Home · Články · Fórum · Luterán Blog February 01 2023 22:45:28
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

AK JE SKYLINK NA PREDAJ, ČO POTOM ? 1. DIEL

SAT TV VOX POPULIJedna z dnešných novinových tituliek hovorí. "Satelitný provider Skylink je na predaj". To nie je žiadna novinka. Záver je pikantnejší. Konštatuje. "Ak sa predaj podarí je pravdepodobné, že si to odnesie zákazník" Čo tým autor myslel, to sa už pravda nedozvieme. Nakoniec ani nie je čo. Normálny zákazník by mal byť vždy pripravený na všetko. Družica takpovediac "uletí" z pozície, víchor odlomí parabolu s konvertorom, blesk zničí satelitný prijímač a prinajhoršom Vám "odíde do večných lovíšť " aj nový televízor. Vtedy si asi každý nešťastník pomyslí. Ach jaj, keby mi radšej karta skapala, než takéto problémy! Družice, platformy, prijímače, blesky odchádzajú, prichádzajú a karty nám ostávajú na pamiatku. Ak by sa Skylink predal normálne, čo sa stane ? Nič. A ak by sa predal nenormálne ? Tiež nič, iba s tým dovetkom, že uvidíme.
Luteran , July 15 2011 16:04:31 8 Komentáre · 4172 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

Citron , July 17 2011 13:24:32
Stane sa podľa logiky veci to čo všade inde dookola, bude z toho komplet platná televízia, či sa nám to bude páčiť, alebo nie. Veď načo je ten cirkus okolo irdeta...A keď nebudú mať dosť zákazníkov, tak to niekomu predajú, alebo zlikvidujú, ako je na slovensku zvykom. Zvykajme si, bude už iba horšie...vo všetkom.
Luteran , July 17 2011 23:29:55
Téma predaja Skylinku je dobrá z viacerých pohľadov. Je " uhorková" sezóna a teda aspoň čiastočne sa ňou vykryje hluchý priestor. Ďalej, je to téma na ktorú sa dá super vymýšľať. A na každom výmyselníctve môže byť kus pravdy. Môže sa stať to, čo naznačuje Citron? Môže, ale je to veľmi málo pravdepodobné. Ak by sa zo Skylinku stala iba komplet platená TV, potom by všetci odbehli k CS Linku. A dovtedy by už iste vznikla nová platforma, nakoľko CS model základných programov zadarmo cez SAT je garanciou úspechu, na ktorom sa dá postaviť nadstavba platených programov a to ešte lepšie ako doteraz.
Citron , July 18 2011 12:44:12
Verím tomu že máte pravdu, ale tvrdím, že bude horšie...šak aby bolo lepšie neni dôvod, peniaze sa musia zo zákazníka vydolovať za každú cenu...dvb-t...mpeg4, HDTV, nákup nového prijímača, nákup dekodára, lebo v starom, kde mi šla Ok karta crypto nová neide...nákup nového TV, lebo aj eď moj desaťročný slkenený tv ide ok tak treba mať lcd či led tv...ta taký neska svet...šaľený.
Citron , July 18 2011 12:47:12
a aj chválabohu už asi päť rokov skoro vôbec nepozerám bežné TV stanice...ani nový sat či TV mi netreba...zvykol som si na PC...22`monitor a 20megovú optiku...BYE!
Luteran , July 18 2011 12:59:13
Citron, v tom máte pravdu, že svet je tak trocha na hlavu, ale to len vďaka špekuláciám, kedy nové technologické možnosti zvyšujú efektívnosť a znižujú náklady, ale snaha kartelových firiem o čo najväčší a okamžitý zisk tento pozitívny fakt neguje. Riešením je otvorený trh. A to logicky platí rovnako aj v oblasti satelitného vysielania.
Citron , July 19 2011 09:51:58
Ono je to všetko pekné, beriem, že pokrok a nové technológie sa nedajú zastaviť, ale niekedy mám dojem, že novým elektrotechnickým produktom rozumie tak akurát konštruktér...ale bežný užívateľ nevie a ani nevyužije všetky funkcie...napríklad keby som si teraz mal kúpiť nový TV, tak neviem podľa čoho by som si vyberal...asi podľa tvaru, ktorý dizajn sa mi zapáči tak ten kúpim...aj keď sa snažím mať trochu prehľad, už nie som schopný si zapamätať si to množstvo skratiek, ktoré označujú rôzne parametre a funkcie daného výrobku...takže to inovovanie a snaženie sa konštruktérov a výrobcov je trochu kontraproduktívne. Toto isté platí u mobilných telefónov a začína sa to diať aj u satelitných prijímačov, čo som mal na odskúšanie posledný Ferguson, či najvyspelejšie Amiko, tak na to treba pomaly vysokú školu. A nejak ma to už nebavilo sa v tom vrtať. Bye!
Luteran , July 19 2011 17:38:43
Áno, je to tak. Otvorený trh znamená širokú ponuku modelov, ktoré sa však kvôli predajnosti musia v niečom odlišovať. Často sú to nezmysly, ktoré reklama, prípadne šikovní "agenti" dokážu zákazníkom cielene podať a tak im výrobok, či službu predať za cenu omnoho vyššiu ako je reálna. Kapitola sama osebe sú ľudia, ktorí si daný čo najdrahší výrobok nekupujú kvôli jeho vlastnostiam a parametrom, ktoré vlastne ani nedokážu využiť, ale kvôli prestíži. No ale to už je vecou výrobcu a zákazníka. Ak si niekto chce kúpiť satelitný prijímač s predným panelom vykladaným diamantmi, jeho vec. Je možné, že k nemu dostane v cene i obsluhu na prepínanie programov.
Citron , July 20 2011 17:53:50
S tou bosluhou by som sat bral...a s parametrami 60.90.60 a full servis v cene. B.B.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,453
Najnovší člen: luca05
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás