Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 04 2022 14:13:08
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

KTO RIADI CHAOS SKYLINK A DVB-T ?! Aktualizované

SAT MYSTERYKto riadi chaos Skylink a DVB-T na Slovensku ?!

No predsa obrovská kopa peňazí, ktorá si len tak plynie zo štátu a od občanov na kadejaké účty.

Pozrime sa, čo si o tom myslia médiá a obyčajní ľudia.

Ak máte vlastný názor, sem s ním, ak máte ďalšie zaujímavé info z médií, napíšte do komentárov odkaz.

Hlavne, nemajte strach, Vy budete chránení anonymitou.

Pravdaže, ja mám strach tiež, ale túžba po pravde je silnejšia a hlavne chcem, aby naše deti, vnuci neboli otrokmi mafie.

Luteran , March 30 2013 11:19:44 6 Komentáre · 4875 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

okap , March 30 2013 14:26:51
http://www.digizone.cz/clanky/slovensko-se-pripravuje-na-spusteni-placene-pozemni-televize-stejne-jako-rakousko/ Tak dnes som si naladil prázdne muxy DVB-T, zdá sa, že nás od 15.4.čaká platená služba Plustelka v DVB-T. Som zvedavý, aký obchodný model zvolia, lebo externé MPEG-4 boxy s CI slotom niesu na trhu.Tunery sú zabudované v moderných televízoroch, takže veľmi som zvedavý na využitie nových frekvencií v domácnostiach. Osobne to tipujem, že budú dotované boxy s viazanosťou a balíčky okolo 3-5€/mes.Takýto model môže viesť k očakávanému zníženiu ceny služieb na trhu platenej TV, ale môže napr. aj zvýšiť cenu serpa v skylinku. Pozeral som na tých nových platených kanáloch na zvukový popis služby, ktorý už je zapojený. Podľa tohoto pozorovania to budú programy od maďarského prevádzkovateľa, čiže Film+, Sport,1,2, F and H, Nečakám žiadne prekvapenie, len zaradenie Sport 2 do 5 eurového balíčka. Diskusia o Plustelke je tu http://www.satcentrum.sk/forum/?p=show&code=22707 Manévre jojky v podobe programu Wow prinášajú nejaké pozitívne ovocie v podobe zaradenia nových programov markízy, avšak pre mňa sú všetky tieto programy málo sledovateľné , viac info tu [url]http://www.digizone.cz/clanky/markiza-pujde-cestou-novy-chysta-se-zaradit-kanaly-dajto-a-fooor-do-dvb-t/ [/url]Chaos okolo sat a DVB-T riadi v podstate vláda v úzkom prepojení na parlament a telekomunikačný úrad SR, lebo umožnila vlastniť pozemné muxy jednej firme a zároveň tej istej firme predala Slovaklink ktorý bol využitý na platenú TV. Slovenská republika stále neposkytuje verejnoprávne programy za koncesiu v miestach, kde nieje pokrytie DVB-T. V takom prípade naozaj chápem koncesiu RTVS za výpalné miestnej mafi. Ale žiaľ sa už pravidelne vo svojich úvahách opakujem a zo začarovaného kruhu nevidím východiskosmiley
Luteran , March 30 2013 14:38:06
Pán okap, veľká vďaka za množstvo podnetných informácií. V podstate k tomu, čo ste precízne napísali nie je ani čo dodať. Všetko ste presne popísali a o to som sa snažil aj ja zverejnenými informáciami. Áno, teraz tu máme druhé štádium chaosu. Má to v hrsti stále rovnaká mediálna mafia, ktorá si namastila firemné a súkromné vrecká a teraz začne ďalší diel špinavej hry pomocou DVB-T. Naozaj už niet východiska na Slovensku ? Už tu bude vládnuť Gorila na večné časy ?
okap , March 30 2013 19:56:56
Slovensko je malý trh a noví prevádzkovatelia sa preto sem nehrnú. Keď vznikol Gital neskôr CS Link, všetci sme im fandili kvôli vzniku zdravej konkurencie voči TandT neskôr Skylinku. TandT boli predtým dosť agresívni vo vzťahu k zákazníkom, akonáhle prišiel Gital, situácia sa obrátila k lepšiemu. Tak aj v DVB-T, akonáhle bude všetko prevádzkovať Towercom, tak sa muxy nenaplnia, cena za kapacitu bude vysoká a v podstate bude Towercom čakať na svoju príležitosť. Bude financovaný cca 3 televíziami a aby poslancom zalepila oči, bude prevádzkovať stratovú platenú TV pod názvom Plustelka, ktorú si objedná 2000 zákazníkov na Slovensku. A tieto televízie budú donekonečna predkladať výsledky sledovanosti z píplmetrov svojim inzerentom a budú si myslieť, že získajú reklamné objednávky. Toto však nieje PERPETUM MOBILE a donekonečna to nepôjde, lebo minimálna mzda u nás sa nehýbe ale ceny idú hore neslýchaným tempom, raz to rupne a medzi pracujúcimi a nepracujúcimi v tejto krajine nastane veľké napätie a potom to možno na čas zasaturuje Európska banka. Medzi tým sa vystriedajú dve pravé a dve ľavé vlády, ale v parlamente budú sedieť tí istí poslanci, čo doteraz. Skončí to možno občianskou vojnou alebo dramatickým uťahovaním opaskov slovenských oligarchov. Až vtedy si všimnú že "v štáte dánskom, je niečo prehnité"a možno sa niečo zmení k lepšiemu pre štandardných občanov, ale vláda mafie pôjde ďalej. Chliev nevyčistíme len tak ľahko. Možný je aj druhý scenár. V prvom rade treba zmeniť hlavné mesto štátu, lebo bratislavskocentrizmus je dlhodobo prekážkou rozvoja štátu. V druhom rade do strán, treba zapracovávať mladých ľudí, ktorí si cenia všeľudské ideály a budú vedieť korektne viesť štát k prosperite a hlavne budú vedieť odolať tlaku miestnych oligarchov. Je to otázka cca 20 rokov, ale som presvedčený, že k čistým mysliam politikov dospejeme demokratickým vývojom. Občas sa pohybujem v školách a sledujem mladých ľudí, koľko majú veľa ideálov a chuti to tu zmeniť. Veľmi im držím palce a som potešený, že som si ich všimol.Počas týchto sviatočných dní veľa rozmýšľam o týchto veciach, rozmýšľajme o tom všetci...smiley
Luteran , March 30 2013 20:09:50
Pán okap, dovoľte mi pogratulovať Vám k brilantnej analýze. Vo všetkom súhlasím, len ma vystrašila tá občianska vojna. Novodobá mafia má istotne v scenári aj takúto alternatívu pre prípad, keby boli ohrozené jej majetky, nebodaj jej išlo o krk. To sa už asi nestane, lebo sme našťastie v EU. Skôr sa treba spoliehať len na to, aby naši mladí rozumeli súvislostiam, z toho mám najväčšiu obavu, lebo mafia práve pomocou médií mladým ľahko môže pomotať hlavy. To je nakoniec aj prípad STV. Vysiela to samý hnoj, nepoukazuje to ani na základné problémy spoločnosti, terorizuje to matky, babičky tých mladých a oni tuším ani nevedia čo je to verejnoprávna TV a akú úlohu hrá v spoločnosti. A ešte za tú špinu všetci platíme ako diví.
okap , March 30 2013 20:31:18
No Európa neeurópa, 2 sv. vojna vznikla na základe hosp.krízy, ľudia medzi sebou o tomto často hovoria. Popri mojej sat.práci sa rozprávam so skúsenejšími, staršími a veľmi rád ich počúvam. Tento katastrofický vojnový scenár mi však načrtol 36- ročný, mladý človek. Mladí teraz dosť málo pozerajú tv a hlavne sedia pri nete a hodne nechtiac študujú. Majú otvorené oči a hľadajú východiská ako nezabudnúť na rodičov a hlavne svoju národnosť, lebo im hrozí vysťahovalectvo v pravom slova zmysle.Majú svoj názor a niektorým nieje jedno, či budú v Dubline alebo v Revúcej. Hľadá sa proste nová cesta, lebo všetky ostatne sme už skúsili a nevedú k prosperite. Možno to za 20 rokov vyjde a nájdeme nových ľudí, ale nieje to všetko o nových politikoch, dôležitejšie je možno, to aby ľudia neprijímali pasívne vydieranie mafie, ale aby sa k tomu občiansky postavili a postavili sa na akýkoľvek odpor.Dôkazom pasivity Slovákov je aj naša diskusia v posledných mesiacoch. Čitateľov je veľa, ale prispievateľov pramálo.Tiež môj apel na Š. Hríba zostal nevypočutý, takže tak sa veci majú.
Luteran , March 30 2013 20:43:32
Pán okap, ešte raz vďaka za Vašu aktivitu a príspevky. Z toho, že Hríb nereagoval si nič nerobte. Pozrite sa, ani Matovič nereagoval, dokonca ani jeho dobre platená asistentka sa neozvala. Keď potrebovali pomôcť pred voľbami, vtedy reagovali. To ale nevadí. To je dobré ponaučenie. Teraz uvidíme, či zareaguje ombudsmanka. Pán Hríb v skutočnosti nie je nezávislý. Tým ste Vy, Ja a všetci, ktorí sa nebojíme vyjadriť otvorene svoje názory. Je nás veľmi málo. Treba sa však snažiť a neupadať na duchu. Jedinou cestou ako si zachovať česť, vzťah k svojmu okoliu, k susedom sú občianske nezávislé médiá, závislé iba na tom, či budú ľuďom hovoriť pravdu. Také zatiaľ na Slovensku neexistujú. A to je možno aj dobre. Aspoň budeme mať roboty vyše hlavy do dôchodku a aj potom.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,437
Najnovší člen: charleshicktw
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás