Home · Články · Fórum · Luterán Blog November 30 2023 05:16:00
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Články: Solideurope tech novinky

Čo nového v Arianespace?
V poradí už tridsiaty štvrtý úspešný štart rakety Ariane 5 sa uskutočnil 5. októbra 2007 z kozmodrómu vo Francúzskej Guiane z mesta Kourou. Na geostacionárnu obežnú dráhu boli vynesené satelity Intelsat 11 pre medzinárodného operátora Intelsat a Optus D2 pre austrálskeho operátora Optus.

Vesmír sa zväčšuje - na obzore dva nové satelity YAMAL 300
Ruská spoločnosť GASCOM bola založená v roku 1992 spoločnosťami Gazprom Group (jedna z najväčších producentov zemného plynu na svete), NPO Energia a Gazprombank.

SONY KDL32U2000
Ako satelitného fanúšika ma oslovila akcia v súvislosti s TV prijímačom SONY KDL32U2000. Jeho vybavenie aj cena sa dostala do takej hodnoty, ktorá má jednoznačne zaujala.

Čo nového v Arianespace?
Dňa 14. augusta spoločnosť Arianespace uskutočnila z Francúzskej Guiany, v tomto roku už tretí úspešný štart nosnej rakety Ariane 5.

Yamaha RX-Z 11
Yamaha predstavila svoju vlajkovú loď - systém domáceho kina pod názvom Yamaha RX-Z 11.

Plazma a LCD potrebuje satelitné HDTV!
Keď sme začiatkom roku 2007 písali o tom, že kedy bude liekom plazmy a LCD satelitné HDTV vychádzali sme z praktických skúseností užívateľov, ktorí si v predvianočnom zhone, nakúpili veľké televízne obrazovky s plazmou, či HDTV.

Čo nového v Arianespace?
V dňoch 18. júna až 24. júna 2007 sa v parížskom výstavnom areáli Le Bourget Exhibition Centre uskutočnil už 47. ročník medzinárodného leteckého veľtrhu pod názvom The International Paris Air Show Le Bourget. Medzi vystavovateľov patrila aj spoločnosť Arianespace.

MULTIFOKUSOVÁ PARABOLA E85
Vážení čitatelia Solid Europe, dovoľte mi, aby som vás oboznámil s konkrétnou montážou paraboly E85, ktorú dodáva na trh firma LUT-SAT-RADIO, Prešov.

Mobile Phone Telescope
Nie ste spokojní s tým, aké fotky robí váš mobilný telefón? Radi by ste fotili s lepšou optikou? Ak áno, tak práve pre vás je určený Mobile Phone Telescope!

Čo nového v Arianespace?
Prednedávnom, presne 4. 5. 2007 sa uskutočnilo úspešné vypustenie rakety Ariane 5. Nie je tomu ešte ani mesiac a spoločnosť Arianespace sa chystá vypustiť na orbit ďalšiu ťažkotonážnu raketu typu Ariane 5.

Čo nového v Arianespace?
A je to tu. Po jednodňovom odklade, ktorý bol spôsobený zlými poveternostnými vplyvmi, sa 4. 5. 2007 z európskeho kozmodrómu vo Francúzskej Guiane uskutočnilo vypustenie nosnej rakety Ariane 5. Táto raketa v tomto roku už po druhýkrát úspešne vyniesla na geostacionárnu obežnú dráhu dva telekomunikačné satelity ASTRA 1L a GALAXY 17. Je to už osemnásty úspešný štart rakety Ariane 5 v jednom rade.

DVB-T - rukojemník analógového TV monopolu?!
Dalo sa to čakať. Slovensko si prijalo zákon o digitalizácii v podobe, ktorá vyhovuje takpovediac monopolnej mediálnej partii ovládajúcej televízny reklamný koláč na trhu. Cieľ je jasný. Doterajší monopolní hráči troch televízií celkom logicky hrajú spolu tam, kde by mohli byť ohrozené ich záujmy. Verejnoprávna televízia zvyknutá na bezbrehé dotácie, je vhodným partnerom ako "štafáš" pre dve súkromné televízie, ktoré sa snažia využiť záujmy finančných skupín tak, aby vlk zostal sýty a koza celá.

Odpojenie nelegálnych satelitov - komentár
14. 4. 2007 sa v rámci hlavného spravodajstva STV 1, odvysielal šot pod názvom - Odpojenie nelegálnych satelitov. Fonetický prepis šotu uvádzame na predchádzajúcej strane. Šot som naživo nevidel, viackrát som si ho pozrel na internete až po upozornení predajcov satelitnej techniky a čitateľov časopisu Solid Europe. Nečudujem sa komukoľvek, kto po zhliadnutí tejto správy mal tak trocha zmätok v pojmoch i v hlave. Nebudem v tomto momente špekulovať o tom, či správa predajcom satelitnej techniky naozaj urobila "medvediu službu".

Triple play - Homebox, Magio alebo UPC
Ešte pred pár rokmi verili niektorí zástupcovia IT priemyslu, že centrom domácej zábavy sa môže stať miestnosť s počítačom. V dnešnej dobe sa denodenne presviedčame, že pozícia obývačky ako domáceho centra zábavy ostáva neotrasiteľná.

Pokrok alebo hrozba?
Irán v spolupráci s Ruskom vypustil svoj prvý satelit Sinah - 1 do vesmíru 27. októbra 2005 z mesta Plesetsk (sever Ruska). Satelit bol vyrobený ruskou firmou Polyot, ktorá sídli v sibírskom meste Omsk. Generálny riaditeľ Iránského elektronického priemyslu Ebrahim Mahmoudzadeh vtedy vyhlásil, "Sinah - 1 je výsledkom niekoľko ročného výskumu a jeho konštrukcia trvala 32 - mesiacov.
Strana 1 z 2 1 2 >
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 15,464
Najnovší člen: bngvrabhaj
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás