Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 04 2022 05:45:35
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Vtipné fotografie a príbehy na tému SAT TV

SAT technikaSatelitná technika je celkom iste vážna "veda", ktorá si vyžaduje predovšetkým znalosti, ale i presnosť pri nastavovaní paraboly, precíznosť pri ladení, či usporiadaní programov a družíc a tiež trpezlivosť pri riešení problémov, ktoré sa občas vyskytnú. Ak je možnosť, vždy sa rád stretnem a pozhováram s konkrétnymi majiteľmi satelitných súprav. Za tie roky ich bolo neúrekom a niekedy sa z vážnej témy vykľuje aj trocha zábavy. Toť minulý týždeň, keď som zastupoval kolegu v predajni, prišiel jeden vetchý starček s požiadavkou na preladenie stanice TA3. Stalo sa, program som mu naladil a presunul na pôvodnú pozíciu. Deduško sa však ďalej vyzvedal, či na Skylinku nepribudli nejaké nové programy. Hovorím, zatiaľ nie, ale neoficiálne tam pridali tri maďarské programy M1,M2 a Duna TV. Vresk toho starého pána mi pripomínal poludňajšiu sirénu. Čožeeeee, Vy sa mi opovažujete ponúkať maďarské programy, do...... Sprostú nadávku na konci vety sa nesluší opakovať. Do mňa v tej chvíli akoby čert vošiel a just som mu tam naladil tie maďarské programy. A na M1 akurát dávali akúsi maďarskú folklórnu muziku. Vravím, ono sa to naladilo samo, ale už aj Vám to vymažem. Ako dedo vrieskal, tak aj stíchol a vraví, ale keď je tam aj muzika, tak to nechajte. A mne to už nedalo a pýtam sa, máte nejaké nepríjemné skúsenosti s Maďarmi ? Žiadne, ale je to hrozné, keď človek dennodenne sleduje, čo to tí Maďari stvárajú. Takže chlapci a dievčatá z mediálnej branže, TA3 nevynímajúc, vidíte čo ste spôsobili?
Z úplne iného súdka je fotografia, ktorú nám poslal náš čitateľ pod pseudonymom Ivory500. Keď som na ňu dnes narazil v sekcii Fórum, smial som sa nad jej obsahom i súvislosťami dlho, predlho. Obsah fotky je výstižný. Satelitný prijímač, ktorý má problém s automatickým načítaním programov sa veľkolepo vypína na podstavci vypodloženom múdrou knihou, čo sľubuje 1000 nápadov a rád pre záhradkárov. Aká to náhoda, aký to paradox. Ono totiž riešenie problémov zákazníkov okolo nemenovaného balíka platenej televízie vyzerá často tak, ako keby ktosi tú knihu pod prijímačom používal ako manuál pre prevádzku satelitnej televízie. V zime to nefunguje, lebo je sneh na parabole, na jeseň je jesenná rovnodennosť, na jar je rovnodennosť jarná, no a v lete ? Vtedy sa to nejako stratí v čase dovoleniek a výletov. Dôležité predsa je, aby sa nestratili mesačné poplatky! Ak by aj Vás postretli zaujímavé príbehy a fotografie z oblasti satelitnej TV, neváhajte a podeľte sa s nimi prostredníctvom časopisu Solid Europe. Prajem Vám pekný zbytok prázdnin, dovoleniek a víkendov.
Luteran , August 12 2009 16:34:21 3 Komentáre · 4860 Prečítané · Vytlačiť

Komentáre

ON , August 16 2009 15:34:12
Zdravím pán Luterán.Tiež ma rozosmialo ako sa nechá stará ale aj mladá generácia zblbnúť donekonečna opakovanými "maďarskými problémami" a stávajú sa z nich uvrešťané sirény. V momente ako počujú niečo o Maďarsku zmenia sa na zvery. Nakoniec však bude dedo doma maďarský folklór asi sledovať častejšie ako slovenský. My Slováci sme asi fakt nenapraviteľný, správame sa ako keby sme nemali svoj vlastný názor a choré myšlienky druhých si hneď privlastníme. A podľa toho sa aj správame.
Luteran , August 16 2009 22:08:21
On, vďaka za pozdrav i reakciu. Vec sa má tak, ako ste ju popísali. Elektronické médiá žijú z reklamy a peňazí okolo mocenských skupín, ktoré potrebujú manipulovať masy. V dnešnej dobe je preto najdôležitejšia schopnosť vedieť sa zorientovať v záplave mediálneho "odpadu". Starí ľudia sú ideálnou cieľovou skupinou pre aktiváciu skrytého zla, rovnako ako mladí primitívi, ktorých doma rodičia nenaučili základom slušnosti. Samozrejme, toto je odveký problém ľudskej civilizácie. Neostáva nám nič iné, iba dúfať, že zdravý rozum zvíťazí. To by ale nestačilo, treba vždy a všade brániť to, aby slušní ľudia mali navrch. Prepáčte, asi som sa "rozkecal". Tuším by náš hlavný administrátor mohol vytvoriť akýsi špeciálny priestor na výmenu názorov v rámci najviac diskutovaných celospoločenských problémov.
caorbaa , April 18 2013 05:50:16
These are just about the most Coach Outlet Online effective selection for business travel or perhaps operate. Among the wide selection, Louis Vuitton purses Coach Outlet and handbags include the the majority of renowned ones. One particular with many maybe probably the most Coach Outlet Store Online selected tote companies using the entire world is definitely Louis Vuitton. You will discover plenty Coach Outlet Online if you are prepared to put in the occasion ahead of businesses to find what will greatest satisfy your Coach Outlet Store Online type.You can uncover totes created by this well-known designer's firm around the world additionally, Coach Outlet Store Online on the particular arm of any influential person. No custom company will be replicated greater than Lv. Coach Outlet Store Online Tropez Sizzling Light red signature bank, along with Monogram Murakami design and style. Encouraged Coach Factory Online through Marc Jacobs, the Louis Vuitton Initialed or monogrammed Rubis Selection will be the mixture of Coach Outlet red convertible top and also monogrammed material.Not one within your good friends can even know the distinction Coach Outlet when you show off a new custom made replica purses and handbags as they are made with premium quality products Coach Handbags Outlet still are very inexpensive you can easily acquire more than one. It is often wanting to buy quite a long Coach Outlet Online time as well as continues delivering your eternal assortment for anyone who want to get high quality Coach Factory Online baggage, geared to different situations. Lv luggage are presently having commercials having small young women Coach Outlet when compared with alluring versions that they used previously. Influenced through the France Riviera, Galliera Coach Outlet Game master with Damier Azur fabric can be large as well as simple to utilize with a permanent magnetic drawing a Coach Factory Outlet line under and cozy glenohumeral joint secure.Most of us assurance you may be so astonished once you saw it, and ask Coach Factory Outlet youself is it an original one particular!

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 13,437
Najnovší člen: charleshicktw
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás