Home · Články · Fórum · Luterán Blog July 19 2024 09:46:01
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

ŠOK, RTL NECHCE DVB-T !!! A ČO SR A ČR ?

Žijeme v EUMediálna skupina RTL v Nemecku oficiálne oznámila šokujúcu skutočnosť.

Odchádzame z terestriálneho vysielania DVB-T, kde je to možné ihneď, tam kde to zmluvy neumožňujú, okamžite po ich skončení.

Do konca júna 2013 sa cez DVB-T končí vysielanie RTL,Vox, Super RTL a RTL II v širokom okolí vysielača Mníchov a budúci rok sa vysielanie definitívne ukončí v ostatných regiónoch Nemecka vrátane Berlína, kde sa vysiela program N-TV.

Dôvod je jednoduchý.

Vysielanie cez DVB-T je 30 násobne drahšie ako cez satelit, pričom satelitné vysielanie je omnoho kvalitnejšie, pružnejšie, všade dostupné, bez obmedzení kapacity atď !

Chlapci v RTL, ďakujem Vám.

Trvalo Vám to síce mimoriadne dlho, než ste zistili to, čo my už dávno vieme.

DVB -T je dobré len ako prívesok k SAT TV pre nízkorozpočtové regionálne TV.

Pravdaže, to by platilo vtedy, pokiaľ DVB-T nie je ovládané lobistami, špekulantmi ako je tomu v ČR a SR..

Tí nezmysel DVB-T, ktorý skopírovali podľa Nemcov povýšili na vyšší stupeň korupcie.

V SR a v ČR je DVB-T dojnou kravou, ktorá slúži na vyciciavanie peňazí zo štátneho rozpočtu.

Občania z toho majú figu borovú a masielko si namastia ďalšie firmy cez podvodný servisný poplatok u SAT TV.

Keby takéto svinstvo urobil ktosi v Nemecku, tam by ste ho hnali !

V ČR a SR je opak pravdou.

Tu si monopolní televízni hráči na trhu vytvárajú ďalšie a ďalšie " splachovacie" kanály.

Tie slúžia na to, aby mediálny priestor zapratali odpadom.

A to kvôli tomu, aby nikomu ani len nenapadlo do tej špiny vkročiť a robiť tam poriadok.

Napríklad aj tak, že by si dovolil prísť na trh s vlastnou TV.

Nepríde, keďže štát je ruka v ruke s tými, ktorí korumpujú mediálny priestor.

Je šokujúce, ak sa v ČR od 1.1.2013 poplatok za TV licenciu len tak mimochodom zvýšil na trojnásobok pôvodného!

Komu to pomáha?

No asi len tým, ktorí programy splachujú cez 4,5,6,7 kanálov !


Luteran , January 19 2013 14:04:22 6 Komentáre · 4469 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

okap , January 20 2013 08:30:54
Myslím si , že vývoj speje k tomu , že v DVB-T budú vysielať len verejnoprávne a regionálne TV.Časom si vysielatelia uvedomia, čo je lacnejšie. Lakmus bude ČR, lebo tam už je v DVB-T pretlak televízií.Reklama to asi neutiahne, tak časom prejdu výhradne na satelit.Výrobcovia TV budu do TV prijímačov automaticky implementovať plnohodnotné sat. tunery a myslím si, že pre náš trh dokonca prinesú ready televízory. DVB-T je naozaj drahší špás pre vysielateľa ale lacnejší pre prijímateľa, takže na základe koncesie pôjdu len verejnoprávne muxy, ostatné muxy ostanú pre Pay TV. Nárast programov v DVB-T je len marketingový ťah pre odjednávateľov reklamy, ale dlho to vysielatelia nemôžu vydržať, lebo to bude na úkor kvality programu.Program nových kanálov je pre bežného diváka v strednom veku nestráviteľný a popretkávaný reklamou, čo sa už dávno všetkým prejedlo... Teraz je tu parketa pre verejnoprávne televízie prinášať nie drahý , ale kvalitný program a tipujem, že ju hravo obsadia a za pár rokov budú mať vyššiu sledovanosť ako 2. až ixtý program komerčnej televízie.
Luteran , January 20 2013 10:57:22
Pán okap, vďaka za príspevok. To, čo urobila mediálna skupina RTL, považujem za významný krok k tomu, aby sa zdeformovaný TV trh vrátil do stavu normálnosti. Je to ako o celej EÚ. V praxi sa musia dodržiavať zákony! Idea EÚ je perfektná, lebo zatiaľ nebola vymyslená lepšia. A jej základom je sloboda pohybu osôb, tovaru, služieb. Slobodný TV trh zastrešovaný z "nebíčka" je jej pilierom. Hovorí o tom, že každý má právo, dokonca ústavné na slobodný príjem a šírenie TV programov. SAT TV má logicky prioritu, či už v rámci celej EÚ, alebo v rámci jednotlivých krajín. Jje to dané pojmom technologická neutralita a celým radom ďalších zákonov. Problémom je nielenže ich nedodržiavanie, ale doslova zneužívanie. A z toho okato vytŕča práve Slovensko! Parlament, prezident, STV, regulačné úrady, štátne orgány vo veci SAT TV a DVB-T spolu so zástrčkovým zákonom a SERPOm na konci na bedrách občanov sú výsmechom EÚ a oslavou slovenskej mafie.
okap , January 20 2013 11:54:55
Ano je to o tom, len ešte skúsme nájsť návod na to, ako odtsrániť mafiánske praktiky v tomto členskom štáte EÚ. Ked sme vstupovali do EU myslel som si, že kontrola fair play na Slovensku zo strany EÚ bude , ale teraz musím skonštatovať, že nieje žiadna a politici majú so svojimi chlebodárcami absolútne voľné pole pôsobnosti, aby nám mohli denne chodiť po hlave a vydierať nás na každom kroku po celý život.Prepáčte skeptické slová priatelia, v tejto chvíli nevidím svetlo na konci tunela
Luteran , January 20 2013 14:25:16
Pán okap, vďaka za príspevok i úprimnosť. Vaše slová nie sú skeptické. Sú o tom, že Vy, Ja a verím, že i mnoho ďalších sa snažíme veciam porozumieť a niečo aj urobiť pre ich zlepšenie. Pravda, my sme len občania, síce znalí veci, avšak bez podpory ľudí a financií. Mafia má zásadnú výhodu. Nakradla si miliardy a dokáže ľudí manipulovať. Takže my to máme veľmi ťažké, paradoxne ešte ťažšie ako za totality. Vtedy ľudia oblbovali režim tak, že jedno hovorili doma a iné na verejnosti. Lebo vedeli, že čo trepú súdruhovia "politruci" je idiotina, ale báli sa to verejne odsúdiť. Mnohí kvôli tomu zomreli, boli šikanované deti, celé rodiny. Dnes deti politrukov ovládajú televízie, úrady, štát a ľudia už ani nedokážu v tom mediálnom chaose rozlíšiť pravdu od fikcie a klamstva. Môžeme ale rezignovať ? Za žiadnu cenu!
okap , January 22 2013 16:28:57
Vedenie tohto štátu v spolupráci s finančnou skupinou JT považuje občanov za stádo oviec, tu je ďalší dôkaz, čo je veĺa, to je veľa, kartel organizuje samotný štát, teda poslanci jeho parlamentu. Od leta 2012 vysiela prázdny mux a od marca 2013 bude ďalší...prosím o stanovisko Michala Šurana, lebo to jasným rozumom nemôžem pochopiť. http://www.parabola.cz/zpravicky/18560/towercom-spusti-do-konce-brezna-dalsi-dvb-t-multiplex/
Luteran , January 22 2013 20:28:20
Pán okap, právom sa rozčuľujete. A v podstate ste si aj sám odpovedali. Od pána Šurana predsa nemôžete čakať rozumné stanovisko. Ak by ho poskytol, prišiel by o dobrý flek vo firme, ktorá nefunguje štandardne. Poznáte to, "Kto chce z vlkmi žiť...", alebo "Ruka ruku..." atď.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 2
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 18,427
Najnovší člen: slboVHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás