Home · Články · Fórum · Luterán Blog July 19 2024 12:07:59
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

PÁN DUCHON PANI OMBUDSMANKE

Žijeme v EU
Vážená pani ombudsmanka.

Dnes ma pán Ing. Luterán oboznámil so stanoviskom Vášho úradu vo veci nás dôchodcov a príjmu STV cez satelit.

Chcem Vás požiadať, aby ste tieto veci nebrali na ľahkú váhu.

Mám 72 rokov, nízky dôchodok a musím veľmi šetriť, aby som zaplatil nájomné, stravu a iné nutné výdavky.

Roky som si šetril na satelit, riadne si platím koncesionárske poplatky a ani som nežiadal o úľavu vzhľadom na môj vek a na zložitosť dokladovania.

Prečo ma firma Eviso neustále zastrašuje listami o vypnutí programov STV, ak jej nezaplatím ďalšie peniaze ?

Zabráňte pani ombudsmanka, nech už konečne skončí tento psychický teror na nás dôchodcoch!

S pozdravom

Juraj Duchon, Prešov
Luteran , April 04 2013 14:38:52 5 Komentáre · 3909 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Luteran , April 04 2013 15:10:34
Dnes som sa asi už dopracoval do stavu zúfalstva. Bolo to tak trocha vyvolané aj pánom Duchonom, ktorého útrapy som si tak vzal k srdcu, že sa mi podarilo vymazať pôvodný článok, ktorým som oslovoval ombudsmanku. Teraz pred chvíľkou som vyplnil podnet za seba a aj za pána Duchona, ktorý ma tým poveril. Ľudia, vyjdite už z tej ulity apatie a pomôžte aj Vy dôchodcom, ktorí sú vystavení naozaj psychickému teroru, tak ako to popísal pán Duchon. Pán okap, pani Lubaska a všetci ostatní, dávajte podnety ombudsmanke tu http://www.vop.gov.sk/formular-na-podanie-podnetu-1//status=1
Luteran , April 04 2013 18:27:03
Pán lisanik, ďakujem za podporu a tiež ďakujem za všetkých dôchodcov, ktorí sa nedokážu brániť. Ak by naozaj mnoho ľudí "otravovalo" ombudsmanku, verím, že by niečo musela pre nich urobiť. To vidím sám na sebe. Keď sa stretávam s nešťastnými ľuďmi, dotkne sa ma to a potom ma to núti k aktivite. A tak som sa nakoniec aj dopracoval k verejnému ochrancovi práv. Veď kto iný by mal konať v ich záujme ak nie ochranca práv platený z verejných zdrojov ?!
Luteran , April 04 2013 18:46:01
Ešte k tomu podaniu niekoľko poznámok. Vyplňte údaje ako Fyzická osoba, V kolónke podnet smeruje proti zvoľte NEČINNOSTI, potom MINISTERSTVA, ďalej uveďte sídlo BRATISLAVA, ďalej stručný obsah podnetu BLOKOVANÉ PRÁVO NA PRÍJEM STV, PODNETY NA VŠETKY ORGÁNY ŠTÁTNEJ SPRÁVY CEZ ZDRUŽENIE SLOVSAT, VÝSLEDOK ŽIADNY !!!, čoho sa domáhate SLOBODNÝ PRÍSTUP K STV CEZ SATELIT, ORGÁNY ŠTÁTNEJ SPRÁVY MAJÚ CHRÁNIŤ ZÁKONNÉ PRÁVO OBČANOV, prílohy ak máte, vložiť, ak nie, nič, súhlas, nesúhlas s medializovaním, ODOSLAŤ PODNET.
Luteran , April 06 2013 12:05:10
Pani Lubaska, veľmi veľká vďaka za Vašu aktivitu. Čo sa týka reakcie uvedených pánov a dámy, zatiaľ osobne nereagoval nikto. Pravda, reagovala kancelária ombudsmanky v podobe usmernenia, že prípad by bolo treba posunúť na NKÚ, čo považujem za smiešnu výhovorku. Preto som potom osobne a aj za pána Duchona urobil súkromné podnety na ombudsmanku. Pani Lubaska, buďme realisti. 90 % občanov Slovenska sú normálni, seriózni ľudia, ktorí úzkostlivo dodržujú zákony, vychovávajú deti, platia dane a navyše ešte aj kadejaké vydieračské poplatky typu TV koncesia a pod. Zbytok ľudí 10 % sú mafiáni + politici, ktorí ostatných občanov okradli stámiliardami pod záštitou politických strán, ktoré tu fungovali pred 89 a po 89. Tým, ako si overujeme jednotlivé štruktúry štátu, tak prichádzame k poznaniu, že od týchto nemorálnych ľudí nemôžeme očakávať žiadnu normálnu reakciu. Keď vyčerpáme všetky možnosti, musíme to nasmerovať na orgány EÚ.
Luteran , April 06 2013 20:01:10
Pani Lubaska, dohodnime sa, že sa nebudeme tváriť ani skepticky, ani optimisticky, tu teraz hovoríme o základných ľudských právach. Ja som, zrejme ako prvý Slovák dal petíciu do európskeho parlamentu v roku 2006 a vtedy tomu nikto neveril, smiali sa z toho a tvrdili, že neexistuje uspieť, že to nemá význam. A vidíte, že to malo obrovský význam a hlavne to pomohlo bežným ľuďom a Slovensko, vláda, parlament na základe tejto petície muselo upraviť svoju legislatívu v prospech občanov. Viac informácií nájdete tu http://www.europarl.europa.eu/meetdocs/2004_2009/documents/cm/702/702325/702325en.pdf
Najpodstatnejšie je nevzdávať sa ! Ak ja som teraz unavený, nemám dostatok energie, lebo som doslova " vyhorel " z množstva svojich aktivít, ďalší nech preberajú štafetu, kým sa ja dobijem energiou. A takto postupne synergicky dosiahneme svoj cieľ.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 2
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 18,427
Najnovší člen: slboVHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás