Home · Články · Fórum · Luterán Blog June 19 2024 09:00:29
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

KTO ORGANIZUJE SERPO A READY CHAOS ?! časť 2.

Žijeme v EUVerejnoprávna STV SAT vysielaná od roku 2001 používa kód Cryptoworks a má na Slovensku cca 750 000 kariet.

Počet rodín pripojených na priamy zdroj signálu cez satelit je však omnoho väčší.

Okrem individuálneho príjmu jedna karta v STA zásobuje signálom desiatky až stovky rodín.

Distribútori kariet SLOVAKLINK, CS Link, Skylink pri kúpe karty zaplatili licenčný poplatok firme Philips, neskôr Irdeto a užívateľ si slobodne kúpil na trhu satelitný prijímač s čítačkou karty vďaka koncesionárskemu poplatku.

Snaha distribútorov kariet o predaj akože licencovaných Cryptoworks prijímačov sa vždy minula účinkom.

Boli predražené, nedokázali reagovať na požiadavky trhu a distribútori si uvedomovali, že sa ich predajom vystavujú porušeniu zákonov.

Obmedzovali súťaž na trhu, zaváňali kartelom a hlavne tu bol zásadný rozdiel oproti plateným formám SAT TV.

Vysielanie bolo založené na verejnoprávnych programoch a teda peniazoch koncesionárov a súkromných televízií, ktoré si programy hradili z vlastného.

Tieto televízie zo zákona a cez licencie mali záujem o to, aby čo najviac divákov, čo najrýchlejšie a čo najlacnejšie získalo prístup k ich programom!

Celé to fungovalo dobre, nakoniec o tom hovoria aj impozantné čísla, veď v ČR a SR je cca 2,4 milióna kariet.

Našli sa však šikovní "podnikatelia".

K základným štátnym programom ZADARMO prilepili platené programy a sľubovali, že tie ZADARMO budú logicky zadarmo stále.

Z predaných kariet a z distribúcie programov ZADARMO mali zisk a dotovali platené programy, ktoré sa ale príliš neujali.

Oni napriek tomu rozširovali a kombinovali platené programy, od Šavla do Pavla, vysielali ich dvojito a nakoniec prišli na geniálny plán.

Firmu akože predajú do daňového raja veľkovojvodstva, ušetria tým majland na DPH a nakoniec čerešnička na torte, zavedú servisný poplatok za nič.

Aby to ale ako nič nevyzeralo, najprv vymysleli Ready prijímače.

Tie budú mať tzv. certifikát ničoho.

Vyzeralo to byť geniálne.

Dohodne sa kartel.

Zopár preferovaných predajcov bude dodávať akože Ready prístroje, tie budú riadne predražené a systém sa nastaví tak, aby Ready prednostne fungovali a iné UNI čo fungovali doteraz nefungovali.

No ale našťastie prejavila sa mentalita ľudí.

Jeden predajca vedel ako na to a mal "certifikát " z večera na ráno, iný nevedel, čakal celé mesiace a medzitým už bol dvadsiaty v poradí.

A tí pred ním už veselo dovážali Ready, Neready, Klony, Neklony len balené v rovnakých krabiciach.

Skutočný certifikát je iba jeden a ten sa volá CE.

Pravdaže, popri CE si ešte môžete legálne nechať spárovať karty a prijímače a budete zákonom chránení.

Potom je to už ale rýdzo platená PAY TV, z tej musíte štátu odvádzať percentá a môžete si navymýšľať ceny, programy, servisné i neservisné poplatky aké len chcete.

Sídlo si môžete zaregistrovať aj na Marse, ak to predplatiteľom bude vyhovovať.

Čo sa však STV a licencovaných SAT TV týka, tie ešte stále spadajú pod kontrolu, vôľu a majetok občanov - koncesionárov ZADARMO.

Priatelia, buďte občiansky Ready !

Ing. Ján Luterán publicista
Luteran , July 22 2012 20:25:27 19 Komentáre · 6295 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

satelit1 , July 22 2012 22:39:35
Zdravim p.Luteran.Uz som si stokrat povedal,ze sa nebudem zapajat do diskusii ohladom Skylinku ale chcem Vas aspon takto podporit v boji s veternim mlynom M77.To co v poslednej dobe vyvadzaju je uz naozaj za hranicou slusnosti.Vybrali si na svoje experimenty to nejnevhodnejsie obdobie.Akosi nedomysleli,ze sa ludia cez dovolenku odpoja od signalu na tyzden-dva alebo pridu cez vikend na chalupu a tam ich vecer na obrazovke namiesto tv novin uvita hlaska kodovany kanal.Pravdepodobnost,ze sa dovolate na ich servisnu linku ktora je asi najdrahsia v EU sa rovna vyhre v lotto a to,ze dost ludi ma chalupu v miestach kde je problem chytit signal v mobile a nie to este dvb-t (prave preto maju satelit) situaciu este viac komplikuje.Takze si to hned po vikende zlizne chudak predajca alebo monter ktory samozrejme za nic nemoze.Pisat o certifikovanych prijimacoch ani nema vyznam...Skylink Vas doslova nuti si kupit Daciu aj ked ste si nasetrili na Mercedes.To,ze prijimac s nalepkou Ready ma uplne rovnake menu a dialkovy ovladac ako maju cinske sroty ktore kupite na Ukrajine za 40euro tiez o niecom svedci...
Dalo by sa pisat o vsetkom moznom,aj o tom ,ze nie je den aby si neprisiel kupit kartu Vymena niekto kto uz zaplatil servisny poplatok a ked ho na to upozornite tak odpoved je stale rovanaka..."som sa bal aby ma nevypli,viete ide olympiada... alebo, deti maju prazdniny tak nechcem riskovat,ze nepojde tv" a pod.Predpokladam,ze len za tie platby ktore im teraz stovky vernych zakaznikov zaplatili omylom "za nic" mozu bezproblemov prevadzkovat tu ich Servisnu sluzbu minimalne rok a ten ich milion euro co vyberu kazdy mesiac v podobe serpo si mozu kludne odkladat na horsie casy.
Ked budte najblizsie sledovat F1 z Monaka cez dvb-t ,pretoze Skylink prave nieco testuje a Vam nejde karta a popritom premyslat nad tym kde ludia beru na tie jachty v pristave tak sa pozrite ci niektora nema meno SERPO...
Luteran , July 22 2012 22:52:28
satelit1 zdravím Vás a ďakujem za podporu. Tiež Vás ale prosím, nerezignujte a buďte aktívnym napríklad aj tým, že budete pripomínať všetkým okolo odbornú podstatu problému. Ja osobne mám tiež podiel viny na danom stave a to tým, ako som stále hovoril o vzniku profesionálneho Združenia predajcov SAT TV a nedotiahol som to do konca. Teraz už Združenie SKOVSAT existuje, avšak medzitým sa podvod SERPO a READY rozrástol do neuveriteľných rozmerov. Majú peniaze a manipulujú verejnú mienku. Ak sa neprebudia poslední profesionálni predajcovia SAT TV, bude to veľmi ťažké, hoci som stále optimista. Prajem Dobrú noc.
apx , July 22 2012 23:16:26
drzim vam palce pan Luteran v tom co robite... konecne sa niekdo postavil za bezneho cloveka
Luteran , July 23 2012 14:45:19
apx, ďakujem za uznanie.
okap , July 26 2012 15:20:16
Novéinformácie z ČTÚ http://www.parabola.cz/clanky/4708/ctu-m77-group-splnila-povinnosti-a-servisni-poplatek-muze-zavest/
Luteran , July 26 2012 18:32:04
Pán okap, vďaka za odkaz. Uvedený článok na Parabole nič nehovorí k podstate problému. Je to iba zmes pozliepaných citácií hovorcu, ktorý zrejme ani nevie, k čomu sa vyjadruje. Navyše to celé ešte " smrdí" skutočnosťou, že uvedený pán hovorca donedávna "nahovoril" dosť hlúpostí keď bol zamestnaný u jednej zo SAT PAY TV. Tá má logicky veľkú radosť zo zavedenia SERPO. Na mieste pána hovorcu by som radšej nič nehovoril a odstúpil. V ČR by mala hlavne hovoriť verejnoprávna ČT, Rada pre rozhlasové a TV vysielanie, no a potom príslušné štátne orgány a nakoniec hlavne občania.
okap , July 26 2012 20:21:44
František Malina pracoval ako tlačový hovorca UPC ČR do novembra 2011. Nápadne sa mi to podobá na alibistické vyjadrenia kompetentných slovenských hovorcov. Osobne čakám už len na vyjadrenie ČT. Logicky ba mala M77 znížiť poplatok za satelitné vysielanie ČT, keď ho budú čiastočne platiť občania. Proste sme banánové republiky...
Luteran , July 26 2012 22:10:15
Pán Okap Malinu nechajte Malinou, títo ľudia sú iba miniatúrne figúrky v prednej línii. Vec SERPO je veľmi nebezpečná hra, bude tu mnoho podaní na súd. Doteraz už množstvo ľudí neoprávnene zaplatilo 14,4 eur a pritom si aj urobilo Výmenu karty. Na vyjadrenie ČT a STV tiež netreba čakať s akousi posvätnou nádejou. Vyjadrenie STV už predsa máme, bol to HNOJ a skončí to na súde. Vyjadrenia STV a ČT sú však veľmi dôležité, aby sme demaskovali kvalitu ľudí fungujúcich v týchto verejnoprávnych inštitúciach za peniaze daňových poplatníkov.
jazer31 , July 27 2012 17:39:33
pan luteran, zverejnite na vasom webe termin sudneho pojednavania vo veci serpo? kedy bola podana zaloba? rad pridem na prve pojednavanie ako nestranny divak, ak vobec nieco bude.smiley
Luteran , July 27 2012 18:57:47
Pán jazer termín zverejníme. Je toho však dosť veľa a preto nebuďte len nestranným divákom. Čo tak pomôcť veci. Ja mám napríklad cez víkend za úlohu pripraviť podanie na súd vo veci porušenia Smernice EP a Rady 2009/140/ES a 2007/65/ES. A pritom neviem, či to budem stíhať. Pozrite sa na to paralelne a napíšte mi svoj názor. OK ?
jazer31 , July 27 2012 19:32:11
pozriem na to nielen paralelne ale aj v serii a z toho vyplyva ze sudne trovy plati ten, kto prehra sudny spor...co myslite, kto to bude??? som zvedavy na termin podania zaloby a nasledne sudneho pojednavania...ci vobec budem mat kde ist!
Luteran , July 27 2012 20:48:22
Pán jazer, keď budete mať čas, preštudujte si nasledujúci materiál http://www.europarl.europa.eu/meetdocs/2004_2009/documents/cm/702/702325/702325en.pdf Zaujímala by ma Vaša reakcia.
Luteran , July 28 2012 08:39:48
Pán jazer, žiadna reakcia na http://www.europarl.europa.eu/meetdocs/2004_2009/documents/cm/702/702325/702325en.pdf ? Asi Vám to mierne vyrazilo dych, však ? Nevadí, pripravím podrobnejší materiál v článku. A to všetko kvôli tomu, aby sa aj ľudia ako Vy, ktorí pochybujú o svojej pravde presvedčili, že ak naozaj cítia, že sú v práve, tak nech nerezignujú.
jazer31 , July 28 2012 14:42:16
pan luteran, co tarate ze mi nieco vyrazilo dych, jednoducho nemam cas a nemusim reagovat ako vy chcete! co si to dovolujete? pod zamienkou starych a neaktualych informacii idete do boja? ved to je na smiech! som zvedavy na termin podania zaloby. zverejnite ho???...apropo, a sudne pojednavanie pochybujem ze vobec bude!
Luteran , July 28 2012 17:39:32
Pán jazer ak tu niekto tára, ste to žiaľ Vy. Dal som Vám možnosť, šancu vyjadriť sa ku konkrétnej veci a tou bola moja osobná petícia, ktorou som ja ako osoba donútil štát SR dodržať zákon Ticho ste boli asi preto, lebo celému problému nerozumiete. Súdna žaloba je pripravená, to je ten najmenší problém, podáme ju a možno nie jednu. Tú moju petíciu som Vám dal ako príklad toho, že nemusíme všetko riešiť cestou súdu. SERVO podvod a s ním spojené viacnásobné porušenie zákonov EÚ nám umožňujú zopakovať petičnou cestou to, čo som už raz dosiahol sám, Teraz je to ešte jednoduchšie, keďže petíciu podporia masy oklamaných euroobčanov. Takže ja si naozaj voči Vám dovolím konštatovať, že Vy sám vo veci SERPO nemáte najčistejšie úmysly. Vy proste iba tak " sondujete " a " vŕtate ".
jazer31 , July 28 2012 18:08:22
dakujem za odpoved p.ing.luteran. viem kto a co ste zac! zverejnite termin podania zaloby.
Luteran , July 28 2012 18:53:55
Pán jazer, to je fajn, že Vy viete kto som ja zač, problém je v tom, že ja neviem kto je to jazer31. Môže to byť slušný človek, len málo študujúci, môže to byť lapaj provokatér a nakoniec možno iba človek čo má hobby pýtať sa kadekoho na termín podania žaloby. Čo má ten jazer 31 v skutočnosti za lubom nevedno.
mohyla , July 30 2012 20:06:38
@jazer31 - luteran len blafuje a kope nozickami aby si pred svojimi zakaznikmi (rozumej pred tymi co oklamal bludmi ze ice karticka im pojde spolahlivo v arivach) obhajil velky podvod. on bude najlepsi a najsamvacsi bojovnik proti veternym mlynom

@STBACIK Janko

boj za to aby ostal prelamany system cryptoworks zachovany mi pripomina boj za zachovanie petrolejok v casoch elektrifikacie ..
kazdopadne bez debilkov a rojkov by bol tento svet tak nudnýýýýý smileysmiley
Luteran , July 30 2012 21:47:15
Pán mohyla pre Vás agentov ŠTB je metóda, ktorú tu prezentujete charakteristická. Aby ste ľudí zmiatli klamete, zavádzate. Nám neide o žiadny Cryptoworks a tobôž o akési platené programy. Tie nás vôbec nezaujímajú. My dosiahneme to, za čo si platíme koncesionárskymi poplatkami. A Vy ak chcete mať čistú platenú PAY TV, majte si ju. Budeme Vám v tom pomáhať, aby ste sa čestným spôsobom uživili. Otázne je, či ste toho vôbec schopný. Do Vašej špiny a podvodov nezaťahujte ľudí, ktorí s tým nechcú mať nič spoločné. Žiaľ, mnohí Vám už poslali milióny a Vy sa cítite byť na koni. Nám neostáva nič iného iba trpezlivo vysvetľovať pravdu a v zmysle demokracie poukazovať na Vaše klamstvá, keďže mazať ich by bol prejav slabosti.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 3
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 18,111
Najnovší člen: ge3rasHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás