Home · Články · Fórum · Luterán Blog July 19 2024 11:12:29
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

MONTÁŽ SAT SÚPRAVY V PRAHE

SAT technikaKrátko pred odchodom do Prahy mi odrazu pribudne úloha navyše. Musíš nainštalovať satelitnú súpravu pre príjem slovenských a českých programov. Ceny základných montáží v Prahe sú vraj nehorázne od 1800 - 2500 Kč a podľa obtiažnosti suma narastá. Tak dobre, na prípravu mám zopár minút.Kde to je? Žižkov. Aká je tam stena?. Stará, strašne stará tehla. No tak to pekne ďakujem. Okrem tejto "radosti" sú aj ďalšie špeciálne požiadavky? Čo najmenšia a najľahšia parabola, pripojenie na dva satelitné prijímače. Takže, do roboty! Nábeh na Dishpointer, zadanie adresy a vec je jasná. Použijem ľahkú 60 cm parabolu, konzolu hliníkovú 30 - 40 cm. Dôležité sú odskúšané hmoždinky so skrutkami na 10- ku račňu , nahodím do auta celý kotúč koaxiálu, pre istotu dve LNB, nezabudnúť vrtáky do steny, dlhý vrták do dreva a 60 cm vrták na priečky. No a hlavne nezabudnúť na dôležitého pomocníka t.j. satelitný finder so 7 " uhlopriečkou, ten pomôže najviac. Ešte rýchlo odskúšam prijímač Ferguson, pribalím kartu Skylink a odchod. Cesta do Prahy je vcelku bez problémov, novú diaľnicu nad Považskou Bystricou si doslova vychutnávam. V Prahe za Chodovom je celý pravý pruh blokovaný kamiónmi, mením trasu a dievčinka v GPS začne prepočítavanie a čochvíľa som na mieste. Montáž sa začína obhliadkou. Stena pri okne je mizerná, bolo by potrebné odstrániť omietku až na tehlu, to však kvôli spodným susedom možné nie je. Rýchlo nameriam konzolu, fixkou vyznačím body a vŕtam. Našťastie, horné dva otvory sú priamo do tehly, spodné dva akoby v dutine. Opatrne natĺkam hmoždinky a našťastie všetky držia. Prikladám konzolu, nasadzujem skrutky, centrujem konzolu a postupne skrutky doťahujem. Všetky splňajú funkčnosť.Nahodím parabolku s nasadeným LNB, podoťahujem matice, pripojím sat finder a TA3 naskočí okamžite. Ujo Dishpointer sa nemýlil! Doladím kvalitu signálu na maximum, odpájam merač. Ešte zopár dier mimo starých okenných rámov, dve diery do priečok, natiahnutie koaxiálov, montáž F konektorov, silikónová páska a manuálna montáž je vybavená. Teraz už len finálna kontrola signálu meračom.Všetko je OK a Praha je vybavená viď. priložené fotografie.
Luteran , June 12 2010 15:21:48 4 Komentáre · 4842 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

ON , June 12 2010 16:04:42
Zaujala ma najviac montáž konzoly na nekvalitnú stenu. Asi pred dvomi rokmi som si niečo podobné vyskúšal pri montáži jednému známemu môjho kamaráta. Bolo to v dedinke Podhradie neďaleko Prievidze. Jednalo sa o rodinný dom, z ktorého omietka opadávala pomaly už pri silnejšom zakašlaní. Obíjať sa tiež nedalo, pretože hrozil pád celej steny. Majiteľ napriek tomu trval na upevnení na stenu. Použil som skrutky dlhé 120mm o priemere 8mm v pevnej viere, že to udrží. Čo čert nechcel, asi o mesiac sa príroda rozhodla, že si poriadne zafúka. A zafúkala. Niektorým poodfukovalo škridle zo striech, u niekoho padol drevený plot, vyvrátilo starý strom a 80cm parabola skoro odletela aj s konzolou. Zostala visieť na jednej skrutke.
Nasledovala druhá montáž, tentoraz už s 200mm skrutkami. Pretože stena bola zvláštna kombinácia kameňa, tehly a niečoho čo mal byť pravdepodobne asi betón a stena mala hrúbku skoro 80cm posledná možnosť by bola už len prevŕtanie celej steny. Zatiaľ sa nikto neozval s Podradia, tak dúfam,že to drží.
istvan , June 12 2010 22:04:28
na naveternej strane vzdy davam radsej specialne hmozdiny ak je material do ktoreho sa konzola upevnuje nie prilis pevny najma stare tehly abo prilis hrube omietky pieskove
Luteran , June 13 2010 19:10:30
Vďaka za reakcie. Pre názornosť som ešte priložil foto SAT Findera so 7 inch LCD a detail na použité hmoždinky, ktoré sa osvedčili.
caorbaa , April 18 2013 05:54:38
These are just about the most Coach Outlet Online effective selection for business travel or perhaps operate. Among the wide selection, Louis Vuitton purses Coach Outlet and handbags include the the majority of renowned ones. One particular with many maybe probably the most Coach Outlet Store Online selected tote companies using the entire world is definitely Louis Vuitton. You will discover plenty Coach Outlet Online if you are prepared to put in the occasion ahead of businesses to find what will greatest satisfy your Coach Outlet Store Online type.You can uncover totes created by this well-known designer's firm around the world additionally, Coach Outlet Store Online on the particular arm of any influential person. No custom company will be replicated greater than Lv. Coach Outlet Store Online Tropez Sizzling Light red signature bank, along with Monogram Murakami design and style. Encouraged Coach Factory Online through Marc Jacobs, the Louis Vuitton Initialed or monogrammed Rubis Selection will be the mixture of Coach Outlet red convertible top and also monogrammed material.Not one within your good friends can even know the distinction Coach Outlet when you show off a new custom made replica purses and handbags as they are made with premium quality products Coach Handbags Outlet still are very inexpensive you can easily acquire more than one. It is often wanting to buy quite a long Coach Outlet Online time as well as continues delivering your eternal assortment for anyone who want to get high quality Coach Factory Online baggage, geared to different situations. Lv luggage are presently having commercials having small young women Coach Outlet when compared with alluring versions that they used previously. Influenced through the France Riviera, Galliera Coach Outlet Game master with Damier Azur fabric can be large as well as simple to utilize with a permanent magnetic drawing a Coach Factory Outlet line under and cozy glenohumeral joint secure.Most of us assurance you may be so astonished once you saw it, and ask Coach Factory Outlet youself is it an original one particular!

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 2
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 18,427
Najnovší člen: slboVHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás