,prisli sme tam po zime ,karta nam nejde chceme to pozerat okamzite a nie cakat na nejaku postu od Skylinku ci nam poslu novu kartu na domacu adresu ked mi sme aj tak 4 mesiace teraz mimo mesta na chalupe.Nic im uz nezaplatime naviac,podvodnikom...dajte nam kartu ktora nam pojde hned dnes vecer a nech si nechaju svoje mini balicky,bola doslovna odpoved dvoch starsich parov ktore sa nahodou stretli v predajni s rovnakym problemom a rovnakou ponukou od Skylinku.Boli to zakaznici ktori si zakupili komplety pred 2 rokmi v hypermarketoch....
Predal som im Vymenu, hned aktivoval a uvazoval nad tym,ze co brani Skylinku dat takuto ponuku aj pre nas obchodnikov napr za 39 euro balicek mini+vymena na 12 mesiacov ak si chce niekto kartu zamenit hned v predajni bez cakania na postarku.Urcite by to vsetci traja vyuzili ale to by musel dat Skylink potom aj nejaku proviziu nam predajcom.Pri tych milionoch za serpo by 5 euro naviac asi Skylink zruinovalo,takze si zatial musime vystacit s tym,ze nam ako provizia musia vystacit nadavky od zakaznikov.
Luteran , May 13 2013 17:03:05
satelit1, BINGO !!!

Už som sa chystal na tému Výmena s ročným MINI urobiť samostatný článok.

Vy ste to ale podrobným popisom urobili sám.

Keď som sa dnes stretol s prvými takýmito zákazníkmi, už som sa ani nečudoval a ani som nemal chuť im to komentovať.

To sa ale nedá, keďže oni majú predstavu, že to celé riadime my !

A prichádzajú s tým, že si tú kartu a službu vybavia osobne a komfortne, tak ako ich "oblbuje" akýsi leták s logom Skylink.

Prvému som ešte mal snahu veci podrobne vysvetliť, pri druhom som už len počúval výtky a pri štvrtom som už nevydržal a musel som si povedať svoje.

"Pane, my sma omnoho reálnejší Skylink, ako ten z Čadce, ktorému budete na P.O. Box posielať peniaze, akurát on zarába ťažké prachy a my figu borovú" !!!

Ten pán sa totiž dožadoval karty Výmena za 28.80 eur vrátane Mini a ani za celý svet nemohol pochopiť podstatu veci a stále len opakoval, aby som mu vysvetlil rozdiel medzi nami "predajcami" Skylink a firmou na P.O. Boxe z Čadce a medzi firmou z Luxemburgu.

Pán satelit1, dúfam, že je jasné, dokedy budete Vy, my a ostatní predajcovia pre SkyLux užitoční ?
satelit1 , May 13 2013 18:03:32
Ja uz som so Skylinkom uplne zmiereny ,teda s tym,ze nas predajcov potrebuju len ako hromozvod na riesenie problemov.Chcel som len v prispevku poukazat na neefektivnost roznych akcii ktore Skylink akoze ponuka a su uplne bez odozvy na strane zakaznikov.Ved ti zakaznici by urcite prijali nejaky ten zaujimavy program naviac a pripadne by si ho aj oblubili,takze o rok v lete by si nieco na par mesiacov priplatili,napr. pre vnucata Minimax ale takto ani netusia,ze nejaky novy detsky kanal je v ponuke.A to vsetko preto,ze Skylink vobec nekomunikuje s nami predajcami a system ktory bol dobre zabehnuty sa snazia robit bez nas.Zakaznici su vsak pohodlni,znechuteni a neviem aki este,takze hlavne ti starsi veria iba tomu co im nazorne predvediem a naladim.Ved je smiesne ked robim Vymenu s proviziou 1,4e a zakaznik ma pocit ,ze tie peniaze idu mne.A este sa potom cuduje,ze preco pytam peniaze za naladenie stanic ked mi prave zaplatil 13,90.Samozrejme ziada ma o preregistraciu karty,doladenie novych stanic a neviem co este lebo ked uz ma zaplatit Vymenu zo svojho tak chce aj nieco dostat.A to sa vacsina vrati do 20 dni s tym,ze preco im zase karta nejde ked ju maju novu...a to uz doslova kricia ,takze ponukat im potom novy certifikovany prijimac chce poriadnu odvahu alebo z ich pohladu drzost...
Luteran , May 13 2013 18:36:23
satelit1, vďaka za úprimnosť a odvahu. Ste jediný predajca Skylink, ktorý sa odvážil o problémoch otvorene hovoriť. Nikto iný nikde inde, nehovoriac o Parabole sa neodváži na túto tému ani len otvoriť diskusiu. Vysvetlite mi, prečo to tak je. Sú naivní, zastrašovaní, majú iné bonusy, alebo v čom to je ? Neviete mi to objasniť ? Veď keby sa predajcovia dali dohromady, veci by sa museli zlepšiť. Takto to skončí katastrofou, Skúsim na takúto tému otvoriť článok, poraďte, o čom písať.
satelit1 , May 13 2013 21:57:19
p.Luteran mne uz nic optimisticke ohladom buducnosti Skylinku nenapada.Mame spolocne to,ze Skylinkom a problemami okolo neho zijeme 24hod. denne.Den zaciname a koncime restartovanim kariet a vysvetlovanim preco sa karta ktora fungovala 5 rokov bez jedineho vypadku zrazu sama "vypne" ked ju zakaznik par dni nepouziva.
Dnes som to vysvetloval asi 10x a vlastne som nic nevysvetlil lebo to ani sam rozumne neviem zdovodnit.Modra karta Skylink funguje v staruckom Humaxe uz od roku 2008 a zrazu sa musi po zime restartovat,karta CsLink fungovala roky v Kaone a zrazu nefunguje aj ked pani zaplatila este v septembri 2012 serpo aj napriek tomu,ze ju pouziva iba cez leto...a zajtra to budem vysvetlovat opat a pozajtra....Odpovedam uz jednoducho tak ako to realne vidim,Skylink sa snazi zakaznikom zneprijemnovat zivot a donutit ich kartu si zamenit na vlastne naklady aj ked od nich zobral serpo.Ved sedliacky rozum hovori jasne,zaplatil som na rok tak si prosim do karty rocny zapis tak ako tomu bolo pred par rokmi ked som jasne videl zapis od - do.Ak by som chcel zapis na jeden tyzden tak zaplatim 30 centov,ved co ma zakaznika co zaujimat nejaka zmena kodu,on predsa nie je povinny mat nonstop zapnuty celu zimu prijimac v chate a ked tam pride a chce si po prichode pozriet spravy alebo prave prebiehajuci hokej tak preco by mal cakat 30 minut na ozivenie ktore aj tak vela krat nepride.Kazdy kto robi okolo Skylinku pred par rokmi pojem refresh karty nepoznal,to si musime priznat.
A preco spominane serie kariet vypadavaju skoro kazdy mesiac ked uz Cryptoworks nema podporu a bezi v emu par mesiacov je naozaj zahada.Jedinym vysvetlenim je iba spominane donutenie zakaznika vymenit kartu.Aj ked ho radsej vopred upozornim,ze sa tou Vymenou problem nevyriesi,skor naopak.
Skylink sa tvari,ze je vsetko tak ako ma byt a oni nerucia za prijimace bez oznacenia ready.Dovod k spokojnosti ma asi iba Freesat lebo im zrazu denne pribudaju zakaznici ktori uz chcu konecne pozerat a nie restartovat.Pre Skylink su to zatial "povolenne"straty lebo stale ziju v tom,ze su najvacsi na trhu ale to,ze prisli o tisice ludi ktori maju zaujem platit mesacne za tv - co je prave ich hlavny zaujem do buducna im akosi uniklo popritom.Ak im zdrhnu vsetci platby schopni zakaznici tak sa mozno preberu len na to bohuzial zase doplatia ti "obycajni" tym,ze im zdvyhnu serpo.
Preco sa k problematike nevyjadruju aj ostatni predajcovia je asi tiez to znechutenie ,ze dobre uz bolo...a aj tak sa nic nevyriesi.Ved bez urazky p.Luteran,co ste dosiahli tym,ze tu denno denne pisete,podavate podnety,peticie...mne sa zda,ze nic a to naozaj nemyslim nejako zle,len ma naozaj nenapada nic co by pohlo svedomim ludi okolo M007.Stacilo sa pohybovat medzi predajcami na poslednom stretnuti na Sliaci.Uplne ine reci odzneli v skupinkach na chodbe pocas prestavok ako v sale.Ak aj niekto zacal diskusiu tak p.Glisnik to zahral do autu s tym ze,je predsa vsetko v poriadku a ak je problem tak ho posunie niekomu na riesenie,ktore samozrejme neexistuje.Preto vacsina odisla este pred zaverecnou diskusiou alebo pocas nej.Tych par tisic eur ktore stala Skylink ta trapna show mohli vyuzit zmysluplnejsie.To ,ze nam predstavili akciu ktoru im mame my predajcovia zasponzorovat tym,ze nakupime predrazene ready prijimace ,predame ich pod cenu a cakat,ze sa nam peniaze neskor po castiach vratia a to nespominam to,ze sa zaviazeme rucit za pripadne chyby Skylinku dalsie 2 roky...dakujem,neprosim.Ved ak je to akcia Skylinku tak nam tie boxy ma dodat logicky Skylink.

Posledne dni prichadzaju zaujemcovia o tzv +telku,volaju ,pytaju sa ,snazia sa dopatrat preco im naladilo platene stanice a presviedcaju ma,ze na prijimaci z Kauflandu za 14,90 im to predsa musi fungovat len odomna potrebuju kupit dekoder.Zatial sa tvarim,ze o nicom neviem.Vysvetlovat im,ze preco som uvedeny ako predajca ked o tom nic neviem riesim usmevom a tym,ze ma tam dali asi omylom.Ved predsa nema vyznam kazdemu vysvetlovat,ze potrebuje novy prijimac alebo novu tv a ,ze aj keby chceli tak ja im ten prijimac urcite nepredam,lebo pre 5 euro som sa nezblanil robit dalsie restarty a trpnut dva roky ako to dopadne...Tu vobec nejde o to,ze chce predajca z vecera do rana zbohatnut a mali sa mu 5 euro ako provizia za predaj boxu,tu ide o to,ze za 5 eura si uz dnes malo kto zoberie na seba zodpovednost pred zakaznikom za firmy ktore sa zmestia do p.o.boxu na dedinskej poste.
Luteran , May 13 2013 22:14:04
satelit 1, znova Vám môžem iba poďakovať za výstižné a pravdivé informácie. Máte pravdu aj v tom, koľko úsilia, času a aj peňazí som venoval tejto problematike a môže sa naozaj zdať, že to bolo zbytočné a márne. Radšej si však nahováram, že to bolo na niečo dobré, keby som to neurobil, mohlo to byť ešte horšie. Čas ukáže. Pre mňa ste aj Vy osobne dôkazom toho, že sa netreba báť vyjadriť svoj názor a možno to tak trocha pomohlo aj Vám. Stačí si znova prečítať Váš posledný obsiahly príspevok. Ešte raz vďaka za odvahu.
Citron , May 14 2013 22:42:45
...a ktovie či po zavedení daní z komerčných cien nehnuteľností "starší manželia" budú mať kde v lete chodiť a tak im potom nejaká karta bude na dve veci...Bye!
iwona88 , September 20 2013 08:36:27
Veľmi zaujímavé a chce sa dozvedieť viac opzetwanden pallet opzetrand kunststof bakken

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,438
Najnovší člen: ifuqav
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás