Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 04 2022 06:58:50
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

PUBLICISTA KOMENTUJE SOI a TÚ SR - AKTUALIZOVANÉ!

BLESKOVKAAle to trvalo!

Úrady SR 10.8.2012 "vyrobili" prvú oficiálnu informáciu vo veci vyšetrovania podvodu SERPO viď obr.

Výsledok je z pohľadu publicistu katastrofa a v podstate dokumentuje výsmech úradníkov voči daňovým poplatníkom - občanom.

Posúďte sami.Už dva mesiace orgány štátnej správy SR oficiálne upozornení Združením SLOVSAT " riešia " problém M77 versus zákazníci.

M 77 zákazníkom hrozí vypnúť STV a iné štátom povolené TV stanice, ak neuhradia servisný poplatok skr. SERPO.

Hlavným aktérom vo veci je SOI, ktorá ako prvá v rade chráni záujmy občana vo vzťahu spotrebiteľ - poskytovateľ služby.

Každému občanovi doporučujem skontrolovať si jej pôsobnosť na webstránke http://www.soi.sk/sk/SOI/Postavenie-SOI.soi

SOI dňa 10.8.2012 vydala oficiálne stanovisko k priebehu vyšetrovania SERPO viď obr.

Ak je tu SOI pre občanov, jej informácii by mal každý rozumieť.

Informácia SOI je ako kódovaná rozprávka pre Marťanov.

Skúsme si preložiť do občiansky zrozumiteľnej reči, čože to tá kopa úradníkov za dva mesiace roboty vyprodukovala.

V časti 1 Zmena VOP SOI občanom odkazuje.

SERPO je OK, boli ste informovaní v predstihu, je tam síce chybička u Towercom od 1.3. do 1.10.2008, ak chcete, otravujte nás znova, my to zašleme do odpadkového koša v Luxemburgu, radšej nás ale neotravujte!

Vážna otázka je, prečo sa SOI nezaoberala samotným SERPO, za čo zákazník platí 1,2 eur, prečo sa SOI vyhýba podstate problému, ktorý je v jej výhradnej kompetencii !!!

SOI občanom odkazuje, ktokoľvek si môže vymyslieť akúkoľvek službu a Vy ju musíte uhradiť.

Na dverách predajne bude informácia, Vstupom do predajne ste povinný uhradiť 1,2 eur servisný poplatok, už tomu rozumiete páni úradníci SOI ?!

V časti 2 Klamlivá reklama SOI občanom odkazuje.

Čo to vlastne ľudia od nás chcete, veď SOI nemá internet a keby aj, nemáme " impulz " pozrieť si stránku poskytovateľa služby a keby aj, nemáme školenie na použitie tlačidla Print screen.

V časti 3 Zákon o ochrane niektorých rozhlasových...SOI občanom odkazuje

Zisťovali sme, či nezneužívate doma Váš dekodér, t.j. satelitný prijímač, či ten nie je vo vlastníctve M77 a zistili sme, že nevieme, čo sme zisťovali, ale asi to bude v poriadku.

Vážna otázka je, prečo SOI nezisťovala u Rady pre vysielanie a retransmisiu licenčné podmienky STV a ostatných TV vo vzťahu k zákazníkom a riešila čo nemala !

V časti 4 Zákon o ochrane spotrebiteľa a zákon o elektronických komunikáciách SOI občanom odkazuje.

Cena SERPO je OK, môže byť kedykoľvek aj zajtra zvýšený, my v SOI to vrelo doporučujeme, keďže trh je voľný a ak sa Vám SERPO nepáči môžete sa ísť slobodne pozerať na STV do veľkej vrátnice v Mlynskej Doline.

Vážna otázka je, ako je možné aby úradníci v SOI nerozumeli elementárnej veci, že STV a TV so štátnou licenciou podliehajú regulácii, keďže zákazník zaplatil koncesiu, kúpil si vlastnú kartu a zariadenie a štát chráni jeho a teda svoj záujem.

Čo sa klamstva v reklame týka, neotravujte, to sme už vysvetlili v druhej časti, všetko čo od Vás dostaneme odstránime do Luxemburgu, nech sa tam s tým "pohrajú".

V časti 5 Zákon o elektronických komunikáciách SOI občanom odkazuje.

Keď už toľko otravujete, tak so zaťatými zubami prezradíme, že na vine je Towercom, ktorý Vám karty vypína, no a keď Vás to vypínanie otravuje, skúste otravovať našich kamarátov na TÚ SR, však oni s tým aj tak nič neurobia, hoci o tom dávno vedia .

Vážna otázka je, a vlastne vážne, rozprávka v časti 5 mi vyrazila dych, robia si z nás občanov úradníci SOI a TÚ SR srandu, alebo som blázon a tie prachy čo sa tam točia už všetkým otočili kolieska ?!

V časti 6 Zákon o vysielaní a retransmisii... SOI občanom odkazuje.

Nakoniec už nevieme čo povedať a preto píšeme len tak hala-bala.

Proste občania ste blbci, prečo pozeráte STV a iné TV cez satelit?

Prečo nebývate ako my všetci Vyvolení zo SOI a TÚ SR v Bratislave.

A keď už bývate v kadejakých tých "dierach" po Slovensku tak Vám treba, neotravujte naše ctené spoločenstvo a keď už ináč nedáte, sťažujte sa na Lampáreň a vlastne to je to isté, môžete skúsiť aj na Rade pre Vysielanie a retransmisiu.

Vážna otázka je, čo v skutočnosti robili úradníci SOI a TÚ SR, keď napokon len zopakovali to, čo im Združenie SLOVSAT oznámilo pred dvomi mesiacmi.

Boh nás ochraňuj od ľudskej primitívnosti a slabosti v rukách politikov a úradníkov.


Ing. Ján Luterán publicistaLuteran , August 15 2012 08:34:26 7 Komentáre · 4353 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

D2MAC , August 16 2012 12:21:42
Když zaplatím 14,40 eur, dostanu za to CZ+SK základní programy od Skylinku na jeden rok.
Když zaplatím 15,00 eur co by fyzická nepodnikající osoba (jinak to je 40 eur nebo taky 100 eur pro právnickou osobu) a stanu se tak právoplatným ROČNÍM členem sdružení SLOVSAT, co že vlastně za to dostanu jako protihodnotu? Mohl by mi tu někdo vypíchnout alespoň dvě / tři konkrétní výhody?

Asi si také založím sdružení, podmínky budou přibližně takovéto:
Každý, kdo přispěje alespoň 10 eur ročně na dobročinné účely a doloží mi to, dostane OP klíč 00 na providera 04 a bude moct bez servisního poplatku pod systémem cryptoworks sledovat základní CZ+SK stanice až do odstavení systému cryptoworks nebo do změny OP klíče.
Jelikož nemůžu zaručit přesnou dobu funkčnosti, budu férový a spokojím se se ziskem združení ve výši 0,00 eur / ročně.
jazer31 , August 16 2012 15:03:46
pekne si to napisal...v cervenom na solideurope, aj ked v zelenom na parabole ta uz nik neuvidi?
dunehawk , August 16 2012 15:45:01
:-) vy dvaja ste co za vtipkari? ste v skylinku na trvaly pracovny pomer alebo na zivnost? to chce velku fantaziu porovnat clensky poplatok v profesnom zdruzeni so servisnym poplatkom. Tak ak to treba D2MAC vysvetlit, tak profesne zdruzenie zdruzuje fyzicke alebo pravnicke osoby, ktore sa rozhodnu stat jeho clenom dobrovolne. To znamena, ze ich nikto nenuti a nevyhraza sa im vypnutim karty. Kdezto servisny poplatok je spojeny s vyhrazkou vypnutia karty. To je asi zakladny rozdiel. A vyhody clenstva? Tak napriklad z clenskych poplatkov sa mozu clenovia kolektivne branit, to znamena, zaplati sa sudny poplatok len raz a clena zastupuje na sude zdruzenie a nemusi sa clen branit sam. Keby ste aj tak nechapali co je profesne zdruzenie, tak si dajte do googlu Cech kominarov, Lekarsku komoru, Zdruzenie predajcov plynovych kotlov, Asociacia internetovych obchodov a podobne. A pozrite si aj clenske poplatky...
D2MAC , August 16 2012 20:00:06
Aha, takže profesní sdružení...fajn.
A jaká že je to pravděpodobnost úspěchu v soudním sporu proti M77 alias proti servisnímu poplatku? Souhlasím a beru to, když se někdo sdružuje proti něčemu, kde se dá vyhrát - ale tady? Toto je tak maximálně narychlo zrobená kamufláž na obhajobu prodeje necertifikovaných přijímačů, nic jiného, která v lepším případě (že vůbec někdy k nějakému soudnímu sporu dojde) povede k dalším výdajům důvěřivých a ze servisních poplatků znechucených členů ve sdružení SLOVSAT... Účast je dobrovolná, takže směle do toho! - přispívejte, jak je libo, mé finance to naštěstí nejsou...mě pan Ing. Luterán nepřesvědčil ani jediným argumentem.
okap , August 16 2012 20:30:05
mac, certifikované aj necertifikované boxy idú a pôjdu dlho, predseda združenia má svoje muchy , ale ak bude STV za servisný poplatok, tak budem členom aj za 20€ ročne , lebo nemienim sa dívať na to ako štát SR/ nie M77/ okradol svojich daňových poplatníkov o televízny signál - to je môj skromný názor a ten neber členom OZ
alfasex , August 17 2012 12:27:36
D2MAC: smiley
mohyla , August 20 2012 13:28:24
@alfasex

skrachovany pravniceka ty tu co vyzmurkavas ? uz si domasiroval masarikovi z abcomu kakáčik ? som pocul ze si dostal ako socka zadarminko abshitobox 550 za uspesne zmanipulovane hlasovanie na kecal fore parabola.cz smiley

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,437
Najnovší člen: charleshicktw
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás