Home · Články · Fórum · Luterán Blog February 01 2023 22:41:03
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Mám svoj prijímač, kartu Cryptoworks a čo ďalej?

SAT TV VOX POPULIChodia starší, chodia mladší. Čo ja len budem robiť, keď teraz musím meniť kartu a znova doplácať 24 eur. O čom to s prepáčením " plácate ", kde ste to počuli ? V krčme od kamaráta, v obchode, na internete, v televízii atď. A prinášajú karty CS Link, Skylink a majú v tom galimatiáš, pretože taký je u nás na Slovensku zvyk. Neradíme sa s odborníkmi, nepočúvame profesionálov, podvedomie máme naprogramované na podprahové vnímanie účelových príkazov. Dostanete pokyn a konáte chaoticky. Nerobte to, buďte na úrovni. Máte kartu Cryptoworks CS Link, alebo Skylink. Ste v pohode. Počujete akési informačné šumy. Nič mimoriadneho sa nedeje. Nájdete si odborníkov na Solid Europe a necháte si v kľude objasniť situáciu.

Som obyčajný užívateľ. Mám akúsi kartu Cryptoworks. Som spriaznená duša pre môjho providera, dal som mu zarobiť kúpou karty, pozerám základnú ponuku a nič iného ma ani nezaujíma. Môj satelitný prijímač so zabudovanou čítačkou karty mi funguje zopár rokov. Čo mám robiť ? Nechcem teraz investovať ani cent.
- Robiť nemusíte nič.

Som užívateľ, ktorý si raz za čas predplatí niečo " malé na ochutnanie " z platenej ponuky. Aj to len preto, že prídu vnúčence na návštevu a domrzajú kvôli rozprávkam. Musím zaplatiť 24 eur? Vypnú nám rozprávky?
- Nikto Vám nič nevypne. Všetko bude fungovať tak ako doteraz. Nič neplaťte.

Máme kartu a nepriplácame si žiadne programy. Manželku však veľmi zaujal pripravovaný program o varení Paprika. Bude možné si ho objednať samostatne? Ostatné nepotrebujeme. Prijímač máme Opticum 4060.
- U karty Skylink bude Paprika prístupná na karte ICE, avšak pozor je vysielaná v MPEG - 4, takže potrebujete aj nový HD prijímač ! Samostatný program sa u Skylinku predplatiť nedá. Konkurencia CS Link samostatné programy ponúka, Papriku v ponuke zatiaľ nemá.
Luteran , April 22 2011 10:56:57 30 Komentáre · 9551 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

ON , April 23 2011 02:02:14
Od 1. mája pribudne v platenej ponuke Skylinku celkom deväť nových televiznych staníc. Šesť bude v HD a tri v SD kvalite. Budú to hudobné kanály MTVN HD, Classica HD, Deluxe Lounge HD a iConcerts HD, dokumentárny Spektrum HD, prírodovedný National Geographic Wild HD. V SD rozlíšení športový kanál Sport 2, filmový kanál HBO Comedy a TV Paprika. Ten kto si ich bude chcieť objednať, si bude musieť kartu vymeniť. Na starých kartách CryptoWorks tieto novo pridané programy jednoducho nepôjdu. Smola. Takto nás Skylink dobrovoľne nasilu donúti k výmene. Samozrejme len tých, ktorí majú záujem o platenú ponuku. Je jasné, že každý, kto o tom uvažuje, by mal mať v prvom rade HD prijímač, ktorý zvládne kompresiu MPEG-4. Tiež pokiaľ je to možné aspoň jeden CI slot na vloženie certifikovaného modulu CryptoWorks, s ktorým ICE karta pracuje bezproblémovo, pokiaľ by mu UNI čítačka robila problémy. Všetci ktorí nemajú o platené programy záujem si nemusia robiť žiadne starosti.

A je tu aj jedna dobrá správa. Ten, kto si kartu vymení a zaplatí za ňu zmieňovaných 24 Eur, tak o ne nepríde, ale ako protihodnotu si môže vybrať niektorý balíček.

Malo by to fungovať tak, že si u predajcu kúpim novú ICE kartu, starú mu dám, objednám si napríklad na 2 mesiace balík HD Plus za 2 x 12,50 Eur = 25 Eur. Zaplatím však len jedno 1,- Euro, pretože predajca odráta cenu karty. Tak sa vyjadril p. Glisník. Či bude tento model použitý aj na Slovensku, alebo len v Čechách je otázne. Sám som na to zvedavý. Každopádne kartu treba tak isto do 20 dní zaregistrovať. Či už to spraví predajca, alebo my, je v podstate jedno. Bonus vo výške 24 Eur je však nutné vybrať do pol roka od vloženia karty do prijímača.
Luteran , April 23 2011 10:05:07
On, vďaka za kvalitný príspevok. Problémom celého procesu prechodu z Cryptoworksu na ICE a Irdeto karty bola od začiatku zlá komunikácia so zákazníkmi a obchodnými partnermi. Dlhoročne fungujúce prijímače sú "necertifikované " a pod. Ľudia neznášajú, pokiaľ zistia, že ich niekto nasilu tlačí do niečoho, čo nie je tak, ako to vyzerá. Drvivá väčšina majiteľov kariet Cryptoworks nemá záujem o platené programy a nechce platiť nič naviac. Ak sa im informácie podajú transparentne a hlavne to bude výhoda pre verných zákazníkov, budú ochotní investovať do zmeny. Každú chybičku providera voči vlastným zákazníkom využije konkurencia. A vlastne tá už ju aj dokonale využila.
anderle , April 23 2011 11:52:39
Krásny sviatočný deň. Mám na Vás viac otázok, ak môžem poprosiť o pomoc. Asi pred rokom som si od Vás objednala sat.prímače Ferguson Ariva 200 a Opticum 4160CX Plus. Mám karty Skylink so sériovým číslom 01976. Na stránke Skylink sa píše, že je dobré túto kartu vymeniť za novú s bonusom 24 euro. Chcem sa teda opýtať, či tieto karty budete meniť alebo ako mám postupovať? Pôjdu mi nové karty na týchto prijímačoch? Mám ďalšiu otázku. Teraz som dostala meil o zmene príjmu Tv Nova,Barandov...Chcela som si tieto programy preinštalovať. Môj postup bol. Menu, Inštalácia, Družicu som nemenila,Klikla som na Index TP,ukázala sa mi tabulka. Ale prešla som ju od 1 - do65,ale naladiť... 11895,V,27 500 som v ponuke nenašla....Vedeli by ste mi poradiť ? Prístroj sme si montovali sami. Veľmi pekne Vám vopred ďakujem
ON , April 23 2011 12:23:41
Ak môžem poradiť. Opticum 4160CX Plus nedokáže spracovať novo pridané platené programy v kompresnom formáte MPEG-4, pretože sa jedná o SD prijímač. Tak do neho meniť kartu nemá zmysel. Bohužiaľ. Iná situácia je u Ferguson Ariva 200. Aj keď Skylink vyhlásil, že neudelil tomuto prijímaču certifikát Skylink Ready, s posledným firmware pracuje v UNI čítačkách karta ICE bezproblémovo. Keby v budúcnosti nastali nejaké, má predsa ešte CI slot na vloženie dekódovacieho modulu. No a meniť má samozrejme zmysel, len pokiaľ si chcete objednať platené programy. A čo sa týka naladenia nového transpondéra pre migrujúce stanice, jednoducho pridajte pomocou editácie teranspondérov novú frekvenciu, uložte ju a následne zadajte vyhľadávanie.
ON , April 23 2011 12:33:15
Ešte na jednoduché zorientovanie v prijímači Feruson Ariva 200 HD užitočný odkaz: http://www.parabola.cz/clanky/3862/ferguson-ariva-200-100-hd-pvr-ready-hdtv-satelitni-prijimace/
Luteran , April 23 2011 12:41:29
Anderle, vďaka za detailnú otázku. Vaše doterajšie karty Vám budú fungovať naďalej s programami, ktoré ste doteraz pozerali. Ak budete chcieť sledovať na Arive 200 programy, ktoré Skylink pridáva od 1.5. v norme MPEG -4, musíte si kartu vymeniť. Naladenie programov je možné dvomi spôsobmi. Zvoľte si program STV1, v Menu si nájdete Inštaláciu, Zoznam transpondérov, modré tlačidlo Hľadaj, Hľadaj sieť Ano a prijímač naladí nové programy pre CS Link a Skylink. Ak chcete zadať priamo hľadanú frekvenciu, namiesto modrého tlačidla, použijete zelené Pridaj a potom zadáte parametre hľadaného transpondéra. Nepoužívajte Automatické hľadanie, vyhľadaním obrovského počtu kódovaných programov zbytočne "zahlcujete" pamäť prijímača!
ON , April 23 2011 13:00:33
Pre všetkých, ktorí majú záujem o TV Paprika. Na satelite Thor 0,8°W ide už niekoľko dní volne na frekvencii 11,727 GHz, polarizácia vertikálna, SR 28000, FEC 7/8, DVB-S/QPSK. Je otázne dokedy...
Luteran , April 23 2011 13:02:32
On, vďaka za pomoc, nemohol som vidieť Váš príspevok. Ešte k tzv. "certifikátom". Tu by som bol veľmi opatrný. Dostali ste sa na tenučký ľad. Treba rozlišovať medzi tým, čo sú technické normy ako medzinárodné štandardy, ako je napr MPEG - 2, MPEG - 4, čítačka karty ISO 7816 a až potom rozlišovať cryptovacie systémy. Ak si zákazník kúpi štandardné zariadenie, ktorým Ariva 200 bezpochyby je, karta CRW mu fungovala a prevádzkovateľ plánuje zmeniť dekódovací systém tak, aby nové karty fungovali iba na konkrétnych spárovaných prijímačoch s jeho interným " certifikátom", mal by zvažovať, či je toto obmedzenie pre neho prijateľné.
daniels , April 23 2011 13:19:59
Mam znameho co predava satelity ako zivnostnik a vravel ze ked chce robit skylink ze nemoze predavat prijmace ake chce ale len nejake znacky. nechapem tomu ze preco by napriklad malo byt zakazane predavat nejaky typ prijimaca. ze preco by mali byt certifikovane? kto to certifikuje a z akeho dovodu? ked si chcem kupit konkretny typ prijimaca ako uzivatel preco ako ma moze obmedzovat prevadzkovatel? nemal by byt rad ze si vyberiem jeho sluzby?
ON , April 23 2011 13:32:27
Pán Luterán, súhlasím a rozlišujem. Práve preto som spomenul možnosť vloženia dekódovacieho modulu do CI slotu. Spárovanie sa podľa vyjadrenia Skylinku neplánuje v najbližších rokoch, ale je pravda, že všetko môže byť nakoniec inak. V prípade, že zákazník nemá certifikovaný prijímač, riešiť by to mal certifikovaný (Skylink Ready) dekódovací modul Skylink Irdeto CI+ určený pre satelitné prijímače s CI slotom. Dekóduje programy kariet Skylink podmieneného prístupu Irdeto, typovo označené jako ICE a IR. Samozrejme že zákazník za cenu eliminovania obmedzení, ktoré by nastali bez tohoto modulu, musí opäť siahnuť do svojej peňaženky.
Luteran , April 23 2011 13:48:44
Daniels, robím v tejto branži celý život, môžete mi preto veriť. Váš známy ako živnostník môže predávať akékoľvek prijímače, ktoré musia zo zákona splniť jednu jedinú podmienku. Pri uvádzaní na trh musia mať certifikát CE. Prehlásenie CE zabezpečí priamo výrobca, alebo svojim prehlásením subjekt, ktorý výrobok uvádza na trh. Živnostníkovi v tejto technickej oblasti nemôže nikto nič diktovať. Trh je otvorený, konkurencia je svätá a EU veľmi prísne sankcionuje tých, ktorí trh obmedzujú, vytvárajú kartelové dohody, spolky a pod. Neverím preto, že by sa ktokoľvek na trhu satelitnej techniky a služieb mohol odvážiť porušovať takýto zákon. Ak máte konkrétnu skúsenosť s náznakom niečoho takého od kohokoľvek, sem s ňou. Na to máme slobodné médiá, aby sa včas zabránilo pohrome. Skylink a CS Link dokonale poznám, zatiaľ neviem o ničom, čo by potvrdzovalo zákaz predávania čohokoľvek z ich strany v oficiálnej podobe.
Luteran , April 23 2011 14:55:33
On, OK, skúsme sa dohodnúť tak, že budeme hovoriť o internej certifikácii prijímača Skylinkom ako odporúčanie pre užívateľov novej karty Irdeto Skylink. To kvôli tomu, aby v tom užívatelia nemali chaos. Osobne som presvedčený, že na tému uvedenej " certifikácie" sa ešte len začne debata, keďže karty Irdeto sa v podstate ešte nezačali predávať.
ON , April 24 2011 01:16:14
Pán Luterán, pokúsim sa ísť teda k veci. Vieme že Skylink v spolupráci s výrobcami a distributérmi satelitnej techniky vykonal testovanie prijímačov a CAM modulov, ktoré majú certifikát od spoločnosti Irdeto a ktoré spĺňajú podmienky pre bezproblémové fungovanie s kartou Skylink ICE a IR. Toto testovanie malo samozrejme svoj zmysel. Jednak overilo u prijímača podporovanie služieb ktoré sa momentálne využívajú, ale aj plánované služby v budúcnosti. Overoval sa súlad technických parametrov prijímača s technickou špecifikáciou platnou pre Skylink, spolupráca s dekódovacou kartou Skylink ICE a IR, ako aktivácia a deaktivácia služby, zasielanie textových správ na obrazovku TV a pod. Ďalej to bola lokalizácia slovenská/česká, korektné zobrazovanie znakov v menu, EPG, v teletexte, prednastavenie satelitných transpondérov, ktoré využíva Skylink a kompletné poskytovanie všetkých jeho služieb. Nesmieme zabudnúť ani na Secure Silicon, čo je služba ktorá poskytuje vyšší stupeň ochrany vysielania potrebná v budúcnosti pri zavedení nových služieb pri platených programoch, s možnosťou párovania prijímača/modulu s kartou. Sú to napríklad : Pay-per-View (PPV), čo je pozretie si konkrétneho programu, samozrejme po zaplatení, prípadne Video on Demand (VOD). Pri zapnutom párovaní funguje prijímač len v páre s kartou. Skylink môže navyše túto funkciu zapnúť a vypnúť na diaľku. V týchto prípadoch je párovanie kariet plne na rozhodnutí operátora.

Až sa začnú predávať karty Irdeto bez funkcionality ICE, (bez podpory CryptoWorks), umelo sa zníži predaj prijímačov len s dekodérom CryptoWorks. (Podľa Skylinku sa začali predávať už koncom minulého roku, no sám som na našom trhu ešte žiadnu neobjavil.) Nespokojní budú nielen zákazníci, ale aj predajcovia. Skylink sa obhajuje tým, že inak by nedokázal zastaviť predaj svojich kariet (ICE) v kompletoch s týmito prijímačmi. A čo sa týka terajšej ponuky prijímačov od Skylinku s certifikátom Skylink Ready, bežný nenáročný užívateľ, ktorému stačí HD prijímač strednej triedy si určite vyberie a využije všetky stávajúce aj budúce funkcie garantované Skylinkom.
Luteran , April 24 2011 10:10:00
On, pekne ste to napísali a vlastne ste tým nakorčuľovali na ten najtenší ľad, kde už treba veci písať precízne a zodpovedne. Aby sme sa prepracovali k zásade problému, musíme si povedať podstatu. A zhodou okolností ju veľmi dobre poznám. Aby mohla vzniknúť platforma vysielania slovenských a českých programov cez satelit, bola a je opretá o verejnoprávne programy. Zaručuje slobodný prístup k programom. Nakoniec musí byť, je to zakotvené v licenčných podmienkach daných Radou pre vysielanie a retransmisiu, ktorá háji záujem verejnosti. Pre priblíženie detailu si treba uvedomiť, že dokonca aj plnoformátová platená platforma akou je Digi TV má za povinnosť bez viazanosti zmluvy a poplatkov umožniť príjem verejnoprávnych programov pomocou svojho prijímača, ktorý si zákazník zakúpil. No ale poďme k podstate veci. Rada určí podmienky vysielania. Tie musia byť nastavené tak, aby chránili záujem verejnosti. Začalo sa vysielanie v dekódovacom systéme BUBO 1, OK, vysiela sa, verejnosť je spokojná, nie sú žiadne veľké problémy. Chce sa vysielať v systéme Bubo 2, OK Rada to odsúhlasí s podmienkami, sú trocha problémy, OK Rada si zavolá prevádzkovateľa na koberček, urobia sa vylepšenia tak, aby nevznikli väčšie problémy. Chce sa vysielať v systéme Bubo 3 a tu už to pre verejnosť vytvára potencionálne riziká väčších problémov, ktoré už presahujú rámec licenčných limitov ? OK, Rada zasiahne, má možnosť zlepšiť konkurenčné prostredie, má možnosť tlačiť na prevádzkovateľa atď, atď. To je legislatívny rámec vysielania ako takého. A teraz si zoberme technický rámec. Užívateľ, ktorý si kúpi kartu platformy slobodnej TV SK a CZ musí mať k dispozícii nediskriminačný, voľný prístup k technologickému zariadeniu umožňujúcemu príjem programov. Zatiaľ to tak je. Na trhu je konkurencia a k slobodným platformám SK a CZ kariet predajcovia ponúkajú satelitné prijímače od výrobcov, ktoré samozrejme splňajú jedinú a zásadnú technickú požiadavku pre uvedenie na trh EU a tým je CE. V doterajšej dlhoročnej histórii SK a CZ trhu už máme dostatok poznatkov o tom ako to fungovalo pri platforme Cryptoworks. Spočiatku sa aj objavovali prijímače, ktoré sa honosili nápisom CRW, Cryptoworks a pod., nikto však nikdy nevedel, kto, čo a či naozaj tým niečo garantuje. Keď sa objavili u týchto "označkovaných" a cenovo predražených prijímačov problémy, spomínam si napr. na nepríjemné hlášky v obraze pri použití kariet v čítačke a module zároveň a žiadne " záplaty " výrobca neriešil, nastal koniec takýchto prístrojov. Trh ovládli výrobcovia, ktorí si na značke nepotrpeli, ale ich výrobky fungovali a vždy pružne reagovali na zmeny. No a keďže programerom a vysielateľom počas dlhokánskych rokov takýto stav vyhovoval, možno sa domnievať, že to tak bude i naďalej. U slobodnej satelitnej platformy je kľúčom karta, hoci je majetkom užívateľa, dá sa predpokladať, že do jej obsahu vstupuje prevádzkovateľ, prijímač je majetkom užívateľa, do jeho obsahu prevádzkovateľ nemá čo vstupovať, pri platenej, zmluvne dohodnutej platforme môže byť kľúčom aj karta, aj prijímač, ktorý je zvyčajne aj majetkom spoločnosti. Pokračovanie o chvíľočku, viac som nestihol.
Luteran , April 24 2011 16:28:19
Pokračujem. To, čo ste pán On uviedli v súvislosti s tým, že prevádzkovateľ v spolupráci s výrobcami a distributérmi? vykonal testovanie prijímačov a modulov môže byť OK. Iniciatíve sa medze nekladú. Pokiaľ však takéto iniciatívy uskutoční prevádzkovateľ platformy a distributér bez vedomia výrobcu, to už nemusí byť OK. Nehovoriac navyše o tom, ak účelovo deformuje trh nevyváženými, špekulatívnymi podmienkami pre prístup k službe. Výrobca prijímačov sám doplňuje podľa požiadaviek a potreby trhu oficiálny firmware a je na užívateľovi, ktorý použije. Ako prevádzkovateľ slobodnej platformy predám kartu, mám zisk, ponúkam platenú nadstavbu, mám zisk. Mám záujem, aby čo najviac zákazníkov bolo spokojných a malo čo najjednoduchší prístup prijímačmi k mojej ponuke. Ak nastavím parametre vysielania účelovo tak, aby k službe mali prístup iba technické zariadenia, ktoré si kúpia licenciu, potom treba uvažovať o tom, či je to ešte slobodný prístup a či to zodpovedá licenčným podmienkam. To sú už veľké zmeny a riziká služby, ktorá je potom úplne iná ako sa tvári. O tom ale musí byť zákazník informovaný vopred, nehovoriac o Rade. O tom ale potom.
gerda , April 24 2011 17:24:36
Čítam túto Vašu diskusiu a myslím, že to celkom dobre chápem. Sú tu dve československé platformy CS Link a Skylink a obidve v základe ponúkajú to isté. Skylink teraz akokeby zmenil pravidlá. Mal dosah na karty a teraz sa bude snažiť ovplyvňovať aj softvér v prijímačoch a tým pádom aj ponuku prijímačov na trhu? Možno aj na tom bude mať teda nejaký zisk. Nemôže však na tom viac stratiť ako získať, keď je tu CSlink? Veď CS má rovnaký základný balík, celoplošnú reklamu a sľúbil garantovanú dlhodobú funkčnosť kariet, teda menej priestoru na špekulácie, čo určite veľa zákazníkov ocení.
Luteran , April 24 2011 17:43:06
Pán Gerda, Vaša úvaha má logiku za podmienky ak sa niekto z prevádzkovateľov pokúsi opustiť platformu slobodného prístupu k programom. Snažím sa vo svojich príspevkoch o neutrálny postoj a skôr o snahu predchádzať problémom. Trh satelitných služieb vidím tak, že zákazník prichádza s dôverou k predajcovi a ten mu poradí čo najlepšie z množstva technických zariadení a prevádzkovateľov. Podľa toho aký je predajca profesionál má zákazník väčšiu, alebo menšiu šancu na výber najlepšej technológie a služby. Potom sa už dobré meno šíri samo osebe. Zlé meno je ako lavína, tú už nezastaví nič. To platí pre všetky subjekty v reťazci služba - zákazník.
ON , April 26 2011 15:14:34
Pán Luterán, v žiadnom prípade nie som zástanca Skylinku, uviedol som len holé známe fakta. V mnohých otázkach okolo príjmu (testovanie počas ostrej prevádzky) a jeho kvality som ich neúprosný kritik.
Súhlasím s Vašim vyjadrením, že trh ovládli výrobcovia, ktorí si na značke nepotrpeli, ale ich výrobky fungovali a vždy pružne reagovali na zmeny. Sám vlastním už štvrtý rok HD prijímač Ferguson HF8900 (mimochodom zakúpený u Vás), s výbornou podporou od výrobcu a s posledným firmware som nadmieru spokojný.
Nadviažem na Vaše slová o nevstupovaní prevádzkovateľa do obsahu prijímača, ktorý je vo vlastníctve zákazníka. Samozrejme že by vstupovať nemal a ani nesmie. Jediné čo môže, je ovládanie prístupu k jeho službám. Skylink to však vysvetľuje po svojom. Zlepšeným komfortom pre užívateľa no zabúda pri tom že v skutočnosti dostane do rúk silný nástroj ako prevziať kontrolu nad mnohými nadštardartnými funkciami, ako je Time shift, preskočenie, rýchle pretočenie reklamy v nahrávke, prípadne môže nahrávku zakázať ako takú. Stále však aspoň dáva na výber a neprikazuje, len doporučuje ním certifikované prijímače. Prijímače za to ani vlastne nemôžu. Zodpovedný je za to systém podmieneného prístupu Irdeto a ten je nakonfigurovaný podľa požiadaviek prevádzkovateľa. Po zakúpení jeho karty, v súčasnosti ICE, musia ísť všetky programy. Jak základná neplatená ponuka, tak ktorýkoľvek s platených balíčkov. Podmieňuje to originálnym CryptoWorks dekodérom, aj keď je pravda, že univerzálne čítačky so správnym firmware pracujú tak isto v poriadku. Jediné čo v prípade nimi nedoporučeného prijímača negarantuje, sú služby navyše. A samozrejme aj so spomínanými vedľajšími nepríjemnými následkami.
Skylink tvrdí, že žiadne licencie nepredáva len overuje, testuje bezproblémovú prevádzku s pripravovanými novými službami. Môžeme mu veriť?
strakova , April 26 2011 20:35:26
Dobrý deň, pán Luterán, prosíme Vás o radu, v rodinnom dome máme malú STA, kde prijímame terestriálny signál z vysielača (doteraz analóg teraz DVBT). Chceli by sme si pridať do rozvodu TV Lux (Thor 6). Potrebovali by sme teda čo najjednoduchší satelitný prijímač vybavený (do istej miery preladiteľným) UHF modulátorom. Môžete nám prosím poradiť nejaký vhodný typ z Vašej ponuky, sme stáli odberatelia. A ešte jedna otázka, existujú aj prijímače s "neanalógovým" modulátorom, máme na mysli s UHF výstupom s MPEG2? Ďakujem
Luteran , April 26 2011 20:39:46
On, vďaka za príspevok. Berte prosím moje vyjadrenia ako snahu prispieľ k vyváženosti trhu tak, aby zákazník bol vo výhode s možnosťou vybrať si to najlepšie za danú cenu. Ako ste uviedli, máte už niekoľko rokov prijímač, ktorý Vám slúži k spokojnosti. To je dobre. Trh ale neustále napreduje, prichádzajú novšie a novšie prístroje, ceny klesajú a iba " šialenec " by bol spokojný s drahým prístrojom zaškatuľkovaným pre využitie platformy jediného providera. O tom, aké prístroje sa presadia na trhu nerozhoduje klamlivá reklama ani nepodložené fámy. Jedine predajcovia a zákazníci otestujú ponuku a čo má naozaj niečo do seba, jedine to sa presadí. Tu to nie je o viere, tu je to o reálnych vlastnostiach, parametroch, kvalite, spoľahlivosti, blbuvzdornosti.
Luteran , April 26 2011 20:56:27
Pani Strakova, Váš problém sa dá riešiť jednoducho. Predávame satelitnú zostavu LUX za 79 eur, ktorá obsahuje satelitný prijímač s modulátorm. Jeho výstup t.j. modulátora na zvolenom kanáli č.21 pripojíte na vstup STA a na všetkých televízoroch si tak môžete naladiť program TV LUX v pásme UHF cez analógový tuner. " Neanalógový modulátor " v norme MPEG-2 neexistuje, možno ste mysleli na prevodník QPSK na QAM, ten je však pre použitie v dome nereálny kvôli cene.
Luteran , April 27 2011 07:57:42
Pani Strakova, ešte doplnok. Kolega ma upozornil, že máme základné súpravy na TV LUX za 39 eur, prijímač je FTA bez modulátora, potom za 59 eur, prijímač je FTA s modulátorom a za 79 eur, kde je prijímač s modulátorom a tiež s čítačkou na kartu CS Link/Skylink.
istvan , April 28 2011 21:03:01
sú na družici hellas 39 east nejaké české a slovenské programy?
Luteran , April 28 2011 21:08:58
Istvan, SK a CZ = 0. Je to družica hlavne pre Grékov, Ukrajincov a Bulharov.
istvan , April 28 2011 21:12:29
aha. dobre ďakujem
Citron , April 28 2011 21:34:50
Aby som aj ja pridal svoj názor na momentálny "trošku chaos". Karty cryptoworks by mali minimálne dva roky fungovať normálne, možno aj oveľa dlhšie. A pri súčasných cenách najzákladnejších prijímačov s uni čítačkou Amiko, Opticum, Linbox...od 35 eur nieje čo riešiť. Záruka je dva roky, po dvoch rokoch keď by náhodou vypli cryptoworks (čo predpokladám, že nebude) tak kúpim nejaký nový model. Keď rozpočítam súčasnú cenu prijímača na dva roky, tak mesačne mi vychádzajú náklady na prijímač cca 1,49 eur - dve malé pivá:-)) Pochybujem, že ceny budú niekde rapídne utekať od dnešnej cenovej úrovne. Ďalej uvažujem, že keď budú bežne u nás na trhu irdeto karty, tak polskí, ukrajinskí, čínski a čo ja viem ešte akí programátori vypustia pre u nás bežne predávané SD prijímače firmvare, kde tento problém vyriešia. Šak všetko sa robí v číne a drtivá večšina prijímačov predávaných u nás má pôvod v Polsku či na Ukrajine a oni ich chcú predávať ďalej, tak sa posnažia. Tak potom niekto si do svojho starého SD prijímača (rok, dva už je technika stará) nahrá firmvér sám, alebo určite niekoho nájde, či už predajcu kde stroj kúpil alebo kamaráta...a nahrať dnes nový firmvér cez usb vstup je hračka, napríklad oproti ládovaniu softu do Fergusonov rady 6318...cez PR232. A čo ešte v nových firmvéroch bude...nechajme sa prekvapiť. To nevie nikto. Napríklad pre môj stará Ferguson 3318 som niekde na diskusnom fóre našiel firmware, ktorý mi otvoril paket Bulsat z Helasatu, ktorý je v Irdeto. Či to ešte ide, neviem, bo neni na to čas :-(( á asi ide bo na najmsat sú kľúče z 22.04.2011. Ďalej u HD prijímačov Ferguson, Amiko, Opticum, Deep...v cenách okolo 100eur drtivá večšina, keby zle bolo má CI slot, takže Irdeto modul a malo by to ísť. Ale aj u týchto strojov predpokladám, že bude dostupný aktualizovaný firmvér pre uni čítačku čo zvládne aj Irdeto. Ja osobne mám nejaký ročný optibox, čo mi bez problému zvládne aj ice kartu...a myslím si, že SkyLink by mal byť celý vďačný lacným prijímačom s uni čítačkou, šak tieto prijímače ich vytiahli hore na taký počet majiteľov ich kariet. A aj teraz kde kade počujem, či čítam na fórach, že ľudia nechcú drahšie hoc vraj certifikované prijímače. Chcú najlacnejšie, tak sú naučení a zákazníci rozhodujú, tak ako píše pán Luterán. Určite by sa dalo o tom písať donekonečna, ale už sa mi nechce...:-))smiley
Luteran , April 28 2011 22:27:33
Pán Citron, vďaka za svieži a hlavne zrozumiteľný príspevok. Všetko sa v praxi odohráva presne tak, ako ste to uviedli a či sa nám to páči, alebo nie, nie je to možné ovplyvniť.
FeroTT , April 29 2011 11:08:09
mam paket cs link a nechapem co sa deje. idem kukat hokej dnes vecer a zrazu mi skapala STV3. mam nervy. pan luteran napiste mi o co ide lebo od rana citam blbosti po nete. jedny pisu ze pre cechov sa musela vypnut STV3 na vsetkych kartach lebo autorske prava su len pre uzemie SR a neviem co. ale ja mam predsa urcite region SR na karte naco by som bol daval CR? takze ma to kvalitne s....re vsak vsetci cakame na hokej a ked mi ho vypnu tak bude zle
Luteran , April 29 2011 20:51:06
Fero TT, reagujem neskoro, bol som mimo. Váš problém s STV 3 považujem za problém s individuálnym zápisom daného programu na karte. Pomocou mohlo byť zaslanie reaktivačného zápisu. Predpokladám, že teraz Vám to už funguje
FeroTT , April 29 2011 21:43:21
dik. v pohode uz mi to ide. tak popozerajme teda ako dopadne ten hokej

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,453
Najnovší člen: luca05
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás