Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 11 2023 17:19:22
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

VIANOČNÉ SAT SÚPRAVY PRE ZÁBAVU I POUČENIE

SAT MYSTERYPredaj a inštalácia satelitnej techniky by mali mať pevné základy v profesionálnom prístupe, keďže tu ide o celý rad dôležitých rozhodnutí a väzieb, či už technických alebo právnych.

Je preto zábavné i poučné vidieť, čo všetko sa v tejto oblasti deje na tom našom milom Slovensku. Satelitní profesionáli najprv žasli, aby neskôr pochopili kam sa uberá novodobý satelitný biznis. Milí moji, zvykajte si.

Aj keď pravdupovediac ani ja sám neviem, či v tomto prípade išlo len o neznalosť, blbosť, či o marketingový ťah na najvyššej úrovni. No ale, k veci.

Pohľaďte na ten inzarát. Zákazníka láka na LNB Twin konektor, dobre , chybička sa pritrafí. Konektor a konvertor sú ale dve veci.

Tvrdiť však, že ide o prepojenie LAN káblom vrátane koncoviek, hoci na obrázku je RS 232 už nie je o preklepe. Je ale možné, že ktosi len chcel zo sériovej pomalosti urobiť Tatranskú strelu. Ej prefíkanci jední !

Parabola s protikoróznou úpravou je tiež dobrý ťah, hoci by bolo zaujímavé vedieť, čo tým autor myslel oproti každej inej parabole.

Výstup 12/50 mA sa tiež zákazníkovi hodí, len či autor textu vie, načo ?

Aby som ale len nekritizoval, pochválim autora za to, že nešpekuloval a pravdivo uviedol fakt o tom, že karta je zdieľaná oboma prijímačmi. A vlastne toto je jediné veľké plus inzerátu.

Či ale celé to " čudo" bude zákazníkovi fungovať, to je veru otázne. Teraz ale nemyslím na to, že by tie "mašiny" naozaj odborne znalý človek nedokázal rozbehať. Možno by to aj nejaký čas fungovalo.

Neviem si len predstaviť, ako priemerne zdatný užívateľ rozoberá konektory RS 232 a prepája ich cez stenu. Keby ste o tom celom niečo vedeli, dajte mi vedieť.


Luteran , December 09 2011 11:35:23 4 Komentáre · 3921 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Citron , December 13 2011 21:13:38
A men vŕta v hlave čo na to CSkylink...šak dajte priestor aj im, nech sa vyjadria...lebo iné je niečo také doma piecť pekne pod pokrievkou a niečo iné je sa tým VEREJNE vystatovať...ta to musí mat niekto buď riadnu odvahu, alebo je riadny...
Luteran , December 13 2011 23:48:15
Citron, priestor na slobodné vyjadrenie sa tu je, nikto sa však zrejme nevyjadrí. Zdieľanie karty pre vlastnú potrebu je nenapadnuteľné, problém je skôr v technickej realizácii a funkčnosti tejto " podarenej " zostavy. Najlepšie by bolo poznať názor niekoho, kto si to kúpil. Mám ale dojem, že to do predaja asi ani nešlo a celé to bola buď iba reklamná bublina, alebo nevydarený pokus.
jopo166 , December 16 2011 23:52:53
osobne som take niečo nikomu nenapajakl neni to 100 percent funkčne a chodiť furt opravovať sa mi to potom nechce chodiť cez lan nepoviem ale takto určite nie a aj ja strašne pochabujem že to bolo niekedy v predaji je to fakt lakadlo len jak pišete
Luteran , December 17 2011 11:39:04
Jopo166, na to, aby sa niečo mohlo potvrdiť na 100 % je treba dôkazy. Zatiaľ je dôkazom inzerát a tiež tvrdenie pracovníčky v predajni, že o súpravy bol obrovský záujem a všetko sa predalo hneď v prvý deň. Takže teraz hľadáme majiteľov týchto zostáv i montérov, ktorí ich montujú. To všetko len kvôli tomu, aby sme sa my profesionálni predajcovia satelitnej techniky a aj zákazníci poučili. Jopo166, tiež je dobré vedieť, že ani Vy by ste takéto súpravy nemontovali, za čo Vám patrí uznanie.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 15,619
Najnovší člen: eduartheot
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás