Home · Články · Fórum · Luterán Blog February 01 2023 23:50:43
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

BLOKUJÚ MI STV CEZ SATELIT !!!

SAT TV VOX POPULIVolám sa Alexander Žaťko, som z Malaciek a mám ako občan Slovenska problém s príjmom STV cez satelit.

Mám vlastné zariadenie, vlastné karty, tzv. certifikovaný prijímač a koncesiu mám vždy uhradenú.

Dňa 27.2.2013 mi prvýkrát vypli STV.

Napísal som sťažnosť na email skylink@skzlink.sk:

Dňa 30.5.2007 som podal žiadosť o aktiváciu dekodovacej karty na adresu Slovak Telekom a.s., Radiokomunikácie, o.z. Cesta na Kamzík,14 81751 Bratislava s tým, že súhlasím s podmienkami uvedenými v Žiadosti. Aktivácia fungovala do včerajšieho dňa a následne som stratil príjem programov TV Slovenskej verejnoprávnej televízie napriek tomu, že v bode I d sa výslovne uvádza, že príjem programov verejnoprávnej televízie bude za každých okolností zachovaný.

Vzhľadom k uvedeným skutočnostiam žiadam o nápravu v zmysle dohodnutých zmluvných podmienok.

Nakoľko som vlastníkom dvoch dekodovacích kariet č..... moja žiadosť sa vzťahuje na obe karty.

28.2.2013 reagovali nasledovne


Vážený pane Žatko,

ověřila jsem Vaši kartu, máte na ni aktivní základní balíček Digital. Pro další postup je třeba ověřit, zda Vám hrají programy TA3, Óčko či TV Noe.

- v případě, že Vám nefungují, máte buďto rozladěný přijímač (doporučuji manuálně přeladit jednotlivé kmitočty, na kterých se programy nacházejí, případně zavolat pro naladění satelitního technika) nebo může být problém technického charakteru (vychýlená parabola, kabeláž atd. v tomto případě také doporučuji obrátit se na satelitního technika).

- pokud fungují, zaslala jsem Vám na kartu reaktivační zápisy. Je potřeba, abyste provedli restart satelitního přijímače (vypnout, vytáhnout kartu z přijímače, vypojit ze zásuvky cca na minutu, vrátit kartu zpět, zapnout přijímač, zvolit program CT1/STV1 a nechat 1-2 hodiny na tomto kanále načítat, nepřepínat).

Důležité je rovněž ověřit typ satelitního přijímače, jelikož některé přijímače mají pouze univerzální čtečku, která neumí korektně spolupracovat s kartami typu Irdeto/ICE, což může způsobovat výpadek programů.

Karta Výměna je typu ICE. Korektně funguje v satelitním přijímači s licencovanou čtečkou CryptoWorks/Irdeto nebo v CA modulu CryptoWorks/Irdeto jak je uvedeno na obalu dekódovací karty.

Seznam vhodných přijímačů naleznete na naši stránce.

Pokud máte pochybnosti o funkčnosti karty (naše karty jsou velmi spolehlivé, v 99% se dá chyba karty vyloučit), můžete ji nechat ověřit v jiném satelitním přijímači s licencí Skylink Ready v nejbližší prodejně satelitní techniky.

Dakujeme, že používate naše služby. S pozdravom a prianím pekného dňa. S.S. Zákaznícký servis


2.4.2013 mi znova STV vypli, napísal som :

Milá pani Sk..., svoju odpoveď na moju sťažnosť končíte poďakovaním za to, že využívam služby Skylinku, ja som to však už dávno oľutoval.

Dňa 2.4.2013 ste mi opätovne vypli príjem programov STV, hoci to znamená flagrantné porušenie zmluvy, ktorú som s vami uzatvoril pri kúpe dekódovacích kariet číslo ....

Rádby som vás upozornil na skutočnosť, že toho času vypracováva môj právnik žalobu na vašu spoločnosť v Luxemburgu a verím, že bude úspešná.

Opätovne vás žiadam o vykonanie opatrenia, ktoré mi umožní sledovať uvedené programy bez prerušovania z vašej strany.

Uisťujem vás, že sa postarám o to , aby sa čo najviac ľudí dozvedelo o vašich praktikách.

Alexander Žaťko

Luteran , April 05 2013 18:51:23 7 Komentáre · 4740 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

okap , April 05 2013 19:46:05
Stálo by za reč preskúmať zariadenie na príjem balíčka Digital, lebo pán nešpecifikoval ready prijímač, nešpecifikoval príjem českých programov a Ta3, nestretol som sa so situáciou, že by balíček digital bol vypnutý svojvoľne Skylinkom. Problém vidím v technickom zariadení, ktoré by som dal preveriť autorizovanému montážnikovi z Malaciek ešte pred podaním žaloby.
Luteran , April 05 2013 20:14:53
Pán okap, pán Žaťko má karty Cryptoworks, čísla kariet majú sériu 01976 a prijímač má Homecast eM-200CR. Najlepšie však asi bude, keby ste sa porozprávali vzájomne cestou komentárov, takže mu oznámim, že jeho žiadosť o publikovanie bola splnená a mohol by aj diskutovať..
okap , April 05 2013 20:54:43
Aha, toto mi pre informáciu stačí, poznám ten prijímač a aj ja som sa stretol s nenačítaním zápisov na CRW kartu u tohto stroja, cca 2-3x, ale po továrenskom nastavení a znovunaladení sa karta rozbehla pomerne rýchlo. Jedná sa o prijímač cca spred 10 rokov, karta je funkčná, len ready CRW už nieje ready, chcelo by to aktuálnejší soft, ale ten nieje k dispozícii. Prijímač má myslím dvojčítačku a v tom je problém, keby bola jednočítačka ako napr. eM 150 CR nebol by problém.Podľa mňa žaloba neuspeje, lebo prijímač je po záruke a karta po reštarte pôjde v každej CRW jednočítačke. Pokiaľ sa pamätám, tak Slovaklink- Skylink doporučoval ready CRW len jednočítačkové prijímače, ale nehádam sa, je tam certifikovaný dekóder CRW, tak by to malo ísť...
Luteran , April 05 2013 21:07:13
Pán okap, vďaka za reakciu. Často mi napadá jedna vec. Je úplne jedno, kto je ten " zbojník", ktorý vyrába problémy s príjmom STV, iná vec je dôležitejšia. Ľudia majú neskutočné problémy a my tým zbojníkom sadáme na lep a ešte rozmýšľame, či si tie problémy náhodou nespôsobili samotní ľudia. Veď pán J.G. ešte nedávno garantoval, že pre nenáročných divákov sa v podstate nič nemení, zachová sa CS Link a podobné rozprávky tiež o tom, ako majitelia kariet Skylink budú závidieť majiteľom kariet CS Link atď... Oni majú kľud, pokoj a milióny a my sa navzájom zožierame a podozrievame. Držme spolu, žiadajme od úradov nech robia, čo je ich psia povinnosť !!!
Alexander , April 06 2013 19:34:09
Pani diskutéri, ubezpečujem, že moja výbava na príjem TV signálu je v poriadku-potvrdil technik, ktorý mi vybavenie montoval. Dekódovacie karty rovnako. Čo nie je v poriadku-neplatím servisných poplatok a preto ma už 2x vypli z príjmu programov Slovenskej verejnoprávnej televízie. Dôkaz:

Po prvom vypnutí som zaplatil za každú kartu (na umožnenie príjmu programov ST) jedno euro a príjem sa obratom obnovil. To jedno euro mi poradil technik, ktorý mi satelit montoval s tým, že mi platba zabezpečí príjem programov na 10 dní.

Preto nerozumiem argumentu, že žaloba neuspeje lebo prijímač je po záruke .... ! Považujem za chybu, ak sa šíri cez túto diskusiu malomyselnosť v úplne jednoznačnom prípade nakoľko sa jedná skutočne o flagrantné porušenie zmluvy zo strany Skylinku.

Nakoniec otázka: Pán Luterán, ako postupuje právnik na vypracovaní žaloby?

A ešte poďakovanie: Vám pán Luterán za to, akú námahu vynakladáte na vyriešenie diskutovaných problémov bez ohľadu na niektoré zlomyselné diskusné príspevky.

Držím Vám palce!
okap , April 06 2013 21:03:07
Ano , v príspevku nebolo napísané, že Serpo nieje zaplatené, iba to že máte aktívny baliček Digital,v takom prípade máte pravdu, RTVS Vám nezabezpečuje signál verejnoprávnych programov, lebo štát predal OZ Rádiokomunikácie a RTVS neobjednala bezplatnú distribúciu satelitného signálu s novým prevádzkovateľom služby.
Luteran , April 06 2013 21:28:21
Pán Alexander, ďakujem za Váš príspevok. Čo sa týka žaloby, poviem iba toľko. Právnici sa dohadujú, už neviem ktorý týždeň v poradí na formulácii podania ! Možno to bude znieť ako šialenstvo, avšak podmienkou pre úspešnosť podania je vypracovanie 40 strán A4 argumentov. Opakujem 40 !!! A každé slovo sa už možno 100 krát preberalo a diskutovalo. Ja už na to jednoducho nemám slov. Ale ja osobne sa nevzdávam a dnes večer som pristúpil k poslednej inštancii, ktorú už pripravujem dlhšiu dobu práve pre prípad, že sa veci budú takto dlho naťahovať. V najbližších hodinách Vás o svojom kroku budem informovať. Pekný večer.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,453
Najnovší člen: luca05
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás