Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 04 2022 07:02:10
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

VOJNA SAT SERPO, READY, PREDAJCOVIA A INTERNET

BLESKOVKADnes ráno sa to začalo pekne.

Prišiel mladý pán s tým, že ho poslali zo Skylinku ?!

Síce si u nás prijímač a kartu nekupoval, ale už nevie čo robiť.

Zaplatil si cez internet pred týždňom platené programy a tie mu doteraz nefungujú.

Telefonoval Skylinku 7 x a dievčatá boli 6 x milé, ochotné, zasielali mu kadejaké zápisy, akurát to celé nefungovalo a pri siedmom telefonáte už bol aj on nervózny.

Obdivuhodný to človek, majiteľ Ready prijímača.

Vložil som kartu do Arivy 220 E, urobil reautorizáciu a programy okamžite nabehli!

Mladík na to pozeral ako na zázrak a pýtal sa ma, ako je to možné.

V čom je Ariva lepšia ako Ready prístroje ?

Aj som začal vysvetľovať, len som nedopovedal, nemalo to význam, ten mladý človiečik ničomu nerozumel.

Zachránil ma od mladého asi tak o 55 rokov starší pán.

Ten doniesol Optibox Zebra.

Kúpil ho s kartou pred dvomi mesiacmi v akomsi Hypersupermarkete.

Zaplatil si Flexi na rok a kde nič tu nič.

Bol reklamovať a tam ho odbili, že u nich je všetko v poriadku, hoci to ani nekontrolovali.

Povedali mu, že netreba, lebo oni vedia, že problém je u Skylinku.

A nech si to ide tam riešiť.

Aj sa mi hlava zatočila od jeho úprimnosti.

Potom sa mi zatočila znova pri jeho bločku.

Prijímač Zebra 114,90 eur!

Scenár bol rovnaký.

Reautorizácia v Zebre päť minút a nič, kartu sme preložili do Ariva 220 E a po minúte tam zápisy nabehli.

Tretikrát sa mi zatočila hlava vtedy, keď mi starý pán povedal, že on si okamžite kúpi Arivu nakoľko nechce mať ďalšie zbytočné problémy.

Bolo mi ho ľúto a vysvetlil som mu, že predať mu prijímač Ariva nie je problém, len či nie je rozumnejšie najprv si vybaviť reklamáciu so Zebrou, ktorá možno len dočasne nefunguje a môže to vyriešiť zmena firmvéru a pod.

Pán odišiel a o tri hodiny bol naspäť.

Zebra fungovala na Flexi 7 iba dovtedy, kým nevypol prijímač.

Po ďalšom zapnutí si už robila čo chcela.

Chvíľu programy fungovali a potom zasa nie.

Kúpil si Arivu 102E, všetko sme mu predviedli, ukázali a pán odchádzal mimoriadne spokojný.

U neho to Ready prehralo na plnej čiare tak isto ako Superhyper predajca.

Pravda, teraz som tým Arivám urobil medvediu službu.

Čo keď si môj článoček prečíta ochranca Skylink Ready mašiniek a ten začne čarovať so zápismi.

Potom už nastane skutočná vojna predajcov satelitnej techniky.

A nepomôže Vám ani čítanie na takej internetovej stránke Parabola.

Tam sa už normálne veci o živote okolo SAT TV ani nedočítate.

Najlepšie to vystihuje priložený obrázok z diskusie.


Luteran , October 23 2012 15:28:29 10 Komentáre · 4063 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Citron , October 23 2012 22:22:56
Ariva je dobrá, to je fakt, mal som tú česť jedno 202 vlastniť. Ale technici z Fergusonu, alebo z grupy, kde píšu firmware urobili jednu nepríjemnú zmenu oproti Arive 200...nahrávka sa nedá prehrať v počítači...mne to je vcelku jedno, za posledných niekoľko rokov som nič neobjavil čo by som si chcel nahrať a odložiť, ale vysvetlite to môjmu synovi, že si nemôže nahrať rozprávku a potom si ju pustiť v pc, alebo nahrať na DVD a odložiť do poličky. Tak musela Ariva z domu preč. A tak som šiel do pivnice a vrátil som sa ku mojmu starému dobrému Optiboxu exstra, ktorý nahráva jak víno. A Ariva mi domov už nesmie. Bye!
Citron , October 23 2012 22:26:05
A ešte poznámočka, komu tým môj syn ublíži, že si nahrá nejaké rozprávky, upraví si ich v PC a napáli na DVD, ktoré si odloží do poličky, alebo sa tým blisne pred kamarátkou, že čo on v svojich ôsmich rokoch dokáže.
Luteran , October 24 2012 07:55:35
Citron, priznám sa, už dávnejšie som nemal nutnosť niečo si nahrať, a neviem o takomto probléme. Viete to podrobnejšie popísať ? Týka sa to len prehrania v PC, alebo sa to nedá prehrať vôbec ? Nejaký program sa dá nahrať a iný nie ? Možno to predtým fungovalo, žeby zasiahla SOZA ako na stužkové ?! To bol malý pokus o vtip. Nechce sa mi veriť, že komunita Ariva nenašla na Váš problém riešenie.
okap , October 24 2012 15:45:42
O Arivách a Zebrách sa môžme dlhšie porozprávať, aj na jednej aj na druhej strane su problémy, predajca zebry ich zrejme osobne nemontuje, tak nevedel odhaliť chybu. Poviem Vám že som predal a nainštaloval veľke množstvo Zebier a nenašiel som problém, teraz testujem Arivu 202E, vcelku sa tu cenu sa dá použiť ,ale aj tá mi zamrzla pri práci s Wifi Donglom
Luteran , October 24 2012 16:50:05
Pán okap vďaka za reakciu. Cieľom môjho článku bolo skôr poukázať na problémy okolo poskytovania služby Skylink ako riešiť to, či je nejaký prijímač lepší ako iný. Dnes je prijímačov na trhu a cez internet stovky, možno i tisícky modelov. Najdôležitejšie je pre bežného zákazníka, aby nemal problémy, ktoré mali spomínaní zákazníci. U tých Zabier vidím problém možno práve v tom, že sa to predáva kade-tade a aj slovko Ready slúži ako zaklínacia formulka pre zákazníka. Kúpte si Ready, je to síce omnoho drahšie, je to ale "certifikované" a nebudete mať ŽIADNY problém. "Samo sa to naladí a ešte to upečie a aj navarí". No a keď sa zo zábavnej roviny posunieme do vážnej, tak zákazník by mal vedieť hlavne o výhodách a nevýhodách prístrojov Ready a Neready t.j. UNI. Žijeme v dobe akej žijeme, tak práve klamlivo pretláčané prístroje Ready sú na trhu príkladom neistoty a zmätku.
Citron , October 24 2012 21:12:43
S tým nahrávaním to je tak, že Ariva 202 nahráva nejaký program na hdd či usb kľúč rozkódovane, čiže ak skylink zmení kľúč tak sa program v Arive dá pozerať, ale súčasne to pri nahrávaní zakóduje nejakým vlastným kódom, aby kôli "autorským právam" uvedená nahrávka nebola prenosná do PC a ďalej šírená. Takto vraj nahráva väčšina pvr prístrojov, či už sa jedná o televízory, alebo satelitné prijímače. O dvb-t nemám informácie, nejak sa o tom nepíše. Vynimkou sú linuxové satelitné prijímače a nejaká staršie modely hd prijímačov, napríklad Ariva 200, alebo Satelita, čo je v podstate vylepšený klon Arivy 200. U Arivy 200 tento "problém" nebol. Myslím, že aj Deep vedel nahrávať rozkódovane bez použitia vlastného kódovania. Asi pred dvoma rokmi som skúšal Arivu 200 a aj nejaký model DEEP-u, čo je tiež nejaký klon Arivy...To je vývoj...všeto sa robí pre skvalitnenie poskytovaných služieb, všetko pre zákazníka. Inak SkyLink ready prijímače nahrávajú kódovane a pri pozeraní z hdd prijímač používa kľúč, ktorý ťaha z karty, ako keby program išiel zo satelitu, čiže pri zmene kľuča sa už program pozerať nedá...ďalší dôvod, prečo SkyLink ready prijímač nesmie do domu. Inak diskusné fóra sú toho plne a niektoré internetové obchody túto informáciu uvádzajú ako prednosť prijímača, že nahrávka sa dá spracovať v PC a ďalej archivovať bez obmedzenia. Šak skúste na predajni niečo nahrať na Arivu 202 a pustiť v PC a ono to nepôjde (píšem samozrejme o kódovaných programoch) u FTA tento problém nieje. Možno zistíte, že zbytočne plaším a všetko funguje OK, určite nielen ja by som to s nadšením uvítal...Bye!
Citron , October 24 2012 21:17:35
A dovolím si ešte jednu poznámku, keď kupujem satelitný prijímač, tak ja osobne riešim, či je niektorý lepší ako iný a určite v rovnakej cenovej hladine kúpim prijímač čo vie pokiaľ možno toho čo najviac. Ale predpokladám, že vačšina zákazníkov toto pri kúpe z dôvodu prvotného nadšenia nerieši a až postupom času príde na to, čo prijímač nevie. A niektorí urobia to čo ja, predajú ho a hľadajú ďalej, šak to je, dobré nie? Predávať sa musí, aby bolo na chleba...napríklad. Bye!
Citron , October 24 2012 23:29:20
výcuc z jedného internetového obchodu:

Optibox Gekko je vybavený funkciou PVR pomocou ktorej môžete zaznamenať obľúbené programy na externý HDD či Flashdisk. Externý disk je možné pripojiť cez USB konektor, poprípade môže byť nahrávka uložená na sieťový HDD. Záznam je ukladaný v dekódovanom tvare a je možné ho prehrať v PC
Citron , October 25 2012 18:27:46
ťuk...ťuk...nikto nieje doma...?!smiley
Luteran , October 26 2012 07:13:55
Pán Citron, sorry, včera som bol celý deň na stretnutí Skylinku, vrátil som sa neskoro. Dokonca sa mi tam predstavil aj pán okap. Musím teraz zosumarizovať nové skutočnosti, ktoré tam odzneli. Pre užívateľov Skylinku sú mimoriadne nepríjemné a preto teraz pripravujem článok a iným veciam sa nevenujem.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,437
Najnovší člen: charleshicktw
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás