Home · Články · Fórum · Luterán Blog December 11 2023 16:45:13
Reklama
Tu je priestor pre Vašu reklamu.

Články: Aktuálne z domova

Reklama naša každodenná!
Ľudia si zrejme navzájom neveria. Keby si verili, nemohla by existovať klamlivá reklama. Jeden druhému by prezradili, s ktorým výrobkom majú dobré, či zlé skúsenosti.

Ohlupovanie na Slovensku? Mafii sa darí!
Totalitné, polototalitné a rovnako i pseudodemokratické spoločnosti, ako je tá naša, sú založené na kombinácii bezhraničnej naivity ľudí voči "otcom vlasti a matkám pluku".

Bude raz všetko fungovať aj pre našich ľudí?
Nedávno som navštívil dve krajiny EÚ. Zaujali ma tam viaceré maličkosti. Holanďanom sa podarilo skĺbiť svet modernej techniky s prírodou. Do severnej časti krajiny sme sa dostali po umelom násype.

Hranice v nás a okolo nás
Prázdniny 2007 sa skončili a treba dúfať, že s touto letnou sezónou sa skončili aj časy, kedy boli Slováci, Česi, Maďari a Poliaci nútení v rámci hraníc EÚ ešte stále šaškovať svojimi preukazmi identity.

Dobrá a zlá demokracia
Náš, zatiaľ, posledný premiér kdesi "povedali", že médiá na neho a jeho spolustraníkov robia poľovačku. V demokracii sa veci okolo bezprízorného stáda ovečiek, nenásytných vlkov a bodrých bačov dajú charakterizovať aj takto.

Nedorastené osobnosti, o médiách ani nehovoriac
Je zábavné počuť a čítať kadejaké tie donekonečna sa opakujúce slovensky interpretované nezmysly o tom, ako sa bude do USA cestovať bez víz. Vždy tam nájdete mediálnu "omáčku", do ktorej sa snažia jej tvorcovia vymyslieť vylepšené ingrediencie len kvôli tomu, aby chýr o jej chuti nikdy nezodpovedal nepríjemnej skutočnosti.

Arogancia moci, bicykle v lese a páliaci kotúč
Myslel som si, že nemenovaný slovenský poslanec dobre známy túžbou po autonómii ma už ničím neprekvapí. Zmýlil som sa. Neprekvapil ma, priam ma šokoval svojou úprimnosťou i aroganciou zároveň.

Výpalníctvo na štátny spôsob
Nezdá sa to, je to isté. Slovenská štátna mafia už vie dokonale skĺbiť všetky metódy výpalníctva od tých najšpinavších po tie najmodernejšie. Ako ochrancovia zákona�

Vzduch, voda, prostredie a informácie
Ešteže ten vzduch a vodu mám zadarmo! Takýmto, mierne ironickým tónom sa mi posťažoval pán dôchodca, ktorý si chcel na chalupu zabezpečiť kvalitný príjem televízneho signálu.

Nekonečne neskutočný skutok, či chiméra?
Keby politici na Slovensku potrebovali dobrú tému na oblbovanie občanov, vymysleli by si prípad prepadnutia mladej dievčiny skínmi. Skíni by boli bez vlasov, dievčina by mala maďarskú národnosť a prípad by sa odohral v Nitre, kde sídli jediná vysoká škola s vyučovacím jazykom maďarským.

Poistenie, koncesia, kabaret a klamstvo na štátny spôsob
Ľudský tvor je dokonalým príkladom nedokonalosti. Lepšie povedané, stačí nazrieť do slovenského parlamentu. Pravdou je, naši zákonodarcovia si tam ešte neotĺkajú navzájom stoličky po hlave.

Spravodlivosť naoko a oči pre plač
Ľudia odjakživa nazývali veci pravým menom. Také tie "panské huncútstva", sa na rozdiel od minulosti páchajú dnes ako na bežiacom páse a sú navyše diabolsky ošetrené psychológmi, právnikmi a na konci príbehu možno aj psychiatrom.

Kde to žijú tie politické mátohy?
      Milí čitatelia, jar je už ako leto a človeka nič neprekvapí, vrátane mafie, nech už sa nazýva politika a či len lobby. V súvislosti s jarou už mám prvý zážitok za sebou. Veľkonočný pondelok sa vyfarbil ako maľované vajíčko, manželka a dcéra neznášajú už len slovo "kúpač" a tak sme sa netradične vybrali na cestu po kúsku východného Slovenska.

Huncúti spanštelí a či len obyčajné hyeny?
V priebehu posledných troch mesiacov som bol nútený z rodinných dôvodov navštíviť priestory lôžkových častí dvoch nemocníc v Košiciach. Okolo každej z nich sa v minulom volebnom období robilo veľké divadielko v súvislosti s tým, aká užasná zdravotná reforma sa v nich uskutoční.

Smrteľné líznutie vojenskej mašinérie
Atómový hríb nad mestom Nováky mi pripadal ako pozdrav šialených vojenských súdruhov zo sveta studenej vojny. Tí občanov tiež oblbovali strašidlom nenásytného imperializmu a oproti realite ľudu stavali vzdušné zámky, pričom realitou boli zámky všade vôkol v podobe ostnatých drôtov.
Strana 1 z 2 1 2 >
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem a zaregistrujte sa. Trvá to menej ako 20s

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového kliknite práve sem.
Kto je Online
Hostí Online: 1
Žiadny člen nie je Online

Registrovaní členovia: 15,618
Najnovší člen: paFnovHiz
Partnerské weby


Chcete sa stať partnerom?
Kontaktujte nás