Home · Články · Fórum · Luterán Blog April 19 2024 20:45:53
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

KAMŽE SI SA TO DOSTALA MILÁ NAŠA "PARABOLA"

Žijeme v EUPriznám sa, ani už neviem odkedy som v kontakte so serverom Parabola. Písal som tam nejaké články, diskutoval som tam do noci. Boli časy kedy to naozaj stálo za to. Aj sa iskrilo, ale jednoducho to tam žilo. Potom tam poodchádzali odborníci a zostali tam len kadejakí nazvime ich naháňači reklamy a sledovanosti. Prípad Fogo je dostatočne známym. Vtedy sa ukázalo, že Parabola je jednoducho zle spravovaná a ide cestou bulváru. No ale klamal by som, keby som nepriznal, že sem-tam k nej zakuknem, či sa niečo nezmenilo k lepšiemu. A aj sa mi zdalo, že áno. Opak je pravda. Objavil sa tam článok Kvalita techniky včera a dnes. Mal hlavu i pätu, len mi na ňom čosi " nevoňalo ". Ako starý prispievateľ, ktorého články dodnes svietia na Parabole som si dovolil článok v diskusii zhodnotiť. OK, nevadia mi " jedovaté žihadlá Nickov". Vadilo mi, že autor nebol schopný reagovať. No a dnes ráno mi moja milá Parabola uzamkla prístup do diskusie. Mal by som od nej vysúdiť čas a tisíc slov, o ktoré ma obrala? Nie, blbosť. Nech si žije v svojom temnom virtuálnom svete. Pre istotu ale prikladám príspevok, ktorý bol nad sily nie Paraboly. Tá chudáčka za nič nemôže. To jej chlapci Z Paraboly zastrihli do demokratických krídelok a ktohovie, či sa ešte spamätá.

Zakázaný príspevok do diskusie na Parabole dnes ráno cca 7.20

Ja Pitomec HiFiOK. Je možné, aby niekto z týchto bol pán Kovář, ktorý napísal článok čo má hlavu a pätu, hoci so špekulatívnym úmyslom? Neexistuje. HiFiOK napísal... "ještě se najdou lidé kteří se nechtějí hrabat ve sračkách (mj. Ariva)". Pitomec napísal..."Ari-šrot se bohužel rozsype už po týdnu". Ja napísal..."při ceně z.k.u.rvené podobnými eshopy" Títo chudáci Nickovia napíšu, čo im len napadne. Nemajú tváre, nemajú charaktery, ich slová nemajú žiadnu hodnotu. Otázka je, či majú kúsok filipa, keď im nedochádza, že vlastne robia tým Arivám a Fergusonom obrovskú reklamu. Ak niekto napíše z blbosti alebo v zúfalstve ako sa prijímače prehrievajú, ako odchádzajú tunery, ako nič nemôže fungovať a skutočnosť je opačná, nikto ich neberie vážne už ani vtedy, kedy by bol naozaj nejaký problém. Pán Kovář sa neozval, zrejme sám najlepšie vie prečo. Je možné, že ja som výnimka a som tu na Parabole registrovaný pod vlastným menom ako jediný? Prosím admina, umožnite pánovi Kovářovi reagovať.

Pozn.
Diskusný príspevok má časovú postupnosť zdola nahor
Luteran , October 27 2011 08:37:39 20 Komentáre · 5650 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

cabnak3 , October 27 2011 16:08:55
Ale ako to na parabole vlastne funguje s registraciou? Ja som sa este davnejsie chcel ist registrovat ale mi napisali, ze to ma musia specialne schvalit a nakoniec ma ani neschvalili tak som sa na to vykaslal. Teraz pozeram, ze Vas zablokovali, tak ci to je nejaky klub vybranych diskuterov alebo? Lebo prispievatelov je tam vela a bezne pisu aj urazky a hocico.
istvan , October 27 2011 17:45:34
Nechápem prečo by tento príspevok neumožnili poslať do diskusie?
Luteran , October 27 2011 18:30:58
Cabnak3, vzhľadom na to, že som na Parabole zaregistrovaný odjakživa t.j. cca 15 rokov, tak ani neviem ako to tam prebieha. Aby som nemohol pokračovať v diskusii, keďže z toho mal niekto obavu,tak ma zablokovali. Urobili to jednoducho. Zabránili mi v diskusii tak, že ma dali na Black List s tým, že som porušil pravidlo 1, čo je urážet, pomlouvat a vyhrožovat čtenářům webu parabola.cz, tj. jednotlivcům, firmám a administrátorům fóra. Je to iste správne pravidlo, pokiaľ ho dotyčný naozaj poruší. V mojom prípade sa im to hodilo na zabránenie pokračovania v diskusii, keďže som žiadne pravidlo neporušil. Všimnite si, ako celú vec naaranžovali. Chlapík Ja, čo sa vydáva za pána Kovářa si riadne otvorí ústa a mne už znemožnia odpovedať. Totalita jak remeň!
Luteran , October 27 2011 18:44:11
Istvan, dôvod som už napísal, najlepšie urobíte, ak si to pozriete na Parabole. Celé sa im to zosypalo vtedy, keď som im začal "vŕtať" do toho článku. Ten sa mi sprvoti aj celkom pozdával, niečo mi tam ale vadilo. Pri druhom čítaní som už rovno písal svoje pocity tak ako ich vidíte tu hore. Žiaľ, trafil som klinec po hlavičke. Celý ten článok bol účelový. Tváril sa neutrálne, avšak cielene dehonestoval najviac predávané Arivy zdôrazňovaním klamlivých informácií. Autor si to uvedomoval a mal obavu reagovať. na konci to zobral na seba Nick Ja, použil pár pervezností, chlapci ho pochválili a mne blokli možnosť odpovedať. To je všetko.
havlik , October 28 2011 10:35:19
Nejste už tou parabolou v redakci nějak posedlí? Tak si říkám, že mnoho zde diskutujících by bylo třeba proplesknout. Já bych řekl že to byl opravdu ojedinelý případ s tím banem, možná vymyšlený, aby tady bylo o čem psát.
Luteran , October 28 2011 11:13:09
Pán Havlik, neurazte sa, aj keď som dosť otrlý, Vaše výtky som akosi nepochopil. Kto vymyslel aký ban? Snáď detičky na Parabole, tak to smerujte k nim. Alebo si už fakt my Češi a Slováci nerozumieme ani v tak významný deň ako je dnešný ?
minister , October 28 2011 14:58:31
ked sa ti nepaci co sa tu pise naco si sem dosiel a citas to tu a este aj prispievas?
Luteran , October 28 2011 15:27:20
Pán "minister ", nikoho tu neodháňame. Ja som tiež možno pána Havlíka nepochopil. On asi myslel na to, že ten ban mi chlapci na Parabole udelili preto, aby sa im zvýšila návštevnosť. Možno na tom bude kúsok pravdy. No ale potom by to už bola nie katastrofa, ale začiatok konca. Pravda, netreba brať všetko doslova. Hlavne žiadne urážky a ak niekto kritizuje, neznamená to, že je to nepriateľ. Môže to byť naopak priateľ, ktorý Vám chce pomôcť.
jopo166 , October 28 2011 20:46:26
Tie tunery v arivach naozaj odchadzaju je to ich časta zavada a aj sa dosť hreju značka ferguson uš davno nieje čo byvala ludia ich však kupuju aj tak ta ariva a opticum 403p je približne na stejnej urovni v kvalite v arivach odchadza ten tuner často su toho plne fora .Kvalitou k prijimačom vantage ako aj k prijimačom humax sa ariva nevirovna vtom ten pan Kovar neklame.Uvedeny pan Kovar je odbornik jak na satelitne prijimače tak na terestrial zvlada aj opravu prijimačou pokial viem zvladne aj lahšie opravy teliek napisal viacere dobre članky na Parabolu aj inam.Aj ked tam pan kovar napiše 100 člankou že ako su arivi nekvalitne aj tak sa predavať budu.Ludia nemaju peniaze preto kupuju ako arivi tak opticumi a aj to tak budu robyť dalej.Parabola dava BAN dos šasto možno unahlene ale ktomu prečo ste ho dostali ja niesom kompetetny sa vyjadrovať .smiley
Luteran , October 28 2011 21:36:09
Jopo166, pozrite sa na to tak ako Vám to teraz poviem ja. Rád polemizujem s každým, kto má relevantné argumenty. Pán Kovář ako autor článku na Parabole je svojbytná osoba, môže slobodne reagovať na to, čo povie ktokoľvek. Len treba vedieť, že je to naozaj on. Vy asi nie ste jeho asistent, však?. Priznajte, že troška okolo satelitov robíte servis a asi nič viac a pán Kovář je Vám sympatický práve kvôli tomu. No a teraz k Vám. Ja Vás osobne nepoznám a ani neviem kto ste, čo robíte a nakoľko môžem brať do úvahy Vaše tvrdenia. Poviem Vám iba niekoľko praktických informácií zo svojej činnosti a potom mi môžete znova niečo o sebe napísať. Teraz budem hovoriť iba o Fergusonoch. Pred 8 rokmi som si prvýkrát všimol ich existenciu. Zadovážil som si vzorky, technici a ja sme ich otestovali, veľmi sa nám pozdávali. Oslovil som firmu, dohodli sme si stretnutie v Poznani, vybehol som tam, poukazovali mi montážnu halu,urobili na mňa veľmi profesionálny dojem, začali sme spolupracovať a dodnes veľmi korektne spolupracujeme. Vtedy túto značku v ČR a SR ešte nikto nerobil. Ja som im urobil, dúfam dobrú reklamu, veľmi veľa sme toho doteraz predali a dnes to predáva ohromné množstvo firiem. Spoľahlivosť prístrojov, kvalitu, servis hodnotím ako veľmi dobrú. A Nestretli sme sa s prehrievaním, žiadne tunery neodchádzajú. Takže sa Vás chcem opýtať, koľko prístrojov tejto značky ste predali, ak tvrdíte čo ste napísali. Ešte raz Vám to zopakujem, predávame ich 8 rokov, tisíce a to prosím nie veľkoobchodne, vediem si podrobnú štatistiku, takže poprosím Vás, teraz už odpovedzte seriózne. Nehovorte, že ste to čítali od pána Kovářa, povedzte mi koľko ste predali Vy Fergusonov, ako ste zaznamenali prehrievanie, ja Vám potom uvediem ako to kontrolujem. Takže Jopo máte slovo.
Luteran , October 28 2011 22:38:20
Jopo, pozerám, že ste ešte nemali čas reagovať, asi sa pripravujete, riadne si premyslite odpoveď. Ja som tiež nelenil a pozrel som si Vás trocha na internete. Mohli ste sa mi aj predstaviť. Ste pán Stanislav Staško z Michaloviec ? OK Teší ma, moje meno je Ján Luterán. Ďalej som si pozeral, že v súkromnej branži nepôsobíte, aspoň som Vás nevidel v ŽR. Pravda, prekvapila ma Vaša webstránka, nehovorím či milo, alebo nemilo, ale akosi som tam nič iného nevidel iba samé informácie o súpravách a prijímačoch z Ukrajiny. Ej Vy beťár jeden, priznajte ako je to vlastne s Vami naozaj. Teraz to myslím seriózne, veď z Michaloviec sa chodí na Ukrajinu nakupovať každý deň. Ja som tam v živote nebol, tak napíšte niečo aj o tom.
jopo166 , October 28 2011 23:29:25
Ohladne tych feguson ja som nepisal že všetky boly zle a nespolahlive staršie fergusony boli dobre žiadne tunery a podobne veci ktore sa nedaju zohnať tam neodchadzali uš ani velmi sa z nimy nedostavam do stiku.Po rokoch v nich odišiel zdroj občas stabilizator LM317 .Sučiastka čo vnich odchadzala v tich starich fergusonoch bol nejake dc menič myslim ktory sa nedal zohnať Prakticky tie fergusony som vydel prvykrat vo vašom časopise.Ohladne tunerou myslim len arivu.ARIVY som poslal niekolko na reklamaciu a to len koli tuneru.Pana Kovara nijak neobhajujem ani nieje nejaky moj kamarat ma však slušne vedomosti ohladne terestrialu ako aj satelitnej techniky.Ohladne tej stranky ktoru som urobyl poviem len tolko v mojom okoli sa vozili komplety z UA a predraženo sa predavali na slovensku ludia natom zarabali preto som ju urobyl.V UA som nikdy satelity nekupoval viem ich kupiť aj bez toho aby som sa tam trepal pomerne za dobru cenu aj na slovensku pripadne v POLSKU.Všetko čo mam ja na stranke najdu ludia na strašne vela forach či uš na slovensku v rusku alebo inde.Nepremyšlal som nad odpovedou len som bol mimo.Zaobram sa satelitnym a terestrialnym prijmom niekolko rokou a občas aj opravujem.Aj ja som mal v minulosti BAN na parabole na mesiac A teraz vy pan LUTERAN priznajte sa v akom odvetvy okrem satelitnych prijimačoch ešte figurujete?smiley
jopo166 , October 28 2011 23:44:38
Podnikane v satelitnej branži už nieje to čo byvalo valcuju to SHOPY zo slušnimy cenami možno by uš stalo za skušku prejsť na niečo ine.Samotne predajne zo satelitnou technikou uš pekne idu dolu vodou len v mojom okoli ich bolo zopar uplne zrušenychsmiley
Luteran , October 28 2011 23:54:10
Pán Staško, rozumieme si my vôbec ? Priznám sa akosi som Vás nepochopil. V akom odvetví fungujem okrem satelitných prijímačov ? Tak tam fungujem celý život a keď chcete viac, len sa pýtajte, mne to nerobí žiadny problém. Pracoval som na TV prevádzačoch, rádioreleových trasách, SŠU, pracoval som na rozvoji Rádiokomunikácií, do prevádzky som uviedol prvé profesionálne zariadenie na príjem a vysielanie z družice Gorizont, zrealizoval som si ako jeden z prvých amatérsky sat príjem, som autorom SAT Clubu CS, Solid EUrope atď atď..No ale Vy ste mi neodpovedali žiadnymi faktami a ani číslami o tom, kde ste nabrali informácie o vadných tuneroch, prehrievaní a pod. Rozumieme si ? My sa tu neskúšame, Vy ste niečo uviedli a neviete si to obhájiť. Buďte prosím len opatrný a uvedomte si, že to je o faktoch a nie o výmysloch. Takže ešte raz, robíte okolo satelitnej techniky profesionálne, koľko prijímačov ste predali, koľko rokov a koľkým zákazníkom ste dokázali garantovať ich prevádzku ? Ak žiadnym, nič sa nedeje, len potom nemôžete hovoriť o niečom, čo nepoznáte. Pán Staško ešte chvíľu tu som, odpovedajte, pýtajte sa, len prosím hovorte k veci.
Luteran , October 29 2011 00:22:28
Pán Staško, práve som si všimol Váš prípevok na Parabole cit ..Autor: Autor jopo166
Přidáno: 29.10.2011, 00:10.12 DNES!
aaaa pekny članok ale ja si vantage nekupim bo mne sa pači ina značka a hotovo smiley
Nehnevajte sa, ale Vy zrejme na odbornú debatu nemáte. Ono je jednoduchšie len tak čosi " šplechnúť" bez zodpovednosti a potom sa tváriť, že vlastne o nič neide. No ale potom si musíte uvedomiť, že to Vaše slovo nemá v odborných kruhoch žiadnu cenu. No škoda.
jopo166 , October 29 2011 00:57:43
to som tam napisal len tak z dlhej chvile či to sledujetesmiley Nič o ARIVE som nenapisal čo neni pravda tie tunery som menil !!!mal som aj arivu kde stačilo ten čip v tuneri po otvoreni kritu na vstupe len precinovať koli studenim spojom.
Luteran , October 29 2011 08:25:15
Pán Staško, prepáčte, závidím Vám, že ste mali čas s dlhou chvíľou. Preto asi nebudete mať žiadny problém uviesť aj nejaké konkrétne fakty o Vašich servisných zásahoch, ak to takto možno nazvať.. Kedy to bolo, koľko prijímačov, aké modely, odkiaľ pochádzali atď. Verím, že si to pamätáte a vediete si riadnu evidenciu. Rozumiete, dôveruj, ale preveruj. Ak mi pravdivo odpoviete, potom Vás pozvem k nám do firmy a ukážem Vám naše dokumenty. Neviem, či viete ako to funguje, ale všetko musíte mať precízne podložené. No o tom ešte budem písať viac a podrobnejšie neskôr. Prosím ste na rade.
Luteran , October 30 2011 09:00:41
Pán Staško, Jopo166, mrzí ma, že už nemáte dlhú chvíľu, aby ste mohli odpovedať na slušne a korektne položené otázky. Lebo o tom to celé bolo. Na Parabole sa dlhodobo v diskusii pod kadejakými Nickmi diali a dejú práve takéto doslova nechutné podvody. Anonymní prispievatelia tam účelovo klamali a zavádzali verejnosť mysliac si, že sú nepostihnuteľní. Pravda, toto nemusí byť priama chyba správcov Paraboly, ale teraz v prípade spomínaného článku je tu už pochybnosť. Je v tom totiž obrovský rozdiel ak niekto všetky tie klamstvá z diskusie účelovo prenesie do článku, tvári sa odborne, podpíše sa. Rozumiete tomu však? V diskusii na Parabole Nick Idiot napíše, že Ariva sa prehrieva, horí, zabíja a síce na to mu Nick Pitomec napíše, že to nie je vôbec pravda , ale Nick Jopo 166 má dlhú chvíľu a už sa chytí. A hneď podporí Idiota, k Jopo166 sa pridá Furicka,Taliga, Blbec a hneď sú vo svojom živle. No a keď sa nájde ktosi kto veci nielen rozumie, ale vie ,že sú to klamstvá a napíše svoj názor, Parabola má na jeho likvidáciu svojské metódy. Nickovia, keďže klamú nemajú argumenty a preto likvidujú nepríjemných osočovaním, urážaním. A pokiaľ dotyčný nezmizne sám a veci pravdy sú veľmi nepríjemné tak ho Parabola odstaví tak, že mu účelovo zablokuje prístup, aby nemohol pokračovať v argumentoch. Podvodníci Nickovia sú chránení a prispievateľ pod vlastným menom je poškodený! No a teraz ešte k Vám Jopo166, teda pán Staško. Kedy sa stretneme, rád by som si s Vami osobne pohovoril. Nerobí mi problém prísť za Vami do Michaloviec. Ja sa totiž priznám, že by som rád naživo videl ako a kde robíte servis. Je možné navštíviť Vás ? Ak to nie je možné, odpovedzte, napíšte dôvod, môžeme sa stretnúť aj v Prešove. No a teraz ešte k článku pána Kovářa. Jeho by som sa rovnako pýtal na to, či má nejaké relevantné podklady pre svoje tvrdenia v článku. To je všetko, o tom je demokracia, slušnosť.
Luteran , October 31 2011 08:14:25
Vážený pán Staško Jopo166, vyzerá to tak, že mi asi neodpoviete. OK, nechám Vám ešte čas a priestor. Nemusíte reagovať, mohli by ste ale pomôcť dobrej veci. Doteraz ste na diskusiu Paraboly prispievali len tak z dlhej chvíle, urobte zmenu a užitočnú vec. Keďže mne zablokovali prístup do diskusie, prepošlite v mojom mene zopár otázok pánovi Kovářovi. 1.Prečo nevystupuje pod vlastným menom a či je registrovaný ON pod Nickom JA? No a potom nech podá detailnejšie vysvetlenie nasledovných tvrdení zo svojho článku.
1... mám tu něco od Fortisu, to by vám mohlo 4 roky bez závad šlapat a pak se uvidí co dál. Zákazník na to – něco jsem o tom četl a na internetu mě doporučili Arivu. To nedáváte?
2....Musel jsem se smát při jednom jednání – jak rychle řešíte záruky? No víte, Arivy to je tak 40dní a víc.
3....jak je to či ono předražené a to samé udělá Ariva za 2tisíce. Ale že životnost Arivy je 2 roky, reklamace skoro nemožná a opravy také, to už nikdo nevidí.
4....Raději prodám a namontuji dva Humaxy 5100 nebo jeden Vantage než 10 Ariv.

Pán Staško, vopred vďaka.
Luteran , November 03 2011 07:26:47
Pán Staško Jopo166 pozerám, že už nemáte dlhú chvíľu, dostali ste zrejme riadny " pucung " od parťákov z Paraboly. No ale nevadí, veď aj to je na niečo dobré. Aspoň vieme ako to celé funguje. Pokiaľ Vám niekto niečo nadiktuje, viete to poslať ďalej, vlastný názor, nehovoriac o skúsenostiach Vás zďaleka obchádzajú. Ale vďaka aj za to, nie každý môže a dokáže byť samostatným.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 17,487
Najnovší člen: ny3useHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás