Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 04 2022 05:23:21
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

ASTRA 3B - VERME, ŽE " STORY " UKONČÍ HAPPY END

SAT technikaAstra 3B ešte nevysiela a už bude patriť k histórii. A to nie kvôli tomu, že sa jednalo o 50. jubilejný štart rakety Ariane 5, ani kvôli nemeckej vojenskej družici COMSAT BW2, s ktorou spoluzdieľala nákladový priestor. Len pre zaujímavosť. Impozantná celková hmotnosť nákladového priestoru bola 9115 kg, z toho obidva satelity predstavovali 7970 kg a samotná družica Astra 3B mala hmotnosť 5470 kg. Možno práve kvôli mimoriadnej dôležitosti nákladu sa stal unikátnym spôsob, akým sa obe družice dostali na obežnú dráhu. Pôvodný štart rakety bol totiž naplánovaný na január 2010, potom sa termín trikrát presunul počas marca, neskôr sme už totálne sklamaní oželeli avízovaný aprílový štart, či žart, aby sa to všetko nakoniec podarilo 22.5.2010! Oficiálnym dôvodom neustálych posunov štartu boli opakované problémy s klesajúcim tlakom v systéme raketového motora. ASTRA 3B je už v týchto chvíľach navigovaná na svoju definitívnu pozíciu 23,5 E. Na palube má 64 transpondérov t.j. vysielačov so šírkou pásma 36/33 MHz, z ktorých je 60 pre pásmo Ku a 4 pre pásmo Ka. Počet transpondérov a výkonnejší vyžarovací diagram si vyžadujú primeraný elektrický príkon. Ten garantuje "slnečná elektráreň" vybavená solárnymi článkami s inštalovaným výkonom 10, 1 kW. No a sme pri podstate toho, kvôli čomu sme všetci na Slovensku a v Čechách tak netrpezlivo Astru 3B očakávali. Dôvodom je práve sľubované skvalitnenie úrovne prijímaného signálu nielen v SR a ČR, ale taktiež v rámci celej Európy. Ak by sa tieto očakávania naplnili, potom by Astra 3B splnila svoje historické poslanie podobne ako prvá Astra 1A, ktorá začala vysielať 5.2.1989 a výrazne sa podieľala na páde železnej opony.Astra 1A mala 16 transpondérov, hmotnosť 1780 kg a solárny výkon 1,675 kW. ASTRA 3B už nemusí demokraciu budovať, môže však výrazne napomôcť tomu, aby sa euroobčania od Čiernej nad Tisou až po Aš mohli cítiť ako doma po celej Európskej Unii pomocou paraboly s rozmerom 60 cm. Priatelia, očakávame Vaše informácie o kvalite príjmu Astry 3B z celej Európy. Samozrejme, dôraz kladieme na úroveň signálu a predovšetkým kvalitu programov Skylink. My jednoducho nič iného nepredpokladáme, iba lepší signál, tak ako to bolo oficiálne prisľúbené.
Luteran , May 26 2010 08:48:17 3 Komentáre · 5574 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

mikulas16 , June 08 2010 15:46:19
Onedlho už dôjde k spusteniu prevádzky satelitu Astra3B. Mnohých nás poteší zlepšenie úrovne signálu a možností príjmu na 60cm paraboly a isté aj k rozšíreniu programovej ponúky.
Ak idé o spoločnosť Skylink,tak k spokojností najmä s balíčkom MULTI a kvalitou vysielaných programov je ešte veľmi ďaleko.
Preto dúfajme, že aj tento nový satelit dopomôže k zlepšeniu aj v tejto oblasti. Rozšírením tr.kapacity a zlešením dátového toku jednotlivých programov.
ON , June 12 2010 15:29:50
Dlho očakávaná nová telekomunikačná družice Astra 3B, by mala byť uvedená do prevádzky už na budúci týždeň. Prvé technické testy boli uskutočnené na dočasnej pozícii na 31°E, ako už vieme teraz pokračuje presun na západ - na svoju cieľovú pozíciu 23,5°E. Tu nahradí staršie satelity Astra 1E a Astra 1G, ktoré čaká pravdepodobne presun na pozíciu 31,5°E, kde nahradia družicu Astra 2C, ktorá sa potom presunie naspäť na pozíciu 28,2°E.
Astra 3B si zachová pôvodné kmitočty satelitu Astra 1G, takže frekvencie sa nebudú meniť. Čiastočne to platí aj o satelite Astra 1E a to o transpondéroch, ktoré vysielajú v pásme 11,7 až 12,5 GHz. Astra 3B nevyužíva zatiaľ kmitočtové pásmo 10,7 až 10,95 GHz a preto programové služby využívajúce tento kmitočtový rozsah sa musia presunúť na nové kmitočty. Z českých programov sa to týka TV Óčka, ČT HD (mix kanálov ČT1, ČT2 a ČT4 vo vysokom rozlíšení), ktoré už začali vysielať na nových kmitočtoch. Prechod z Astra 1G na Astra 3B tiež znamená, že vysielatelia musia vypnúť uplinkovú frekvenciu, dosmerovať uplinkové paraboly na novú družicu a zahájiť vysielanie na novom uplinkovom kmitočte. U nás užívateľov sa nič nemení - downlink kmitočty zostávajú, samozrejme okrem presunu ČT HD a TV Óčka. Tak isto zostáva aj orbitálna pozícia. Spoločnosť Media Vision - poskytovateľ služby CS Link, začne prvá s presunom to s transpordérom s Nova HD. Potom by mal nasledovať transpordér, kde sa nachádza Prima COOL a ako posledný by mal byť transpordér s volne vysielanou stanicou Public TV.
Preladenie uplinku na nový satelit si vyžiada asi 30 minútový výpadok, ktorý bude prebiehať v odlišných časoch pri jednotlivých transpondéroch v noci z 15. na 16. a nasledujúcu noc z 16. na 17.6.2010. Toto preladenie postihne divákov paketov CS Link, Skylink, divákov FTA vysielania a tiež kabelových, satelitných a IPTV operátorov, ktorí využívajú distribučné signály zo satelitu.
caorbaa , April 18 2013 05:55:04
These are just about the most Coach Outlet Online effective selection for business travel or perhaps operate. Among the wide selection, Louis Vuitton purses Coach Outlet and handbags include the the majority of renowned ones. One particular with many maybe probably the most Coach Outlet Store Online selected tote companies using the entire world is definitely Louis Vuitton. You will discover plenty Coach Outlet Online if you are prepared to put in the occasion ahead of businesses to find what will greatest satisfy your Coach Outlet Store Online type.You can uncover totes created by this well-known designer's firm around the world additionally, Coach Outlet Store Online on the particular arm of any influential person. No custom company will be replicated greater than Lv. Coach Outlet Store Online Tropez Sizzling Light red signature bank, along with Monogram Murakami design and style. Encouraged Coach Factory Online through Marc Jacobs, the Louis Vuitton Initialed or monogrammed Rubis Selection will be the mixture of Coach Outlet red convertible top and also monogrammed material.Not one within your good friends can even know the distinction Coach Outlet when you show off a new custom made replica purses and handbags as they are made with premium quality products Coach Handbags Outlet still are very inexpensive you can easily acquire more than one. It is often wanting to buy quite a long Coach Outlet Online time as well as continues delivering your eternal assortment for anyone who want to get high quality Coach Factory Online baggage, geared to different situations. Lv luggage are presently having commercials having small young women Coach Outlet when compared with alluring versions that they used previously. Influenced through the France Riviera, Galliera Coach Outlet Game master with Damier Azur fabric can be large as well as simple to utilize with a permanent magnetic drawing a Coach Factory Outlet line under and cozy glenohumeral joint secure.Most of us assurance you may be so astonished once you saw it, and ask Coach Factory Outlet youself is it an original one particular!

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 2
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,437
Najnovší člen: charleshicktw
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás