Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 01 2023 03:45:27
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

NOVÉ KARTY M7 A OTÁZKY BEZ ODPOVEDÍ

SAT MYSTERYZačali sme predaj kariet M7 a hneď sme sa dostali do problémov so zákazníkmi.

Nevieme ako ďalej.

Zákazníci nám nechcú podpisovať prehlásenie a my nechceme stratiť zákazníkov.

Problém je nasledovný.

Nové karty označil prevádzkovateľ upozornením, ktoré je diskutabilné až protizákonné.

V prvom odseku hovorí o tom, že on ako prevádzkovateľ nemá nič spoločné s programami ako sú STV, ČT, Markíza, Nova, TA 3, LUX TV, RTL a pod., čo je v poriadku a nepriamo tým potvrdzuje nezákonnosť poplatku SERPO.

V prvej časti druhého odseku zákazníka zavádza a v podstate oficiálne potvrdzuje nezákonnosť kartelovej dohody.

V druhej časti nezákonne presúva svoju zodpovednosť na predajcov, navyše zjavne nekalým spôsobom.

V piatok 15.3.2013 poobede.

K - Prosím si kartu Skylink neobmedzenú.

P - 19,90 eur a prečítajte si podmienky na prednej a zadnej strane.

Kupujúci - To akože bude ešte treba platiť registráciu a potom aj servisný poplatok ?

Predavač - Žiaľ, je to tak.

K - Chcem ešte čo najlacnejší prijímač.

P - Neready od 35 eur, Ready od 99 eur

K - Prečo je taký cenový rozdiel ?

P - Detailne vysvetľuje rozdiely.

K - Ready nechcem, v Neready mi garantujete akú funkčnosť ?

P - Podpíšete mi prehlásenie ?

K - Nič Vám nepodpíšem.

O 30 minút iný zákazníkk, alebo možno len provokatér.

Zákazník - Mám záujem o novú kartu M7.

Predavač - Tu je, pozrite si podmienky.

Z - Kúpim ju, ale musíte mi najprv overiť kompatibilitu všetkých zariadení.

P - To je myslené až pri kúpe prijímača, alebo modulu po zaplatení.

Z - Nie, tak to nie je, chcem to vidieť a keď sa mi to nebude pozdávať, nechcem to.

P - Z 10 minút polemiky

P - Žiaľ, nie je to možné

Z - Budem sa sťažovať !

Informácia kupujúcemu na podpis pri kúpe karty M7 a prijímača Ready a Neready.

Text zverejníme v najbližších dňoch po konzultácii s právnym zástupcom Združenia Slovsat.Luteran , March 17 2013 16:13:05 10 Komentáre · 5976 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Citron , March 17 2013 20:47:42
Ja osobne som so skylink-om skončil. Moji príbuzní, kamaráti a známi majú na moje odporúčanie sat komplet skylink, už pri ice kartách som váhal, či to aj ďalším ľudom odporučiť, alebo nie, ale dal som sa nahovoriť, aby som v tom pokračoval...ale M7 karty už nemám odvahu NIKOMU odporúčať. A ani sebe. A takých ako ja bude veľa, trh sa čistí, od´ficiálni predajcovia radujte sa, konkurencia odpadá...Bye!
Luteran , March 17 2013 21:36:25
Citron, úplne rozumiem tomu, čo ste napísali. Za predajcov môžem povedať len toľko, že bude nevyhnutné objasniť si, ako to vlastne M7 myslelo s tou neskutočnou "motanicou" kedy M7 nezaručuje NIČ a predajca zaručuje VŠETKO, čo v skutočnosti NEMôŽE. Takže to považujem za podvod na zákazníka. No ale chytajte to M7 za nohu. Veď kto to vlastne je M7, čo vymýšľa takéto STUPIDITY. Asi to nebude nejaký Jožo z Čadce, ktorý chodí na týždňovky do Luxemburgu.
okap , March 18 2013 08:59:47
Ano Skylink nemôže ručiť , ak sa markíza rozhodne cez Skylink nevysielať, rovnako tak, ak sa Skylink rozhodne neobnoviť zmluvu s RTVS, lebo sa ekonomicky nedohodli. Je to o tom , že skylink nieje štátna platforma, ale súkromná. Skylink len kúpil Slovaklink, keď ho štát ponúkol na predaj. Takže ani predajca nemôže ručiť za programovú skladbu v skylinku. Zákazník ak neakceptuje upozornenie na obale nech nekupuje nič, alebo nech kupuje len to čo chce. Skylink sa profiluje už dávno ako platená platforma a verejnoprávne programy, prípadne hlavné celoplošné programy sú zaradené kvôli zvýšeniu hodnoty služby.Podstatné pre nás je asi to, že RTVS neponúka a nezabezpečuje svojim koncesionárom prístup na signál tam , kde nieje signál DVB-T.!
Luteran , March 18 2013 11:43:07
Pán okap, vďaka, napísali ste o tom chaose dosť zrozumiteľne. Lenže to bežného zákazníka nezaujíma. My profesionáli, ktorí tomu rozumieme, máme povinnosť ten riadený chaos odhaľovať a vyžadovať a ponúkať riešenie. RTVS ako verejnoprávna a teda štátna inštitúcia zo zákona zabezpečuje koncesionárom slobodný peístup k programom a to v zmysle pojmu technologická neutralita t.j. STV vysiela cez SAT a DVB -T . Koncesionár si vyberie, čo je pre neho výhodnejšie.
okap , March 18 2013 18:26:16
RTVS cez satelit nevysiela, ponúka svoju službu na retransmisiu pre rôzne platené platformy. keby ponúkala svoju kartu na sat. príjem za jednorázový poplatok, tak ako je to v Skylinku pre ČT, tak by vysielala aj cez satelit v rámci technologickej neutrality. O to ide, že česká televízia ukázala ako to má vyzerať, ale RTVS tento vzor ignoruje a neponúka satelitné vysielanie za tv koncesiu
okap , March 18 2013 18:32:18
Ešte môj názor na Freesat- Light, ročný poplatok 20€ sa platí za podstatne menej programov ako v baliku Digital -Skylink, kde sa platí 14,40. Výhodou pre Freesat sú lacné sat. prijímače, ktoré sa dajú použiť pre ich karty. Skylink zabíja licencia Irdeto, avšak ak padne raz irdeto kvôli hackerom , aj preesat bude nútený doporučiť ready boxy pre svoju službu.
Luteran , March 18 2013 18:58:40
Pán okap, Vy ste to tak trocha zamotali. Bolo by dobré, keby ste objasnili, odkiaľ ste sa k tomu dopracovali. Najlepšie bude celú vec si ešte raz a do detailov objasniť, aby v tom ľudia nemali chaos. Terestriálnu a satelitnú distribúciu signálu STV pôvodne za úplatu zabezpečovala štátna firma ST oz. Rádiokomunikácie. Po "privatizácii" Rádiokomunikácií si STV objednáva túto službu u firmy Towercom. V podstate sa teda nič nezmenilo, nakoniec ako rýchly odkaz si to môžete pozrieť aj na http://www.stv.sk/stv/o-stv/satelitne-vysielanie-dvb-s/
Luteran , March 18 2013 19:22:15
Pán okap, pre istotu si to ešte pozrite aj tu http://www.rtvs.sk/sk/info/ako_naladit_televiziu

A dúfam, že nasledovné informácie zo stránky STV by mali byť dostatočné k tomu, aby ľudia neboli zavádzaní.

" RTVS Slovenská televízia šíri svoje programové služby cestou satelitného vysielania v štandardnom rozlíšení (SD).

Na prelome januára a februára 2012 sa technické parametre satelitného vysielania zmenia.

Spoločnosť Towercom a.s., poskytovateľ uplinkových služieb a satelitnej kapacity presúva vysielanie na nový transpondér umiestnený na družici Astra 3B (Doposiaľ Astra 3A)."

Toľko citát, z ktorého jasne vyplýva, že Towercom pre STV poskytuje uplink a satelitnú kapacitu.
okap , March 19 2013 09:31:43
Ano Towercom poskytuje uplink a kapacitu ale vysielanie je na základe externej karty, podľa stránky RTVS je to Skylink, CSLink, T -com a iné , ale všetky sú spoplatnené. RTVS karta neexistuje. Takže z toho vyplýva, že vysielanie RTVS je v oblastiach mimo pokrytia DVB-T spoplatnené koncesiou aj servisným poplatkom, t.j. 2x. Takže keby RTVS poskytovala bezplatnú kartu pre svoje vysielanie, tak vtedy môžem konštatovať, že vysiela cez satelit. V súčasnosti sa vysiela cez satelit len retransmisia RTVS za poplatok
Luteran , March 19 2013 14:24:43
Pán okap, vážim si Vás a najhoršie by bolo míňať energiu na zbytočnosti. Faktický stav je ten, že cez satelit vysiela STV !!! STV platí Towercomu za uplink a aj prenosovú kapacitu. Ak by to bolo inak, potom máte pravdu Vy a znamenalo by to ďalší MEGAPODVOD na občanoch SR. Ak na to máte dôkazy, sem s nimi. Ja sa preto teraz snažím veci si overiť cestou pána Matoviča. Ešte raz, ak na niečo naozaj máte dôkazy, predložte to verejnosti. RTVS je prístupná cez Skylink a CS Link bez servisného poplatku !!! RTVS uvádza popri Skylinku a CS Linku ako ďalšie možnosti príjmu platformy DTH, teda PAY TV a to sú spoločnosti DIGI TV, UPC atď. Pán okap vedzte, že DIGI TV je napríklad s STV zmluvne viazané kvôli retransmisii STV k tomu, že programy STV1 a STV2 nesmie spoplatňovať a po zakúpení prijímača zákazníkom DIGI TV programy STV 1a 2 má bezplatne. Takže ste to už dúfam pochopili, že teraz k rozmotaniu tohto chaosu je potrebné dostať sa k zmluvám medzi STV a Towercomom, tiež treba vidieť licenčné podmienky Skylinku a potom DIGI a ostatných DTH providerov. Na tom poďme všetci spoločne pracovať, inak nás bude mať mafia v hrsti !!!

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 2
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 15,479
Najnovší člen: abykoshisy
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás