Home · Články · Fórum · Luterán Blog July 19 2024 09:51:26
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

CS SKYLINK A ZAMOTANÉ PARABOLY. Časť 3.

Žijeme v EUJe tu december 2011 a veci okolo predaja satelitnej techniky sú riadne zamotané.

Predajcovia bielej techniky a PC nám závidia, že my predáme aspoň niečo a my zasa nadávame, že sa nám predáva mizerne.

Je to naozaj tak a ak áno, aké sú príčiny ?

Prvou a zásadnou je pojem kríza, ktorá už takpovediac ako mediálna bublina narástla do obludných rozmerov. Ľudia nakupujú iba nevyhnutné produkty a čakajú na akýsi zázrak.

Druhým problémom je otázka, či už trh nie je nasýtený satelitnou technikou.

Pravdaže nie je, veď keby veľkí hráči prispôsobili informačnú a reklamnú kampaň pomerom na trhu, výsledkom by bolo okamžité oživenie trhu.

Namiesto toho vidíme fádne opakujúce sa, nič nového nehovoriace reklamy. Aj pekná pekne klopajúca kočka sa časom zunuje, ba možno až otravuje.

A pritom v domácnostiach by sa zišiel druhý, či tretí satelitný prijímač, v dome aj štvrtý a mal by byť už aj HD, len to treba vhodne spropagovať.

CS Skylink akoby na to rezignoval.

Dám im tip.

Kdesi na juhu EÚ som fotil paraboly, antény, elektrické drôty a modrú oblohu k tomu. Pripojil by som ešte slogan. Ľudia neblbnite, užívajte si slobodu, nenechajte si zamotať hlavy.
Luteran , December 04 2011 10:49:22 12 Komentáre · 4165 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Citron , December 04 2011 20:50:15
Ja som dnes v jednom reklamnom letáku nemenovanej predajne elektro videl za 199 komplet 2 satelitných prijímačov zo 60-kou parabolou a JEDNOU Cslink kartok a prepojovacím káblom RS 232, kde sa výslovne píše, ža v tomto komplete sa jedná o ZDIELANIE jednej dekódovacej karty. Že by to bolo niečo nové...reklamnoinformačná kampaň na oživenie trhu, že sa to konečne dá už i verejne oficiálne kúpiť v obchode na základe letáku, čo som dostal do schránky? To sú veci, na niektorých fŕach, keď to človek spomenul, tak dostal ban a tu toto. Čo vy na to...ako to teda s tým zdieľaním je?
Luteran , December 05 2011 08:41:22
Citron, asi ste ma inšpirovali na ďalší článok. Inzerát som zatiaľ nenašiel, pozriem si ešte veci v schránke.
Luteran , December 05 2011 10:08:25
Citron, našiel som, je to prekvapujúce, avšak asi to má aj logické vysvetlenie, chlapci sa zrejme potrebujú zbaviť prijímačov. Ináč už dávno predtým sa podobné akcie robili vo veľkých obchodných reťazcoch a aj v Metre a pod. Rozdiel je asi iba v tom, že tu je verejne prvýkrát zvýraznený pojem zdieľanie.
jopo166 , December 05 2011 18:04:02
Nechapem ako možu predavať prijimače aj z rs 232 kablom a garantovať nanich zdielanie určite to budu bud opticumi alebo amica zdielanie karty nefunguje tak ako by malo na takych prijimačoch aj ked samozrejme že nejako to ide to predsa niesu linuxi kde sa da garantovať zdielanie.
Luteran , December 05 2011 19:08:08
Citron, ten inzerát je tak trocha aj zábavný. A to nehovorím len o cene 199 eur ! Sranda je aj v samotnom texte a zábava bude pokračovať aj so súpravou pri jej praktickom zapojení. V texte sa hovorí o prepojení LAN káblom s koncovkami a na obrázku je RS 232. Verím ale, že mnoho ľudí tomuto "zázraku" podľahne. Reklama je reklama.
Citron , December 06 2011 22:51:08
Ta oni to predajú, potom tam budú ľudie chodiť a vypitovať sa predavačov, že čo s tým, že to nefunguje...som zvedavý ako sa to bude reklamovať a tuším, že ostrejšie povahy pôjdu aj na SOI, a možno niekto aj mne zavolá, aby som sa na to prišiel kuknúť, že to nejak nefunguje. A ja nepôjdem...smiley(
Luteran , December 07 2011 20:51:20
Dnes začali predaj, bol som odcestovaný, nemal som čas ísť sa na ten "zázrak" pozrieť. Zajtra sa tam "mrknem".
jopo166 , December 07 2011 22:04:20
Vieme ako funguju multirom opticumi na 2TV tak všeliako a toto bude pravdepodobne ešte horšie.Zišlo by sa foto skriniek.
ON , December 08 2011 12:03:59
V texte na zmieňovanom letáku je uvedený aj posledný inovatívny výrobok v oblasti satelitnej techniky: "LNB Twin konektor". Asi sa jedná o predvianočný úsmevný leták, ktorý nás má pobaviť. Dobre som sa pobavil.

http://www.okaycz.eu/fileadmin/user_upload/letak_okaysk/letak.pdf
V zostave 2x satelitný prijímač Big Sat BS- S67CR (220x153x49). Jedná sa o SD prijímač MPEG2. Zdielanie je možné len starým spôsobom pomocou RS232 (LAN nie je ani kam pripojiť, konektor RJ45 Ethernet chýba). V dobe rozširovania možnosti sledovať HD programy, dosť podstatný nedostatok.
jopo166 , December 08 2011 16:30:19
Je to prijimač na urovni tich najlacnejšich prijimačou z chabou podporou zdielať ako tak vie je zhruba na urovni najlascnejšich opticum 4060cx avšak podporu taku nema ani zdaleka.Inak za 200 eura sa už da kupiť aj jkomplet z 2 kartami preto to ani za dajaku velku akciu ja nepovažujem je to najlacnejši prijimač jak som pisal
Luteran , December 09 2011 07:26:12
Včera ráno o 9.00 som sa ako bežný záujemca informoval v jednej z predajní o uvedenú zostavu. Bolo mi povedané, že súpravy už nemajú, keďže sa deň predtým všetko okamžite predalo. Záujem bol vraj ohromný. Potom sa predavačka priznala, že počet predaných súprav bol 4 !!! Nechcel som tlačiť na pílu, ale možno boli predané 2 a možno žiadna, takže tak. Cieľom takýchto akcií teda nie je skutočný predaj, je to novodobá forma reklamy ako prilákať ľudí do predajne. Človiečik tam pribehne, lákadlo je už akože predané , no a predavači mu " tlačia do hlavy iné kareláby". Pokiaľ existujú blbí ľudia, funguje to.
jopo166 , December 09 2011 17:16:03
Mate pravdu pan luteran bude to tak .Dnes som bol v servise na emisnu a normalne servisny technik nechcel povedať človeku cenu opravy že mu ju povie aš ked bude auto opravovať zrejme aby si nezmislel odijsť niekam inam kde auto opravia lacnejšie ale nie vo všetkych servisoch to je tak.Kriza a ludia su naučeny beťarčsky rozmyšlaťsmiley

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 18,427
Najnovší člen: slboVHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás