Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 04 2022 05:29:46
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

DECEMBER 2013 - PRICHÁDZA ASTRASKYCS A 2. DôLEŽITÉ INFO!!!

SAT technikaAstra je spojená už takmer 25 rokov so satelitným vysielaním.

Slováci, Moravania, Česi si dobre pamätajú, ako im Astra v decembri 1988 napomohla búrať totalitný režim a stála pri zrode informačnej slobody.

Informačná sloboda teraz potrebuje prebudovať svoje základy pre všetkých bez rozdielu v rámci Európskej Únie.

Informačnú slobodu si v SR a ČR prisvojili "skupinky" .

Prichádza nová slobodná satelitná platforma ASTRASKYCS!

Prečo ?

Pretože, už sme sa nemohli nečinne pozerať na to, ako niekto klame, kradne a zavádza ľudí.

Pridané mimoriadne info !!!

Pozrite si oficiálnu registráciu programov SK a CZ !!!....

No a odrazu sú už veci doteraz nejasné omnoho jasnejšie, všakže ?!

Ani sa nemožno čudovať, prečo SERPO nemôže byť viazané na žiadne programy.

A vlastne nemôže byť viazané na nič.

Vďaka Ti ASTRASKYCS za 1. dôležitú informáciu !

Otvorená platforma ASTRASKYCS začína riešiť prvý vážny problém v súvislosti s verejnoprávnou STV.

Prečo STV nevysiela svoj program cez satelit FTA t.j. nekódovane ?!

Existujú nejaké právne, finančné a iné prekážky kvôli ktorým je STV zakódovaná ?

Ak existujú, prečo o tom STV nediskutuje, prečo o tom neinformuje verejnosť ?

ASTRASKYCS vie, ako môže STV okamžite a prakticky zadarmo začať vysielať program STV3 FTA cez satelit !

Čím skôr o tom začneme diskutovať, tým skôr bude STV3 FTA realitou !!!

Vďaka Ti ASTRASKYCS za 2. dôležitú informáciu !


Luteran , April 28 2013 12:23:27 25 Komentáre · 6478 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

okap , April 28 2013 18:39:14
konkurencia Skylinku je pre zákazníkov živá voda, ale čo so starou kartou Skylink? Ak Astra prinesie bez poplatkov základné SK programy, tak sa obchod možno trochu pohne dopredu, ale Serpo u skylinku sa zvýši na 3€/mes. za balíček Digital. Je to pekné A, ale treba dopovedať B, tomuto príspevku chýbajú dve tretiny textu
Luteran , April 28 2013 19:52:26
Pán okap, máte v podstate úplnú pravdu. Otvorený projekt ASTRASKY je výsledkom diskusií medzi podnikateľmi SAT TV a reakciou na situáciu, ktorá nastala v súvislosti s nečinnosťou, rizikami a problémami CS Linku a Skylinku. Projekt je otvorený, má však pripravený právny rámec a to mu dáva veľkú šancu na úspech. Chýba mu ešte jeden dôležitý aspekt a tým je široká podpora a iniciatíva predajcov SAT TV. To bude mojou hlavnou úlohou, aby som pre ASTRASKYCS do decembra 2013 získal ich podporu. Mimochodom, Vy ste vystihli podstatu projektu, ktorá je založená na základných SK a CZ programoch bez poplatkov vrátane ďalších. Povedali sme A, chýbajú tomu ešte tri štvrtiny B, C a D. Je to otvorený projekt a budeme ho vytvárať za priamej účasti verejnosti.
Citron , April 28 2013 21:09:08
...vôbec nerozumiem o čo ide...
Luteran , April 28 2013 21:48:22
Citron, dobre ste to formulovali. Najprv, nie je to vtip, je to reálna vec. Ide o to, aby sme rozmotali zamotané veci súvisiace s vysielaním hlavne SK a tiež i CZ programov cez satelit. Doterajšia snaha o riešenie cestou občianskeho odporu, cestou sťažností a pod. sa minula účinkom. Samozrejme poslednú petíciu do EP odošleme a tým sa vyčerpalo všetko, čo sa dalo. Stálo nás to obrovské množstvo energie. Nebolo to ale úplne márne, práve naopak. Pri množstve právnych analýz okolo Skylinku a CS Linku sa objavila možnosť vec právne vyriešiť tak, aby bolo možné otvoreným projektom ASTRASKYCS zabezpečiť príjem základných SK a tiež CZ programov za koncesionárske poplatky.
Citron , April 28 2013 22:10:58
...a kto to zaplatí?...ja viem, že ste napísal za koncesionárske poplatky, ale kto to všetko zas zaplatí, neviem si to vôbec predstaviť...
Citron , April 28 2013 22:13:29
a hlvne, kto to bude zas chcieť platiť, napríklad reklama aby sa to rozšírilo medzi ľudmi, aby to zas neskapalo, ako už niekoľko podobných projektov...ticho je napríklad o tom prijímači sk a cz programov cez internet, čo ste onehdá spomínali, nemyslím tým antik...no neviem smiley
Luteran , April 28 2013 23:02:14
Pán Citron, nebude sa platiť nič naviac. Našiel sa právny rámec ako k ľuďom platiacim koncesionárske poplatky dostať programy, ktoré si riadne zaplatili. Niekto to tu riadne zamotáva už nejaké dva roky, nabaľuje sa výmenami kariet, SERPOM a ženie pôvodnu ponuku GRATIS mimozákonne do PAY TV. ASTRASKYCZ má ambíciu za nejakých 8 mesiacov veci riešiť.
Luteran , April 28 2013 23:13:30
Citron, kým som si na "preskáčku" pripravoval odpoveď, napísali ste ďalší príspevok. K tomu prijímaču SLOVSAT cez internet je treba povedať snáď iba toľko, že tiež to stálo dosť peňazí a času. Doteraz sa testujú viaceré verzie a výsledok nie je zatiaľ tak priaznivý ako sme čakali. Slovenský internet nikam nepokročil a je na tom ešte horšie ako bol.
metalsoft , April 29 2013 15:54:10
mňa by zaujímalo ako chcete "ošetriť" CZ programy, v rámci koncesií má občan SR nárok len na naše tv.
Osobne si myslím že ľudia sú už zmierení zo serpo ako takou istotou že tie cz tv budú mať.
Luteran , April 29 2013 16:22:35
metalsoft, 1. veľmi dobrá je Vaša otázka a to slovíčko " ošetriť " nemá chybu. 2. A ešte výstižnejšie je Vaše konštatovanie o tom, že ľudia sa zmierili so SERPOm, lebo si možno myslia, že to je akási istota, že tam budú tie CZ programy. V rámci projektu ASTRASKYCS mám na starosti technickú, partnerskú a mediálnu oblasť. Tam už môžem niektoré veci publikovať sám. Právne veci môžem publikovať vždy až po konzultácii. Môj laický právny názor je nasledovný. Nič nie je ošetrené, ináč by sa to SERPO dalo krásne zdôvodniť a bol by pokoj. Práve preto chce ASTRASKYCS realizovať len čisté právne riešenie toho Vami spomínaného problému.
metalsoft , April 29 2013 16:39:36
potom ale nebudete poskytovať programy Novy, Prima, Barrandov a čt sport lebo pokiaľ viem sú proti šíreniu svojich tv na Sk. Som len laický pozorovateľ mediálneho sveta ale myslím že čisto sa to urobiť nedá. Preto ich skylink všetky poskytuje ako jediný.
Luteran , April 29 2013 17:43:40
metalsoft, kľudne sa môžete pýtať a reagovať bez akýchkoľvek obmedzení. Vieme sa rozprávať veľmi otvorene. A asi to aj bude potrebné, nakoľko sa tu v SR a v ČR rozšírilo príliš mnoho nezmyslov a fám v súvislosti s niektorými TV programami. Vždy treba povedať A aj B. Dlhé roky množstvo prevádzkovateľov TKR v SR a v ČR používalo české a slovenské programy " načierno" len aby si získali čo najviac abonentov. Takže problém, ktorý spomínate sa dotýka hlavne prevádzkovateľov TKR. U satelitného vysielania sa najprv riešili CZ a SK programy pomocou registrácií na rodiny, známych a pod. Vtedy sme používali dve karty. Potom sa zaviedlo testovanie CZ a SK programov na jednu kartu a dodnes sa to testuje. No a Skylink to poskytuje ako jediný len preto, lebo ako jediný bol a je stále viazaný na základné programy, ktoré on sám NEVYSIELA !!! Sú to verejnoprávne programy STV, ČT a programy vzniknuté na základe štátnych licencií ako Markíza, Nova atď. Práve preto je pojem Skylink čosi ako časovaná bomba. Prehadzuje sa to hore-dolu s vydieraním a nikto nevie, kedy to môže vybuchnúť.
metalsoft , April 30 2013 16:01:20
mám pocit že ste svoju platformu mali radšej nazvať anti - skylink, bolo by to výstižnejšie. Nemyslím že sa Vám podarí niekoho presvedčiť aby odišiel od niektorého z veľkých poskytovateľov k malej začínajúcej firme.
Mne ste zatiaľ povedali čo oni robia zle, ale na otázky som odpoveď nedostal......
Luteran , April 30 2013 16:41:51
metalsoft, rozumiem Vám. S každým z Vás je to asi rovnako ako uvedená informácia, na ktorú som dnes dostal tip od starého znémeho, ktorý pracuje v nemenovanej medzinárodnej inštitúcii. Jeho slová boli nasledovné. " Sledujem Vašu stránku, súhlasím so všetkým, podporujem ASTRASKYCS a dávam Vám kontakt na prístup k mimoriadne dôležitému infu. V centrálnej evidencii EÚ sú programy CZ a SK od začiatku roka 2013 takto evidované !!! Nemusím Vám objasňovať, čo to znamená. Len ma nemenujte." Takže pán metalsoft, anti-skylink neexistuje rovnako ako neexistuje Skylink. A nikto nikam nemusí prechádzať! Na Vaše otázky si postupne nájdete odpovede aj sám. Do decembra času dosť a verím, že aj Vy sám sa čoskoro nebudete iba pýtať, ale budete odpovedať iným.
Citron , April 30 2013 22:41:41
...to ako mi nebude treba na programy oznečené free žiadnu kartu, ako napríklad na NOE, LUX či TA3? bude stačiť hocijaký DVB prijímač?...tak na toto som zvedavý...alebo ako to bude?
okap , May 01 2013 07:40:14
Nijaký zákon EÚ neprikáže RTVS objednať ďalšiu kapacitu na Astre na FTA vysielanie, je to stále o peniazoch, tak isto ak by RTVS chcela prevádzkovať svoju skylinkovú frekvenciu ako FTA, tak nemá zakúpené autorské práva na zahraničné programy pre územie Európy, jediné východisko vidím v tom, že by RTVS vysielala svoje programy FTA a nakúpené by naďalej kryptovala. Ale nová frekvencia ani platforma určite, ani náhodou, ani zďaleka nehrozí...alebo mýlim sa?
Luteran , May 01 2013 18:39:30
Citron,okap, vďaka za príspevky. Pripojenie na internet mám sťažené, keďže nemenovaný "najvýznamnejší " operátor urobil také zvýšenie rýchlosti, až to jednoducho nefunguje. Odstránenie problému určili na 1-3 dni! K tým programom a ich registrácii len toľko. V najbližšej dobe majú, vlastne už mali, zaniknúť národné telekomunikačné úrady a bude jeden centrálny v rámci EÚ. Čo sa týka FREE vysielania verejnoprávnych STV a ČT, je to takto alokované, či to bude aj dodržané, je len vecou tlaku koncesionárov na inštitúcie. My to zatiaľ robíme, viď našu petíciu do EP, žiaľ, ľudia sú už príliš apatickí. RTVS si nepotrebuje nič objednávať ! Ešte to by nám chýbalo, aby tu bol ďalší podvod s našimi peniazmi. Stačí, aby sa odkryli karty, ako je to medzi RTVS a Towercomom. Zatiaľ to vyzerá na kšefty, ktoré prelievajú miliardy korún z vrecák koncesionárov na účty kamarátov.
alfasex , May 02 2013 13:42:33
dobry pan Ing.Luteran,

nuz precital som si aj clanocek, aj diskusne prispevky, a vidim to na dve mozne cesty, bud hrablo mne alebo druha moznost hrablo Vam (neberte to ako v zlom).

co prepanajana maju sukromne spolocnosti-televizie s koncesionarskymi poplatkami ?!? co sem spletate Novu, Primu, Markizu, Barandov, Joj (a ich sesterske stanice) ?

to akoze tento "pruser" projekt sa ma cvakt z verejnych prostriedkov? to akoze ja mam svoje prachy posielat aby neaka sukromna spolocnost cez ne vyrabala zisk vdaka FTA pokrytiu Slovenska? to akoze kazdy kto si zmysli vysielat cez satelit, tak mu to koncesionarske poplatky zaplatia jeho naklady na vysielanie v uzasnom projekte AstraSkyCs ?

kludne sa vyjadrite, len uz teraz mam pocit, ze ak nieco tak to bude len CT a STV (teda pokial sa bavime o sluzbe vdaka koncesiam, a aj to je otazne v akom pomere sa to bude cvakat) ..

cista fantasmagoria

nech sa dari, ahoj

btw: internet na slovensku je ok, netreba byvat na lazoch smiley
Luteran , May 02 2013 15:09:14
Alf, od Vás nič v zlom neberiem. Keby som chcel byť vtipným, napísal by som. Alfasex je ZLO samo osebe, vzhľadom na jeho príspevky. Aj teraz je to rovnaké. Je tu otvorený projekt, každý môže prispieť svojim dielom k zdaru akcie a ajhľa pribehne Alf a čosi tu vyplakáva o akýchsi poplatkoch, o peniazoch, ktoré pritom nikto od nikoho nechce a nažiada. Alf, keby ste rozum mali, už by ste sa sám angažovali. Písali by ste Nove, Prime, Markíze atď. a pýtali by ste sa ich. Vy ste ale iba taký ten "vrtáčik", ktorý má na Parabole stiahnutý chvost a keď mu tam brnknú po nose, tak tu pribehne mútiť vodu, alebo to dostane príkazom. Veď už raz použite vlastný rozum, majte svoj vlastný názor. A pritom Vám naozaj nemusí "hrabať", je len možné, že Vy hrabete za svoje názory.
Luteran , May 02 2013 19:07:10
Pán wader, vďaka za priateľskú podporu, hoci pritom nechcem, aby sa pán Alfasex u nás cítil ako na " nepriateľskom území ". Bolo by len dobre, keby tu prezentoval vlastné názory z vlastnej hlavy. Odkedy sa prezentoval, či už na Parabole, alebo aj tu, nikdy som od neho nečítal nič, čo by malo nejaký praktický význam, prínos pre ostatných. Namiesto toho, aby premýšľal, tak len tak čosi tresne-plesne. Viď jeho veta cit. " co prepanajana maju sukromne spolocnosti-televizie s koncesionarskymi poplatkami ?!? co sem spletate Novu, Primu, Markizu, Barandov, Joj (a ich sesterske stanice) ? " . Asi nevie, že koncesionárske poplatky s týmito televíziami dnes už prakticky nič nemajú. V skutočnosti ale nevie, že uvedené súkromné TV vznikli tak, že dostali licencie od štátu na analógové frekvencie a ich majitelia politicky lobovali za to, aby iné TV licencie nedostali atď., atď...No a to, ako vysielajú v DVB - T tiež nie je úplne v poriadku. To by ale musel pán Alf trošička študovať. Keď ale bude aspoň minimálne slušný, dokážem sa s ním baviť a rád mu poradím.
alfasex , May 03 2013 10:49:00
pan Ing. Luteran,

neodpovedali ste, ale v podstate podobnu reakciu som aj ocakaval...

a) takze este raz sa slusnou formou pytam, kto bude platit naklady spojene so satelitnym vysielanim, domacich (ceskych a slovenskych) komercnych a verejnopravnych televizii ?

smiley kto bude platit za FTA v pripade programov, ktore spadaju pod rozne licencie (napr. filmy, sportove prenosy, dokumenty)

pomerne dve jednoduche otazky, na ktore dufam, ze dostanem korektnu odpoved

wader: myslim ze server parabola.cz neprisiel Vasou neucastou v ramci diskusie o nic, pre prevadzku servera je podstatne, ze klikate a citate clanky smiley ... a neviem kde ste zobrali anglicky zelovocsmiley

pan Ing.Luteran: ku vasej poslednej reakcii, je mi absolutne jasne, ze politika sa preniesla aj do medialneho sveta, aj vami spominane frekvencie, ale vy viete o neakej oblasti zivota, kde politika nema svoje prsty? ja osobne nie smiley takze nie je nutne to zdoraznovat, a tento bordel nie je len u nas, ale i v okolitych statoch...
Luteran , May 03 2013 14:07:57
Dobre Alf. Skúsme veci rozobrať riadne a podrobne. Dúfam, že v takom štýle to dotiahneme do konca. Slušne sa pýtate na to, kto platí náklady spojené so satelitným vysielaním napr. u STV a TV Markíza. Veľmi dobrá otázka. Odpoveď je jednoduchá. U STV to platíme my všetci cestou koncesionárskych poplatkov. TV Markíza si to logicky ako súkromná TV uhrádza sama. V prípade kódovaných i FTA programov si vždy každá TV individuálne rieši svoju licenciu a v rámci nej i požiadavky kadejakých autorských reálnych i vymyslených ochranných zväzov. Alf, stačí Vám takáto odpoveď ? Ak nie, som pripravený ísť do totálnych detailov podľa priania každého slušného človeka bez rozdielu.
alfasex , May 06 2013 12:49:07
Zdravim pan Ing. Luteran,

takze prva otazka je zodpovedana, a pristupme ku druhej, a to trosku sirsie ...

pokial ide o vlastnu tvorbu, ktora nie je viazana na licencie FTA vysielanie by nemalo byt ziadnym problemom ci uz pre verejnopravne, respektive sukromne televizie (nejjednoduchsi priklad su asi televizne noviny)

vlastna tvorba viazana licenciou na urcite uzemie FTA rezim = problem

filmy viazane strikne na urcity region FTA rezim = problem

sportove prenosy, tak to je uz kapitola sama o sebe t.j. FTA rezim = problem

vazne nevidim jeden dovod, preco by mala napriklad Markiza nakupovat prava pre blockbusterove filmy pre celu EU ... ? (cize pre celu EU = FTA)

nevidim najmensi dovod, aby napriklad ceska Nova nakupila Formulu pre FTA v ramci EU

tu sa nebavime o centoch, tu sa bavime o milionovych investiciah do prav, ktore tymto komercnych TV nikto nezaplati, a teda FTA je pre nich sci-fi ... teda to je neuskutocnitelne aj pre RTVS, ibaze by dostala navysenie zo statneho rozpoctu

a len tak medzi nami, ak by niekto slusne zavrtal preco Markiza sa nachadza v ceskych kablovkach tak je problem, ale nie u neakej ceskej rady, ale u majitelov prav... zrovna tak Nova u nas napriklad ... vsetci ale mame zatvorene oci, a nerespektujeme prava tretich stran (niekde spoza atlantickeho oceanu) :-D

FTA si nase (vratane ceskych) dovolit nemohli, nemozu, a dovolit si asi ani nebudu moct

nech sa dari, ahojsmiley

ps: ak spomina niekde licencie, prava, nedavam ich do suvislosti s nasimi zvazmi (i ked by sa asi patrilo) ale so spolocnostami, ktore zastupuju zaujmy tretich stran vacsinou mimo EU
Luteran , May 06 2013 16:50:22
Alf, vďaka za slušnú komunikáciu.

Dobre, skúsme celý ten problém začať riešiť tam, kde je to treba.

Ak by sme okamžite chceli mať STV1 a STV2 v režime FTA, asi by sme niekomu príliš "stúpili na otlak" aj v rámci súkromných TV.

Budú to zdržovať, špekulovať, vymýšľať.

Vzhľadom na to, čo sa deje okolo blokovania STV príjmu cez karty CSLink/Skylink, je potrebné o celej problematike začať vážnu verejnú diskusiu tak, aby bola slobodne prístupná každému.

To sa dá dosiahnúť jedine verejnoprávnym FTA vysielaním cez satelit, v danom momente logicky cez Astru 23,5E.

ASTRASKYCS ako otvorená platforma navrhuje program STV3 FTA.

Bude vysielať slobodnú diskusiu každý deň od 20.00 do 24.00 na tému STV od A po Z.

Cieľom je riešenie problémov slobodného prístupu k STV cez satelit a DVB-T vrátane odkrytia jej financovania.

Verím, že aj Vy Alf môžete byť nápomocným pri príprave skúšobného vysielania tohto programu.

Kde ? - STV3FTA cez Astra 23,5, nekódovane FTA.

Čo ? - Bude vysielať slobodnú diskusiu každý deň od 20.00 do 24.00 na tému STV od A po Z.

Kto ? - Koncesionári STV prostredníctvom ASTRASKYCS a STV.

Kedy ? - Čo najskôr.
okap , May 07 2013 10:19:42
Podľa mňa RTVS nepustí koncesionárske poplatky pre kanál STV 3 -FTA, nakoľko tieto poplatky nevykrývajú náklady ani na súčasné základné tv programy 1,2

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,437
Najnovší člen: charleshicktw
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás